Turbo arızası -corsa c 1.7 dti

tolga_55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
konuyu iyice hortlatalım.hortum veya intercoolerda kaçak olduğundada ıslık sesi gelir mi? yoksa sadece turbodan mı gelir bu güzel ses:)

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
ıslık sesi palin balansı bozulduğu için turbodan gelir.kaliteli bir tamir kitiyle revize edilebilir.1.7 nin turbosu mitsubishi marka ve 2000 lira civarında

tolga_55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1200 lira mitsubishi turboları az önce baktım yine pahallı 1.3cdti turbosu 500-600 lira arası gezerken fındık turbo 1200 lira

bymerthan

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
turbonun yenisini almaktansa tamir kitiyle revize etmek daha mantıklı geliyor bana. hatta pallerde ufak oynamalarla basınc artışıda alınabiliniyor. istanbul bostancı sanayi sitesinde bir turbo tamircisi vardı. aynı zamanda tüm araçlar için yan sanayi diyebileceğimiz farklı markalarda turbo satışıda yapıyor. benim eski 1.3 cdti corsamın turbosunu oraya götürmüştüm. ozaman servis 1100TL istemişti. tamirci 450TL ye tamir etmişti. hatta arabaya takarken ''ufak bir güç artışıda hediyem olsun'' demişti. gerçektende dediği gibide oldu. :)

tolga_55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
güç artışından ziyade sağlamlığı önemli. gidip 5 bin 10 bin km sonra yine ötecekse hiç bulaşmayalım.bu turbo tamirinde orjinal parçaların kullanılması çok önemliymiş yansanayi tamir kitleriyle genelde sıkıntı çekildiği söyleniyor.Gözü kapalı turbomu yapar güvenirim dediğiniz bi yer var mı? varsa birkaç aya yaptırmayı düşünüyorum.

bu arada merthan abi arabana ben göz koymuştum bi ara ilanı vardı sahibiyle konuştuk ettik ama yetişemedim sen aldın aracı:))

bymerthan

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
güç artışından ziyade sağlamlığı önemli. gidip 5 bin 10 bin km sonra yine ötecekse hiç bulaşmayalım.bu turbo tamirinde orjinal parçaların kullanılması çok önemliymiş yansanayi tamir kitleriyle genelde sıkıntı çekildiği söyleniyor.Gözü kapalı turbomu yapar güvenirim dediğiniz bi yer var mı? varsa birkaç aya yaptırmayı düşünüyorum.

bu arada merthan abi arabana ben göz koymuştum bi ara ilanı vardı sahibiyle konuştuk ettik ama yetişemedim sen aldın aracı:))
nezamandı ilan? ben vermiştim birkaç ay önce. ama geçen sene bu zamanla diyorsan evet arkadaşımdan geri ben aldım arbayı. onada ben satmıştım :)
benim eski arabamdaki turboyu dediğim gibi bostancıda kosifler binasının karşınıda biyerde yaptırdım. adam sadece turbo üzerine çalışıyordu. adını unuttum 3-4 sene oldu. ama 2 sene turbomdan hiç bir sıkıntı çıkmadı. hatta benden satın alan arkadaşlada 1 sene filan görüştük oda hiç sorun var demedi. ben turboyu yaptırdığımda arabam 90.000km filandı 2 sene sonra sattığımda 210bindeydi. 1.3cdti dı o arabam. adam işinin ehli gibi geldi bana. hala allah razı olsun derim hep. kazıklamadı beni. işinide iyi yaptı. sadece turboyu söküp takma işine girmiyor. turbonu sök getir diyor. yada seni tanıdık yakın bir tamirciye yönlendiriyor.

tolga_55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçen seneydi galiba:) turbo konusuna gelince abi nette buldum 750 lira artı kdv diyor orjinal mitsubishi turbo.300 -400 revizyona vermekse sıfır turbo almak mantıklı gibi. Bu arada 1-2-3 vites hızlanmalarım çok iyi ancak 4 te araç ağır kalıyo 2000 den 2500 devre çıkması yavaşlıyor.5 e atıyorum oda çok iyi ama 4 de bi hantallık var. araçta gazihan ın chipi var. bilmiyorum neden böyle

frost_tiger

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
motorda ıslık sesi geliyorsa hava emiş hortumu yırtık veya büzüşüyor demektir. hava büzüşünce motor yeterli hava ile beslenemediğinden motor devri düşüyor. başımıza böyle bir olay gelmişti ordan biliyorum

bymerthan

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
valla ben revizyondan yanayım. işibilen garanti veren bir yer olduğunda gözü kapalı revizyon yaptırırım. hem orjinal turbondan daha fazla basıç alacaksın. buda beygire + demektir.
sendeki güç kaybının sebebinide bence gazihana sor. sonuçta yazılımı o yapmış.