Triger Set Değişimi

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Triger değişirken su pompasını (devirdaimi) değiştirmiyor musunuz?

kadir5050

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

kadir5050

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Triger değişirken su pompasını (devirdaimi) değiştirmiyor musunuz?
abi yazımın öncesini de okuduysan 14 yılda bi triger değiştirelim dedik :) o yüzden bu söylediğin su pompasının değişmesi gerektiğini de şimdi öğreniyorum. bu parça da mı zamanla yıpranıyor ? Bozulunca değiştirsek olmuyor mu ?
triger koparsa büyük masraf açar o yüzden değiştiriyorum. bu söylemiş olduğun parça sanırım arabanın suyunu devirdaim yapıyor değil mi ?
değiştirmek gerekir mi ?

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Bu parçaların ömürleri birbirine yakın olduğu için set olarak değiştirilir. Arıza durumunda aynı işçilik ücretini alırlar.

Ose

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eyvallah hocam,
bende bu siteden alacağım.
Bu ürün alıp ustaya götürmek yeterli oluyor değil mi bilmediğim için soruyorum. sonra usta bunun şu parçası da vardı onu da alman lazım falan deyip geri göndermesin ?
Ruhsatta motor no ilk 5 harfi motor kodudur. Motor koduna göre isterseniz yanlış gelme ihtimali yok. Su devirdaim i de ğiştirmenizi tavsiye ederim. Triger seti ve devirdaim dışında bu kısımla alakalı değişecek başka parça yok. Bunlar haricinde ustanın sizden isyebileceği V kayışı v kayış gergi bu iki parçada sanayide bol bulunan parçalardan sıkıntı çekmezsiniz.

sondoka

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Trgiger setini alırken,üstte belirtildiği gibi devirdaim+v kayışı gergi rulmanı(GM)+v kayışı+antifiriz.Yedek soğutma sıvısı deposuna bakın kırmızı renkli ise kırmızı olandan sipariş edin.

kadir5050

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
sayın arkadaşlarım, yazımın başında da belirttiğim gibi aracı aldığımdan beri hiç değiştirmedim dedim fakat, geçen yıl birader bakıma götürmüştü yaklaşık 1000 tl masraf etmişti. sanki o zaman değişmiş olabilir şüphesi var içimde. Sordum hatırlamıyor. Bunu anlamak için yani yakın zamanda değişmişse eğer bunu sökmeden yada birkaç parça sökerek yenilendiğini anlayabilir miyiz ? Boş yere 1 yıl arayla aynı parçayı değiştirmeyelim ???

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Biraderin neye para ödediğini hatırlamıyor mu? Eğer hatırlamıyorsa ben olsam hiç riske girmem. Prensip olarak aldığım her aracın (hiç sıfır araç almadığım için) yağını, suyunu, trigerini, bujilerini, filitrelerini en kısa sürede değiştiririm.