termostat arıza yaparsa.

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla ya conta yakar bunun sonunda 2.ihtimal devamlı tapagaz açan arkadaşlar varsada soğuk halde gaz çekerse veya açık kalmasına ragmen birden soğuğa düşerse blok çatlatırsınız...yani motoru kucağa alırsınız...yağlamada büyük problem....
insan vücudu gibi düşünün...36.5 altıda tehlikeee üstüde...
makinadada 85-90 derece...
süratli makinalarda 4 silindir motorlarda 105-108 gaz açıpta rüzgarı yerse çat düşer 87...

bymerthan

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
sağol selim abi. rahatladım valla. uzun zamandır kafama takılıyordu bu konu.

tb303roland

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sn Astra Maniaa 'nın da anladığı üzere araç ikinci bakımına girdi ve henüz 24 bin km de iken 30.000 bakımı yapıldı. 1 sene önce komple şanzuman değişimi için beklediği için 2 ay gibi bir süre zaten kullanılmadı. O yüzden fazla km de yapmadı.
Araç 1.4 değil, 1.6 motordur. Benzinli, Turbolu değil. Otomatik. Active Select. Her kış öncesi bakım yaptırırdım ve her bakım sonrası yakıt tüketimi artardı. 100km de 10lt civarı verirdim, çıkar çıkmaz 12lere çıkardı. Halen de 12.2 ortalama. Servise dediğimde "olur abi, kışın çok yakar, normaldir".. Ve sonra araç nihayet arıza verdi. Değiştiler termostatı, henüz yakıt tüketimde fark var mı anlamadım. Çok yol yapmadım. Geçen kış, arabayı çalıştırdığımda dizel motoru gibi ses çıkarıyordu. Sanırım hepsinin sebebi de bu

bymerthan

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
ama senin radyatörü tıkalı abi benden söylemesi :)
açtırdım ben onu :) sen nezamandır binmiyorsun benim arabaya? :d

bymerthan

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
ge yarın akşam gezdireyim...

Astra Maniaa

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sn Astra Maniaa 'nın da anladığı üzere araç ikinci bakımına girdi ve henüz 24 bin km de iken 30.000 bakımı yapıldı. 1 sene önce komple şanzuman değişimi için beklediği için 2 ay gibi bir süre zaten kullanılmadı. O yüzden fazla km de yapmadı.
Araç 1.4 değil, 1.6 motordur. Benzinli, Turbolu değil. Otomatik. Active Select. Her kış öncesi bakım yaptırırdım ve her bakım sonrası yakıt tüketimi artardı. 100km de 10lt civarı verirdim, çıkar çıkmaz 12lere çıkardı. Halen de 12.2 ortalama. Servise dediğimde "olur abi, kışın çok yakar, normaldir".. Ve sonra araç nihayet arıza verdi. Değiştiler termostatı, henüz yakıt tüketimde fark var mı anlamadım. Çok yol yapmadım. Geçen kış, arabayı çalıştırdığımda dizel motoru gibi ses çıkarıyordu. Sanırım hepsinin sebebi de bu

O zaman umarım bu termostat değişimden sonra yine 10ltlere düşer aracınız.. Semih beyin deidği gibi %30 fark ettirebiliyor ise sizin %22lik farkta umarım termostattandır..

Bu arada eğer aracınızın ne yaktığına önem veriyorsanız size ultrasonic bujiyi tavsiye ederim 2.5 yıldır dizel araç kullanıyorum fiyatları ne oldu bir fikrim yok ama 2.5 yıl önce 60tl civarıydı, yakıtta ve çekişte(gerçekten dedikleri gibi bayırları +1 vitesle çıkabiliyordum) ciddi bir fark yaratmıştı ki ben 3-4 takım eskitmiştim maalesef geçen süre nedeniyle tam tasaruf oranını hatırlayamıyorum

bymerthan

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
anlaştık ozaman.