termostat arıza yaparsa.

bciplak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracı çalıştırdınız ve 2-3 km gibi yol aldınız. bu durumda iken hararet göstergesi hiç yerinden oynamamışsa termostat kapalı halde iken bozulmuştur.zaten dahada çok yol alsanız değişmez. Aksi durumda yani hararet az birşey yükseldi ve 80 derece civarına hiç çıkmıyorsa termostat açık kalmış durumda bozulmuştur. (ş.içinde iken termostat açık kalsada-bozulsada hararet göstergesi 80 civarına gelebilir, çünkü önden rüzgar girişi az olacaktır. Fakat kışın ş.içi ve dışı farketmez.) Elbetteki soğuk motor fazla yakacaktır.

Son düzenleme:

torumer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hararetin 80 i bulması uzun sürüyor. yaklaşık 15 dk. bu süre uzun değil mi sizce ve bu durum, bir depoda şehir içinde toplamda %30 fazla yakmaya neden olur mu?

cagri18s

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
termostat açık kalınca motor hiç ısınmıyor. bende yeni değiştirdim. şimdi normal 2-3 km gittiğimde normal seviyeye geliyor. benim araba lpgli ısınmadığında yakıt da baya artmıştı

bguzelsoy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
YAHU TERMOSTAT bozuk olabilir mi benim aracta ?FAN SUREKLI CALISIYOR SUAN KIS -10 DERECE FAN YINE CALISIYOR YAKIT DELI GIBI NERDEYSE 1.1 YAKIYOR ? Astra sport 99 model arac..Agliycam bu fazla yakitin sebebi fanin surekli calismasimi ?

bsonbahar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hararetin 80 i bulması uzun sürüyor. yaklaşık 15 dk. bu süre uzun değil mi sizce ve bu durum, bir depoda şehir içinde toplamda %30 fazla yakmaya neden olur mu?

aynen benimkide 15dk yi buluyor,fakat sanirim dizel oldugu icin normal bu, gecen hafta istanbula gittim geldim ne hararet yapti ne bisey gayet normaldi?

bu arada bu termostat nerededir? kendimiz degistirebilimyiz? serviste kaca patlar?

vectra43

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
termostad arızası sebebi ile % 30 gibi yakıt sarfiyatının artacağını zannetmiyorum. etsede bu kadar değil

torumer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
araç hep şehir içinde kullanılıyor. ve şu sıralar havalar da çok soğuk. ne bileyim, neden yakar bu kadar anlamıyorum.

bsonbahar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bugun denedim aksam ustu tam 20dk sehir ici kullanim sonucu 80e cikti ibre, bozukmu dersiniz? bi zarari olurmu?