terbiyesizlikte sınır tanımayan türk girişimcisi...

türk_187

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.umithc.blogspot.com
sevgili arkadaşlar dün hayatımın kabusunu yaşadım. başıma gelen iğrenç olay ancak türkiyemizde, uganda'da, nijer'de, veya alt sınıf 3. dünya ülkelerinde ancak yaşanabilirdi. milyonda bir ihtimaldi ama şansım bu ihtimali çekti. neyse Allah daha büyük kaza vermesin...

Arkadaşlar bildiginiz gibi İstanbul'un inşaat kolonilerinin merkezi olan beylikdüzü ilçesinde yaşıyorum. heryerde inşaat görmeniz mümkün. dün eşimi almak için kayınpederin sitesinin güvenlik girişinin önüne(site ana girişi) aracımı parkettim ve camlar açık içinde beklemeye başladım.. hemen yan taraftaki inşaatta ise, çatı katında çimento serpme işi gerçekleşiyormuş... dün nasıl olduysa 50 metre uzagında olan aracımın üzerine çimento kütleleri düştü.  walllaracın içi hep çimento oldu. üzerime de sıçradı. resmen şok geçirdim. aracımın dışına baktım neredeyse kabut görünmüyor... tavan görünmüyor, ön cam tamamen çimento....  walll... o an çok hızlı bir şekilde aracıma atladım ve bana 2 km uzaktaki medicana altındaki oto yıkamacıya 3-4 dak içinde yetiştim. hemen kurumadan hallet dedim. yawşak(afedersiniz) ama bu iş olmaz dedi anlamadığım bir şiveyle allah'ın belası herif(tekrar afedersiniz) walll.. hemen tartışmadan 3 km alt tarafta koçtaş içindeki sonax'a fırladım. Sonuç: arabayı önce ilk günkü haline getirdiler. süper işçilik. bekleseydim çimento boyayı halledeckmiş. ve şu an nano ve boya koruma işlemi için aracım içeride........ arkadaşlar bütün bu olanlar 10 dakika içinde oldu. sizin de başınıza gelebilirdi.

olaydan önce gün içinde çok sinirliydim. istemedigim haberler almıştım ve çok gergindim. hayatımın tuhaf günlerinden biriydi. hala kendime şaşırıyorum nasıl bir tek kelime etmeden oradan ayrıldım diye... sonra makul düşününce Allah korudu diyorum. herhalde büyük olay olurdu. siteye rezil olurdum, haklıyken haksız duruma düşerdim. vakit kaybedecegim için aracım hasar alırdı. hasarı şirket tazmin etse bile  bir sürü dert ve sıkıntı. ayrıca deger kaybı olurdu....... aracımdan sogurdum....

normalde polis çağırıp tutanak tutmak ve olayı mahkemeye taşımak gerekir.........
arkadaşlar bu  durumu insallah Allah size yaşatmasın, hani olur da aracınıza boya gelir, çimento gelir, aman hız kaybetmeden solugu çok profosyenel bir yıkamacı da alın derim... bu arada nano ile ilgili işlem sonucunu akşam kısmet olursa sizlerle paylaşırım..

markopasa86

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: terbiyesizlikte sınır tanımayan türk girişimcisi...

Usta vallahi senin bu başına gelende pişmiş tavuğun başına gelmez, hani güzel ülkemde neler neler gördümde böylesini ilk defa görüyorum, büyük geçmiş olsun. Binanın tepesindeki çimento çalışmasını nasıl olurda çevrede hiçbir tedbir almadan yaparlar ? Hadi sizin aracınızın üzerine düşmüş, sokaktan geçen bir vatandaşın üzerine de düşebilirmiş. Beylikdüzü tarafını iyi biliyorum, yıllardır parselleye parselleye bitiremediler, halen devam ediyor inşaatlar. Birde çimento çok çabuk donan bir madde olduğundan, aracın üzerinde donması gibi bir ihtimali düşünmekte hakikaten rahatsız edici. Neyseki o anki panikle Sonax a gitmek aklını gelmiş. Umarım güzel bir şekilde hallaederler.

Moderniz diyoruz, batılıyız diyoruz ama bu tür konularda hakkımızı aramaya bir türlü cesaret edemiyoruz, sizin yerinizde bende olsam kesin Allahlarından bulsunlar der basar giderdim. Ama dediğim gibi o çimentolar o yükseklikten bir insanın üzerinede düşebilirdi, o zaman çok daha ciddi sorunlara yol açabilirdi. Burda önemli olan o çimentonun sizin aracınıza yada herhangi birinin üzerine düşmesinden ziyade o binanın çevresinde eğer böyle bir tehlike varsa, neden önlem alınmadığıdır ! Bu da dediğiniz gibi ya Surinamda, ya Kongo da, ya herhangi bir 3. dünya ülkesinde, yada benim güzel yurdumda yaşanabiliyor. ևünkü bu ülkelerde malesef bu olaylara çok sıradan, hergün olabilecek ufak tefek kazalarmış gözüyle bakılabiliyor. Ve bir Türk olarak size şunu söylüyorum: ' Hade geçmiş olsun yine Allah korumuş seni '  general_Pray ..ve olay kapanır.

mertandur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Dostum büyük geçmiş olsun.Duygularınızı çok iyi anlamakla birlikte;ben olsam bir yandan gidip bir güzel hadlerini bildirip yasal her türlü platformda hakkınızı aramak gerektiği(çünkü bu sorumsuz dangalaklara bazı şeyleri anlatmanın tek yolu bu benim güzel ülkemde-malesef-) bir yandanda hemen işinin ustası bir temizlikçiye gitmenin iyi olduğu iki durum arasında bocalardım heralde...Ama herhalde çıldırırdım yani
Neyse sorunsuz temizlik ve aklıserin hareketinizle ucuz atlatmışsınız geçmiş olsun,ne koşullarda aldığımız belli olan araçlarımız için Allah hiçbirimizin başına böyle görünmez kaza vermez inşallah... 14alkiss

N

napleser

Bilgi Girilmemiş

Geçmiş olsun türk_187
Dediğiniz gibi negatif veya sinirli olunca sanki olumsuzlukları üzerine çekiyorsunuz bunla da en fazla trafikteyken karşılaşılıyor heralde
Sizin arabanızın üzerine pompadan beton mu döküldü onu anlayamadım
kaputta çürük ezik yok heralde?

GöKHaN2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Büyük geçmiş olsun..Ben böyle olaylara burası türkiye diyip geçiyorum... madd

türk_187

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.umithc.blogspot.com

arkadaşlar çok teşekkür ederim geçmiş olsun dileklerinizden dolayı. aynen dediginiz gibi, tuhaf bir ikilem yaşadım... çimento önce bildiginiz çamur gibiydi, 10 dak içinde sonaxa gelinceye kadar donmaya başladı. 5 dak da orda bekledi hemen alamadılar. artık son anlarda boyaya yapışmaya başlamış parmağımla oyaladıgımda baya bir direnç gösteriyordu.... yani anlayacagınız eger 20 dak geçikmiş olsam hapı yutmuştum. nasıl tutanak tutup nasıl davacı olsaydım? öyle degil mi? zaten site ile inşaat firması bu tip olaylardan dolayı mahkemelik. yazıklar olsun....

N

napleser

Bilgi Girilmemiş

mertandur link' Alıntı:
Dostum büyük geçmiş olsun.Duygularınızı çok iyi anlamakla birlikte;ben olsam bir yandan gidip bir güzel hadlerini bildirip yasal her türlü platformda hakkınızı aramak gerektiği(çünkü bu sorumsuz dangalaklara bazı şeyleri anlatmanın tek yolu bu benim güzel ülkemde-malesef-) bir yandanda hemen işinin ustası bir temizlikçiye gitmenin iyi olduğu iki durum arasında bocalardım heralde...Ama herhalde çıldırırdım yani
Neyse sorunsuz temizlik ve aklıserin hareketinizle ucuz atlatmışsınız geçmiş olsun,ne koşullarda aldığımız belli olan araçlarımız için Allah hiçbirimizin başına böyle görünmez kaza vermez inşallah... 14alkiss
Valla bu amele tayfasının yasal her türlü platformdan anlayacağını pek düşünmüyorum patronlarına derdinizi anlatsanız o da bir sorun genelde çoğu beli silahlı abiler oluyor mikserciler pompacılar falan da kamyoncuların gelişmiş vesiyonu oluyor genelde
Bence türk_187 hiç beklemeden aracını temizletmekle en iyisini yapmış

türk_187

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.umithc.blogspot.com

napleser link' Alıntı:
Geçmiş olsun türk_187
Dediğiniz gibi negatif veya sinirli olunca sanki olumsuzlukları üzerine çekiyorsunuz bunla da en fazla trafikteyken karşılaşılıyor heralde
Sizin arabanızın üzerine pompadan beton mu döküldü onu anlayamadım
kaputta çürük ezik yok heralde?

anlayamadım ki, insaatın çatısında herhalde sitenin içinden pompayla çatıya çimento ejecte ediyorlarmış.... böyle güvercin pisliği gibi komple aracımın üzerine çamur gibi çimento parçaları döküldü. çamur kıvamında oldugu için ezilme vs. olmadı. ancak donmaya başladı anında.. ben d iyi ki solugu hemen profesyonel yıkamacıda almısım. butun bu olanlar 10 dak içinde oldu... 20 dak olsa donan çimento aracımı belleyecekti.... her ihtimale karşı aracımı şu anda nano ve boya koruma işlemi için servise bıraktım. sadece benim araca degil orda bulunan 5-6 araç çimento içinde kaldı. sahipleri yoktu. guvenlik görevlisi de kalas gibi bekliyordu. akşam yönetici ile konusacagım. önümdeki araç da siyahdı.... kesin çimento donmuştur...olay o kadar çabuk gelişti ki resim bile çekemedim. dizlerim titredi. aracın içi bile berbat oldu.. koltuklar, üzerim, iç kapı döşemesi vs...

comodor

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

büyük geçmiş olsun sn türk_187 tepkinizi çok doğru şekilde vermişsiniz bu olay benim başıma gelmiş olsaydı herhalde arabayı bırakır pompacıya saldırırdım ondan sonrada olan yine arabama olurdu

thejazz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Geçmiş olsun, şansın bu kadarı! Maalesef ülkemizde halen birtakım şeyler şansa kalmış. Emniyet tedbiri almak, güvenli bölge oluşturmak, işe başlamadan önce işi kurallara uygun yapmak gibi alışkanlıklarımız yok! Daha doğrusu olması gerekeni yapmak yerine zarar ziyan olunca, başımıza kötü birşey gelince önlem alma yoluna gitmek gibi illet bir hastalığımız var nedense.
Benimde başıma kireç olayı gelmişti 4 sene kadar önce, erken farketmesem artık düşünün aracın halini!
Tekrar geçmiş olsun dostum.