Bizim Power Red'imiz :) / 2012 1.3 Cosmo

ayca07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar merhaba...
1 Aralık itibariyle Astramıza kavuştuk  dancee
ilk gün için izlenimlerimi sizlerle paylaşmak istiyorum...
açıkcası ailemden dolayı bugüne kadar bir çok güzel arabaya bindim; ama insanın kendi parasıyla kendi isteği ve zevkiyle aldığı arabası kadar hiçbiri heyecan vermiyormuş..o açıdan arabamızı ilk gördüğümüzde ve bindiğimizde yaşadığımız heyecan çok tatlıydı...
daha teslim sırasında insanların ilgisi başladı arabaya, bakanlar, hayırlı olsun demeye gelenler...

neyse arabaya geri dönersek...

cam filmini merak edenler için; Ziebarth 1 numara cam filmi yapıldı.
bizim ilk kararımız satış temsilcimizin önerisiyle önler 1 arkalar 2 şeklindeydi; fakat bu bizim içimize sinmeyince 1 numaraya dönüş yaptık..açıkcası 2 numaranın fazla koyu olmasından korkuyorduk. bizim için doğru kararmış, 1 numara cam filmimize bayıldık..
"varlığı yokluğu bir" diyenlere katılmıyorum; standartaraba camlarının şeffaflığı kayboluyor bu uygulamayla; şimdi tatlı bir koyu renk oldu camlarımız...hem arabayı daha hoş gösteriyor; hem de polisle uğraşmamızı engelleyecek diye gözüküyorum. (bu arada bizim "arabanın içinin gözükmesini sevmiyorum" gibi bir düşüncemiz de olmadığı için muhtemelen 1 numara bize güzel geldi)

onun dışında Ziebarth boya koruma, ve karter koruması yapıldı.

araç bize 11 km'de teslim edildi...
biz ilk günümüzde yaklaşık 70 km yol yaptık...bunun 40-50 kmsi istanbul akşam trafiğine denk geldi...
yakıt sarfiyatı olarak ilk gördüğümüz rakam 10.8/100 km şeklindeydi...
en son Tem'de bir 20 km yaptık, ve eve girerken 7.2/100'ü gördük..sanıyoruz 1 ay içinde daha güzel değerler görürüz.

lastiklerimiz Hankook geldi, ben bu konuda çok bilgi sahibi değilim.
ama eşim Goodyear yerine Hankook gelmesini tercih ederim diyordu; şansımıza öyle denk geldi. (michelin olsa süperdi tabi)
araç teslimindeki görevli, lastiklerin basıncının şu an yüksek olduğunu 300-400 km sonra ayar çektirebileceğimizi söyledi.

ses konusuna gelince: aracın dizel motor sesinin çok makul seviyede olduğunu düşünüyoruz. onun dışında arabamızda değişik bir ses duymadık şu an için :) tabi henüz bize tatlı yüzünü gösteriyor muhtemelen, yol yaptıkça iç mekandan hangi bölgelerden sesler gelicek göreceğiz.
Rüzgar sesi denemesi yaptık, ve açıkcası bize gelen rüzgar sesiyse insanların şikayetçi olduğu, ben o arkadaşları ancak bmw audi paklar diyorum...gerçekten çok hafif bir ses geliyor ki o ses bizi asla rahatsız etmez...(maksimum 140 km yaparak dinledik sesi)

Plakamızı yapıştırtmak istediğimizi söylediğimizde satış temslcimiz Onur Bey, bunu serviste yaptırsak kullanacakları malzemenin tüpünün 60 tl olduğunu ve 1 tüp harcandığını bu kadar basit bir işlem için 60 tl vermenin gereksiz olduğunu söyledi. kendiniz çift taraflı bant ile halledersiniz dedi. teslimattaki kişi ise kaportacıya gidin hallederler dedi; biz de ikinci methodu düşünüyoruz.

app plakayı sordum yine teslimattaki kişiye..."acaba yasal olmadığı için polisle sorun yaşar mıyız" dedim..o da "içeriden birini bulup azcık para verip mühürletirseniz hiç bir sorun kalmıyor" dedi..."mühürleyen birinin numarasını buldum ama yasal değil heralde" dedim; "yok eğer mühürleyen biri bulduysanız yasaldır, içeriden hallediyorlar o işi" dedi...
kafam karıştı...bu konudaki düşüncelerinizi merak ediyorum. (togi'nin sayfasında yazışmaları görmüştüm)

onun dışında AFL far sistemi mükemmel; bana göre ben hiç bir şeye dokunmadan farın kendi kendine yanması ayar yapması bile başlı başına harikayken; virajlardaki aydınlatmalar, düz yolda giderken bile sağınızı solunuzu geniş olarak aydınlatması harika..
arabanın kapısının açtığımda beni karşılayan deri koltuklar harika  general_hehe

fakat daha çözülmesi gereken bir çok şey var. öğrenmemiz biraz zaman alacak belli...
mesela dün Cruise Control denemesi yaptık ama başarısız olduk.
100 km hızı görünce Cruise Control tuşuna bastı eşim, ayağını gazdan çekti, ve arabanın hızı yavaş yavaş düşmeye başladı...
bununla ilgili konuları bulup okumam lazım hemen :)

ama sonuç olarak:

İYİ Kİ ASTRA J ALMIşIZ, İYİ Kİ KIRMIZI SEևMİşİZ, İYİ Kİ BORCA GİRMİşİZ!
ALLAH HERKESE NASİP ETSİN G֖NL֜NDEKİ ARABAYA SAHİP OLMAYI..  special_prayer

59204.JPG

48331.JPG

20820.JPG

26657.JPG

17647.JPG

15295.JPG

11892.JPG

[img=450x600]http://www.yerlikuyum.com/yukle/dosyalar/21707.JPG[/img]

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Bizim Power Red'imiz :) / 2012 1.3 Cosmo

Ayça hanım aracınız çok hoş, hayırlı olsun.

Allah kazasız belasız kullanmayı nasip etsin.

T

tolgahan06

Bilgi Girilmemiş

Allah güle güle kullanmayı nasip etsin ayça hanım.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Güle güle kullanın kazasız belasız..

Lastiklerin basınçlarını kontrol ettirdiniz mi? Resimlerden azıcık fazla görünüyor sanki.

furkaned

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.furkancakir.com

Araç çok güzel duruyor cam filmlerde çok yakışmış

Plaka dikkatimi çekti, bizim plakalar beraber yapıldı sanırım bizimkiside ZA 6851  ;D

ayca07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

furkaned link' Alıntı:
Araç çok güzel duruyor cam filmlerde çok yakışmış

Plaka dikkatimi çekti, bizim plakalar beraber yapıldı sanırım bizimkiside ZA 6851  ;D

hahahah süpermiş yaa çok güldüm...
astra alma yolunda her işimiz birlikte gitti Furkan Bey, bunun da denk gelmesi çok bomba olmuş  ;D
fakat bize söylenen bağlı olduğumuz ilçeye göre plaka harfleri ayarlanıyormuş, siz de mi gop ilçedesiniz?

furkaned

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.furkancakir.com

Evet gop/500 evler  :)

ayca07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

MeRt link' Alıntı:
Ayça hanım aracınız çok hoş, hayırlı olsun.

Allah kazasız belasız kullanmayı nasip etsin.

çok sağolun, hepimize kazasız belasız sürüşler inşallah  victoryy