Sürücü koltuğu ayarı hk.

cenk artem

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
ben binmeden geriye çekiyorum. eşim de binmeden ileri itiyor geçinip gidiyoruz. yükseklik ve sırt ayarıyla oynamak yok. yıkamacıya zaten gitmem. kafanıza takılıyorsa eğer galerileri gezip bir kaç farklı araçta ayarlama yapmayı deneyin. onlarda da aynısı olduğunu görürsünüz. kısa mesafeler için koltuk yüzünden araç satıyorsanız eğer zaten arabayı değiştirme zamanınız düşünce olarak gelmiş olabilir. bahanesi de koltuk ayarı olur. Allah kaza bela vermesin.

Gökhan.Arda

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
ben binmeden geriye çekiyorum. eşim de binmeden ileri itiyor geçinip gidiyoruz. yükseklik ve sırt ayarıyla oynamak yok. yıkamacıya zaten gitmem. kafanıza takılıyorsa eğer galerileri gezip bir kaç farklı araçta ayarlama yapmayı deneyin. onlarda da aynısı olduğunu görürsünüz. kısa mesafeler için koltuk yüzünden araç satıyorsanız eğer zaten arabayı değiştirme zamanınız düşünce olarak gelmiş olabilir. bahanesi de koltuk ayarı olur. Allah kaza bela vermesin.
Satma olayı işin şakası ya bu enflasyonist ortamda satsak ne alıcaz kredi faizleri uçmuş :D Ayrıca arabadan da memnunum zaten. Daha önce megane vardı onda böyle bir sorun yaşamıyordum ama astrada nerde sıkıntı var anlamadım koltuk ayarında bir problem var.. Geçen ay bi kaza geçirdik ufak çaplı, arabada serviste kaldı 2 hafta crossland kullandım mesela onda da böyle bir sorun yaşamadım. Astra K olan bir arkadaşım var ofiste oda aynı problemden muzdarip anlamadım gitti 😕

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Selamlar arkadaşlar. Son zamanlarda aynı sorunu bende yaşıyorum :) Bende kendime delirdim diyordum ama benimle aynı sorunu yaşayanlar varmış çok mutlu oldum :D bundan bir yıl kadar önce çok güzel bir ayar bulmuştum ve o ayardan sonra bir kez bile yıkamaya götürmedim, hep kendim yıkadım :) şimdi hanımla ortak kullanmaya başladık 2 aydır kafayı yemek üzereyim🙄 yolda giderken bile koltuğu yükseltip direksiyonu ileri geri, aşağı yukarı çekiştirip duruyorum. yok arkadaş bir türlü olmuyor.. böyle giderse ya kaza yapacam ya arabayı satıcam 🤔
:))) Bence direksiyonu ve koltuğu en dibe alın bu şekilde ayara başlayın...Koltuğu kaç tık kaldırdığınızı not edin...Direksiyon en dipte kalsın...En son pedallara yaklaşmak için koltuğu ileri geri ayar yapın...En son koltuğun kızak bölümüne kolay kolay silinmeyecek bir kalem veya benzeri birşey ile işaret koyun....

Gökhan.Arda

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
:))) Bence direksiyonu ve koltuğu en dibe alın bu şekilde ayara başlayın...Koltu kaç tık kaldırdığınızı not edin...Direksiyon en dipte kalsın...En son pedallara yaklaşmak için koltuğu ileri geri ayar yapın...En son koltuğun kızak bölümüne kolay kolay silinmeyecek bir kalem veya benzeri birşey ile işaret koyun....
Valla bende böyle birşey yapsam mı diye düşünüyorum :D Belirleyici bi işaret koymak şart hep uğraşıyoruz :D Keşke hafızalı olsa koltuğumuz ama maalesef 😑 Megane'da dediğiniz gibi yapıyordum koltuğu 2 tık kaldırırdım vitesin yanındaki plastikte bi çizgi vardı arabanın koltuğuda ona hizalardım bir nevi hafızalı koltuk işi görüyordu :D ama bu araçta böyle belirleyici birşey bulamayınca ayar hep karıştı :D Bunda mesela koltuğu 3 tık kaldırıyorum direksiyon kendime doğru en sona çekili vaziyette. En son bu ayarlarda rahattım ama hanımla kullanmaya başladık başlayalı o rahat ettiğim ayarı bulamıyorum. Bugün işe giderken yine uğraştım geriye gidiyorum pedala uzak kalıyorum, ileri gidiyorum direksiyona çok yaklaşmış oluyorum ne bileyim değişik bi iş anlamadım gitti 😶

• Beğen
Tepkiler: Cemil

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Satma olayı işin şakası ya bu enflasyonist ortamda satsak ne alıcaz kredi faizleri uçmuş :D Ayrıca arabadan da memnunum zaten. Daha önce megane vardı onda böyle bir sorun yaşamıyordum ama astrada nerde sıkıntı var anlamadım koltuk ayarında bir problem var.. Geçen ay bi kaza geçirdik ufak çaplı, arabada serviste kaldı 2 hafta crossland kullandım mesela onda da böyle bir sorun yaşamadım. Astra K olan bir arkadaşım var ofiste oda aynı problemden muzdarip anlamadım gitti 😕
Bu kesinlikle psikolojik...Geçenlerde ustama bakım için götürdüm beni bilir gıcık olurum koltuk ayarı ile oynayınca...Baktım farklı gibi..Koltuk ayarı ile oynadınmı dedim yok abi dedi ama hala kafam ayardaydı...Bir süre sonra unutuyor alışıyorsun :)...

• Beğen
Tepkiler: Gökhan.Arda

Gökhan.Arda

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Bu kesinlikle psikolojik...Geçenlerde ustama bakım için götürdüm beni bilirim gıcık olurum koltuk ayarı ile oynayınca...Baktım farklı gibi..Koltuk ayarı ile oynadınmı dedim yok abi dedi ama hala kafam ayardaydı...Bir süre sonra unutuyor alışıyorsun :)...
aynen takıntı yapmayınca unutur insan da takıntı yaptık kafaya o kötü oldu :D Valla hanımla kullanmak problem en takıntılı olduğumuz şeyin sınavını veriyoruz her hafta :D Allah yardımcımız olsun ne diyim :D

• Beğen
Tepkiler: Cemil