Sürücü koltuğu ayarı hk.

Ragojin

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Herkese merhaba,

Aracım 2017 model Astra J Edition Plus paket. Aracı aldığımdan beri sürücü koltuğunda rahat bir sürüş pozisyonu 3 yıl geçmesine rağmen bulamadım. Tam "hah buldum" dediğim anda oto-yıkamacı arkadaşlar bırak sadece ileri geri hareketini, yükseklik ayarı ile direksiyonun yüksekliği herşeyiyle oynuyor. Bu konuyu çözemezsem aracı uygun bir zamanda satacağım artık.

Boyum 1.77. Kısa veya uzun yol farketmez kasığımın sağ tarafında (sağ bacağıma denk gelen tarafı) bir kasılma ile beraber ağrı hissediyorum. İnternetten önerilen tüm uygulamalara bakarak teker teker denedim, yok arkadaş! Rahat edemiyorum. Birinci sorun koltuğun oturulan kısmının arkada alçak ön tarafta yüksek olması. Yükseklik mandalını kaldırdığımda yükseliyor fakat o 20 derece açı hiç değişmiyor. Bir yerlerde gizli bir salıncak ayarı var mıdır ? (ben tüm mandalları denedim sağına soluna baktım bulamadım). İkinci sıkıntım fren pedalının gaz pedalına göre yüksekte olması. Haliyle bilekten yaptığım her harekette daha da kasılıyor.

Aynı problemi yaşayan arkadaşlar tecrübelerini paylaşırsa çok memnun olurum.

• Beğen
Tepkiler: OKANCAANNN

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Bu konuda malesef bende muzdarip durumdayım, hanımla ortak kullandığımız için koltuk ayarlarımız sürekli değişiyor. Ancak uzun yolda ağrı vs olmuyor bende. Ben kollarımı karşıya uzatıp bileklerimi direksiyona değdiriyorum, bu şekilde istediğim uzaklığı ayarlıyorum sonrasında istediğim yüksekliğe getiriyorum. Açıkcası her defasında yaptığım ayar hep en doğrusu gibi geliyor.

• Beğen
Tepkiler: OKANCAANNN

OKANCAANNN

Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
:) Merhabalar,

Öncelikle koltuğu Frene rahat uzanabileceğiniz konumda ayarlayın. Direksiyon öne geriye - aşağıya yukarıya oynadığı için öyle denemenizi tavsiye ederim.

İlk zamanlarda banada olmuştu ama, özellikle fren pedalına ayağım iyi uzanacağı şekilde koltuğu yatırıp geri doğru çektim. Yükseklik ayarını hafif yukarı kaldırdım, direksiyonuda kendime doğru çekince uygun pozisyonu aldım. Valla yalan yok toplamda 2000km yol gittim geldim, ilk defa bir araçta bu kadar rahat ettim. 1,78 cm boyum benimde. Önemli olan sırt kısmını fazla yatırmayın, birazcık dikey pozisyonda kalmalı.

yoldangeçenbiri

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et
sıkıntım fren pedalının gaz pedalına göre yüksekte olması.

Aracımı çok seviyorum ama en çok şikayetçi olduğum konu bu benim de.
fren pedalının gaz pedalından bikaç cm yüksek olması çok sinir bozucu. gaz-fren arasında akıcı bi geçiş yapmaya müsade etmiyor. H kasada böyle bi sorun yoktu.
bazen sanayiye gidip fren pedalını kestirip bir-iki santim kısaltmayı düşünmüyor değilim cidden.

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Bunun biraz psikolojik yönüde var..Aynı konuma getirseniz bile sanki farklıymış gibi hissediyorsunuz..Ben önce pedallara uzaklığını ayarlarım,daha sonra sırt en son yükselik ayarını yaparım...Böyle zamanlarda hafızalı koltuklar aranıyor :)...

Ragojin

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Abi sırf bu yüzden oto yıkamacıya 1 yıldır gitmiyordum, acil bir durum oldu gittim. Vay arkadaş, adam direksiyonun derinlik ve yükseklik ayarını değiştirmiş. Altı üstü arabayı 5 metre ileri alacaksın ya. O yüzden derim hep işinin nevi ne olursa olsun satışın ve prezentasyonun güçlü olacak. Fark yaratırsın. Bir oto yıkamacı elemanını "aracın iç düzenini bozma" diye araç sahibinin yanında uyarsa araç sahibi temizlikle ilgili bazı eksileri göz ardı eder orayı devam tercih eder, kalıbımı basarım.

OKANCAANNN

Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Abi sırf bu yüzden oto yıkamacıya 1 yıldır gitmiyordum, acil bir durum oldu gittim. Vay arkadaş, adam direksiyonun derinlik ve yükseklik ayarını değiştirmiş. Altı üstü arabayı 5 metre ileri alacaksın ya. O yüzden derim hep işinin nevi ne olursa olsun satışın ve prezentasyonun güçlü olacak. Fark yaratırsın. Bir oto yıkamacı elemanını "aracın iç düzenini bozma" diye araç sahibinin yanında uyarsa araç sahibi temizlikle ilgili bazı eksileri göz ardı eder orayı devam tercih eder, kalıbımı basarım.
:D Aynen söylediğin mantıklı, davarlar ya dediğin gibi 2 mt ileri alacak bütün koltukların ayarıyla oynuyor. Ama ben önlemimi aldım söylüyorum ayarıyla oynama diye :D

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Benim yıkamacım temizlemek icin ileri geri yapıyor. Yapışan bişey varsa söküp temizliyorlar. Bu nedenle bişey diyemiyorum :)

önderalp

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
:) Merhabalar,

Öncelikle koltuğu Frene rahat uzanabileceğiniz konumda ayarlayın. Direksiyon öne geriye - aşağıya yukarıya oynadığı için öyle denemenizi tavsiye ederim.

İlk zamanlarda banada olmuştu ama, özellikle fren pedalına ayağım iyi uzanacağı şekilde koltuğu yatırıp geri doğru çektim. Yükseklik ayarını hafif yukarı kaldırdım, direksiyonuda kendime doğru çekince uygun pozisyonu aldım. Valla yalan yok toplamda 2000km yol gittim geldim, ilk defa bir araçta bu kadar rahat ettim. 1,78 cm boyum benimde. Önemli olan sırt kısmını fazla yatırmayın, birazcık dikey pozisyonda kalmalı.
Selamun aleykum ayni konudan bende muzdaribim 1.75 boyundayim ve pedali ayarlasan direksiyon direksiyonu ayarlasam bu sefer rahat olmuyorum .oncelikle koltuk kademesi boyuma gore asagidami yukaridami olmali sizce

Gökhan.Arda

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Selamlar arkadaşlar. Son zamanlarda aynı sorunu bende yaşıyorum :) Bende kendime delirdim diyordum ama benimle aynı sorunu yaşayanlar varmış çok mutlu oldum :D bundan bir yıl kadar önce çok güzel bir ayar bulmuştum ve o ayardan sonra bir kez bile yıkamaya götürmedim, hep kendim yıkadım :) şimdi hanımla ortak kullanmaya başladık 2 aydır kafayı yemek üzereyim🙄 yolda giderken bile koltuğu yükseltip direksiyonu ileri geri, aşağı yukarı çekiştirip duruyorum. yok arkadaş bir türlü olmuyor.. böyle giderse ya kaza yapacam ya arabayı satıcam 🤔