Spor yay ve amortisör

clnnalan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar 2013 model opel corsa spor yay ve amortisör taktiricam fakat hangisini yani hangi marka taktirmam gerekli? Ayrıca kaç cm yay uygun olur? Orjinal yaylarini preslettim fakat çok sekiyor.aslinda sormak istediklerim
1. En iyi spor yay corsa ile uyumlu
2.En iyi amortisör yine uyumlu olanı
3.Bunlara uygun olan jant ve lastikler ebatlari
ve son olarak kaç cm olmalı?
Şimdiden Teşekkür ederim[emoji5]

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

C.C

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben olsam 35 mm lik yay alırdım marka olarak bulabilirseniz irmscher olabilir bulamazsanız H&R yaylar da cok iyidir ayrıca 35 mm lik yay alırsanız amortisörleri değiştirmek zorunda kalmazsınız ve lastiklerinizde sürtme sorunu da yaşamazsınız,bir de konfordan fazla birşey kaybetmiş olmazsınız ki en önemlisi de budur...

TayfunGR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kullandığım setup'dan bahsedeyim;
-5cm yay eibach
-17 jant konig
-40-205-17 lastik (45 yanak lastikde takılabilirmiş uyguladıktan sonra farkettim...)
-amartisörler orjinalleri değiştirmedim
Araç yeteri kadar alçalıyor yol tutuş güzelleşiyor, arabama arkaya 4 öne yolcu koltuna 2 ve ben toplamda 7 kişi binmek zorunda kaldığım durumlar oldu bagajda bavullarda vardı hiçbirşekilde sürtme olmadı... (arabanın janttaki parlak şeritleri çamurluğa kadar girmişti,resmen araba asfaltla bir oldu ama sürtme olmadı yolda hatim indirdim katkısı olmuşmudur bilemiyorum.)
BU arabada 6 kişi varken o gün cekildi marketten birşeyler almak için inmiştim araca dönerken görünce bu ağnı kaçırmayım diyerek foto çektim...

imzama bakarak arabanın normal görüntüsüyle ilgili fikirde edinebilirsiniz

Son düzenleme:

C.C

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sürtme her jantta olacak diye birşey yok bu jantın off-seti ile (et) değerleri ile alakalı birşey
anlaşılan o ki sizin jantınızın et değeri düşük yani off-seti yok bir de amortisörlerinizin patlamaması şaşılacak birşey aracınızda yolun durumuna bağlı olarak aşırı esneme var mı ?

C.C

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben 35 mm yayla 215 40 17 lastikler takılıyken önlerde kasislerde ve virajlarda aşırı sürtme yaşıyordum mesela jantlar 7.5 off-set et değeri 35 di

clnnalan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arabaya coil over yaptırdım arkalar 5 cm presli olarak biraktilar şuanda üzerinde 15 Inc jant var lastik ebatı 195/50/15 şuanda bile tumseklerde ve çukurlar da arada sürtme yapiyor

clnnalan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Soyle bi önerisi olan olanlar oldu jant ve lastik ebatı ile ilgili 205/45/16 sizce nasıldır? ben 195/50/16 dan yanayım aslinda

TayfunGR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sürtme her jantta olacak diye birşey yok bu jantın off-seti ile (et) değerleri ile alakalı birşey
anlaşılan o ki sizin jantınızın et değeri düşük yani off-seti yok bir de amortisörlerinizin patlamaması şaşılacak birşey aracınızda yolun durumuna bağlı olarak aşırı esneme var mı ?

205 benim lastikler 215 de sürtme olabileceğini söylemişlerdi alırken bende bu sebepten 205 aldım, 3,5larınız hangi markaydı? dizel arabaya benzinli yayı takmış olabilirmisiniz? ben arabayı hiç üzmeden yola dikkat ederek kullanıyorum. Dikkatli olursan problem yaşamıyorsun...

TayfunGR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Soyle bi önerisi olan olanlar oldu jant ve lastik ebatı ile ilgili 205/45/16 sizce nasıldır? ben 195/50/16 dan yanayım aslinda

195/50/16 ya hiiç para veremeyin derim, yapacaksanız 205/40/17 - 205/45/17 - 205/45/16 - 205/50/16 ölçülere sahip bir jant lastik tercihi yapın...

Son düzenleme:

clnnalan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
205 benim lastikler 215 de sürtme olabileceğini söylemişlerdi alırken bende bu sebepten 205 aldım, 3,5larınız hangi markaydı? dizel arabaya benzinli yayı takmış olabilirmisiniz? ben arabayı hiç üzmeden yola dikkat ederek kullanıyorum. Dikkatli olursan problem yaşamıyorsun...
Coilover yapıldı yay almadim