Sizce ekonomik durumunuz nasıl ?

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Taaaaa yıllar evvel okuduğum bilgi halen aklımdadır. "Türkiye dünyanın sayılı tahıl ambarlarından biridir ve sadece Konya ovasının buğday üretim miktarı bir çok ülkenin toplam üretiminden fazladır". Aradan neredeyse yarım asır geçti. Şimdi canım ülkem bırak buğday üretiminde rekorlar kırmayı, yurt dışından buğday ve saman ithal eder oldu. Şimdi bazılarımız tarım yerine sanayide atağa geçtik diyecek. Keşke sanayide atağa geçseydik. Hiç olmazsa yeteri kadar makine, araba falan yapıp onları ihraç ederdik de oradan kazandığımız dolarlarla bol bol tarım ürünleri alır karnımızı doyururduk.

ahmet07

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Taaaaa yıllar evvel okuduğum bilgi halen aklımdadır. "Türkiye dünyanın sayılı tahıl ambarlarından biridir ve sadece Konya ovasının buğday üretim miktarı bir çok ülkenin toplam üretiminden fazladır". Aradan neredeyse yarım asır geçti. Şimdi canım ülkem bırak buğday üretiminde rekorlar kırmayı, yurt dışından buğday ve saman ithal eder oldu. Şimdi bazılarımız tarım yerine sanayide atağa geçtik diyecek. Keşke sanayide atağa geçseydik. Hiç olmazsa yeteri kadar makine, araba falan yapıp onları ihraç ederdik de oradan kazandığımız dolarlarla bol bol tarım ürünleri alır karnımızı doyururduk.

hocam yazdıklarınızda haklısınız. ben sadece suçu yönetimlerde bulmuyorum ama onun haricinde, suç insanlarda var...

ankara çubukta yaşadım, sizde bilirsin burayı. ankarada yaşayıpta çubuğu bilmeyen yoktur zaten...

köylerine çok gitme fırsatı buldum. bizim veteriner arkadaş sayesinde, neredeyse 80 köyün 50 sini gezmişimdir. zaten ister istemez çubukta yaşayan herkes bir şekilde çubuğun köylerine gidiyor.

genel olarak hayvancılık yani büyük başla uğraşıyorlar, çoğu köyde 1 tavuk bile yok... onuda bırakın, perşembe günümydü neydi, domatesi biberi yumurtayı pazarlardan teymin ederlerdi bu çubuk halkı...

yav soruyorsun o kadar tarlan var arkadaş, küçük bir yere domates ek biber ek. doğal yaşam kaynağı bunlar... diyorki su yok burda su yok. arkadaş yiyeceğin kadar ek. 2 tane tavuk besle.... bu kadar mı zor ? 80 tane inek yapacaksın sırf para için. en çok para onda var büyük başla uğraşıyorlar. 2 tanede koyun besle bari... su yok dersen, ganimet gibi su çıkıyor çubuk ilçesinde tulumbalar var,,, 2 tane çektinmi tulunbayı durmadan su akıyor bu kadar mı zor ? küçük bir yere domates biber patlıcan ekmek köy hayatında ?

ama o değil işte amma lakinki o öyle değil... iyi para sadece büyük baş hayvanda var. 2 koyunla 2 tavukla küçük bir alana domates biber ekmekle kim uğraşacak ?

yusufer55

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
Bu yazı ve yorumlardan sonra ülkemize ve insanlarımıza olan güvenim daha da arttı Bilinçli opelim.net üyelerine selam olsun...

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
[MENTION=60110]osman duman[/MENTION]; her konuda Erdoğan'a, Akp ye, Hükümete, Siyasete sallıyorsunuz. Ama Troll gibi yazıyorsunuz. 10 gün uyarı banı veriyorum. Devam ederseniz, süresiz olacak. Belki şimdi anlarsınız:

FORUMDA SİYASET YASAK!!!!!

mobilim, bir yönetici arkadaş geldiğinde konudaki gereksiz mesajları temizleyecektir, konuya devam...

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
1- Arkadaşlar yazılan gereksiz ve kırıcı olan mesajlar tarafımdan temizlenmiştir.
2- Herkes yazdığı yorumunu yayınlamadan evvel bir hatta birkaç kez okursa iyi olur.
3- Paylaşımlarda kullanılan yazım dili kişilerin karakteri ile bire bir uyumludur. Paylaşımlarda yazım diline itina gösterin, argo, küfür içeren kelimeleri kullanmayın.
4- Devlet yönetimi, uygulamaları hakkındaki konularda fikir paylaşımlarında bulunurken liderlerimize hakaret edemezsiniz, onlara saygısızlık yapamazsınız. Onlar TC devletinin yasal yollarla seçilmiş liderleridir. Kişisel sevgi veya nefret ile devlet makamına saygıyı birbiri ile karıştırmayın. Sizlere tavsiyem, bir lidere ait sinirinizi, nefretinizi içeren hakaret dolu satırlarınızı hiç bir sosyal medyada paylaşmayın, başınız derde girer.
5- Her lider hata yapar, gerektiğinde beyaz yalanlar söyler, unutur, hatta daha da ileri gidebilir. Bizlere düşen en büyük silahımız olan oyumuzu kullanırken şeffaf düşünüp en az hata yapanı, en az beyaz yalan söyleyeni, en iyi yöneteni, insanlara en çok saygı duyanı, hukuka saygı duyanı, yani iyi vasıfları en fazla olanı seçmektir.
6- Herşeyden önce bizler burada hangi partiyi/takımı desteklediğimizi bilmeden, bir araya geldik, arkadaş olduk, dost olduk, hatta dostluklarımızı ilerletip ailelerimizle bir araya geldik. Şahsın adına ifade edeyim; buradaki hiçbir kardeşime, arkadaşıma, dostuma siyasi veya sportif fikir ayrılığı yüzünden arkamı dönmem, onlara tavır takınmam, fikirlerini beğensem de beğenmesem de dinlerim, kendime göre (ben de yanlış yapabilirim) faydalı olanlarını destekler faydasız olanlarını eleştiririm, eleştirirken kırıcı olmamaya özen gösteririm. Demokrasinin en güzel yanı insanların farklı siyasi görüşlere sahip olması, onları özgürce (ama seviyeli olarak) ifade edebilmesi değil midir?

Sonuç olarak; aramızda, siyasi görüşü nedeniyle böyle düşünmeyen kişiler varsa şimdiden aramızdan ayrılsın, bizlerin dostluğuna gölge düşürmesin.

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Zaten bunu kavramak önemli. Kimse kimsenin özelini sorgulayamaz ve bundan dolayı yargılayamaz.

stigma4885

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
en basitinden ev fiyatlarına ve kiralarına bir bakın. asgari ücretli bir insan aylık en az 500 tl kirayı nasıl verir. ne yer ne içer. bu adam 100 milyarlık bir evi nasıl alacak? araba fiyatlarına bir bakın en ucuz araba 37.000 den başlıyor. devlet uçan kuştan vergi alıyor. birde ülkeye gelen 2-3 milyon suriyeli var. hem kiraları ve ev fiyatlarını arttırdı. hem işsizlik çoğaldı hem de asayiş, güven kalmadı sokaklarda. tüm suriyelileri ülkeye aldık, hiçbir denetim olmadı. bu adam hırsız mı? tecavüzcü mü? katil mi? hap çı mı? ne oldukları belli değil. orada hapishaneden kaçanlar ülkemize geldiler. terör örgütleri cirit atıyor ortalıkta. güneydoğu elden çıkıyor yavaş yavaş. ama bizim tek derdimiz osmanlıcaymış gibi gündeme bunları sokuyorlar. sonumuz hiç iyi değil.

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Olabilr. Çünkü İran petrol üreten ülkeler toplantısında üretimi azaltıp fiyatların düşmesini engelleme teklifinde bulundu. Daha öncede benzer durum yaşanmış tarihte.