Sizce ekonomik durumunuz nasıl ?

deliveli

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
fuat avni costu daha bu baslangıc diyor asıl diger medyaya operasyon hazırlıgı var
liste elimde diyor. Hatta MIT cemaatci kılıgı ile halk arasına girip polise saldırcak diyor
Ulke ne hale geldi yaw, ama bunların hepsi hukumete yarıyor sonucta devlet savaşda
gibi gorüp ona destek verecek tip cok cevrede

akifguzen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Fuatavni diyosa doğru diyodur. :D

deliveli

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ya cidden ben iy,ce supheleniyor bu F.A denen tip rte'nin gizli 2. kimligi olmasın.
Hani kişilik bölünmesi derler ya, adamın kötü yönü ile iyi yönü çarpışır adam bir kötü
bir iyi olur. Yani baska bu bilgileri basbakan ve mit baskanı haric , efkan ala felan
bulent arınc. baska kim biliyor ki. Ama bugun bir yazı okudum basbakan fettoşun
icerdeki adamını bulmak icin en guvendigi 2-3 adamıyla bir plan yapmış ve farklı farklı
dedikodular yayıp her bir guvendigi adamdan hangisi fuat da cıkarsa sızıntı o adamdan
geliyormuş. Yaw

"James BOND - power struggle in the turkey" 2015 de vizyonda

basrollerde RTE ve takımı ve karşısında gülen ve ekibi

ahmet07

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
CNBCE haber sitesinden alıntıdır... işte Trdeki ekonomi böyle birşey...

Dün önceden sakladığımız 100 euroyu bozdurduk, 2.80 lira verdiler...
alış 2.76 satış 2.84 dü. tanıdık döviz bürosu olduğu için her zaman biraz fazlaya bozduruyoruz... o yüzden 2.80 den bozdurduk.

herneyse dün 2.84 TL olan euro bugün 2.95 TL

(düşüncem vardı ev alacaktım alamıyorum geçen yıl 80 bin tl. olan ev bu yıl 140 bin tl. araba alacaktım 2 yıl bekledim, bir para ayırmıştım yetmedikçe yetmedi... dahada yetmedii... ben para biriktirdikçe araç fiyatları dahada artıyordu 2. el araç fiyatları... foto makinesi alacaktım oda 100 de 70 falan arttı... eski modeller ucuzlaması gerekirken dahada çok arttı tavan yaptı... Pc alayım son oyunları oynayım dedim... ekran kartı fiyatları günde 5-7 tl artıyor... çok komik oluyor böyle... havalı tüfeklere karşı merakım var,,, Bir Hobi Bu... Pcp tüfek alayım dedim 1.500 tl ye alınan set, şuanda 3.200 tl yi geçiyor... Ne hobim kaldı ne fobim...)

la arkadaş hükümet düşmanı değilim... Akp yi sevmem ama, her fırsattada kötüleyen biri değilim... halklar hakettiği şekilde yönetilir düşüncesindeyim...
Akp sonuçta Zembillen inmedi, demokratik bir şekilde seçimle başa geldi.. ama iyi ama kötü... akpyide sevenler varki bu kadar oy alabiliyor... helal olsun oy kullanmak hakları... ama canları cehenneme kim başa gelirse gelsin... ama ekonomi çok bozuk bunu kabul etmeliler..

siyaseti sevmem, Ekonomi Siyasetten geçtiği için ister istemez yönetimin rolu var.
Ekonomi olarak düşüşteyiz kötü durumdayız... Bari bunu kabul etsinler.

deliveli

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Olurmu canım hepsinin sebebi paralel ve faiz lobisi
Yoksa ülke maşallah atom bombası gibi patlamak üzeree
Ama allahdan halk balık hafızalı ve biatçı yani ZAMSALAK
O yüzden kimse dolar 10 tl de suça kalıf hazır
Paralel olmadı eşkenar dörtgen derler olur biter

ahmet07

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
CNBCE haber sitesinden alıntıdır... işte Trdeki ekonomi böyle birşey...

2 gün önce piyasa neydi bugün ne halde, euro 6-7 tl düşüş dolarda 4 tl altında 2 tl ama sorun bu değil... asıl sorun şimdi diyelim dolar 2.3745 e çıkıyor ve bilgisayar parça fiyatlarıda dolara endeksli diyelim oda haliyle çıkıyor... ama dolar bugün inmiş 2.3352 ye 4 tl yani tam 4 tl inmiş gözle görülebilecek bir rakam... herneyse dolar düştümü bilgisayar parça fiyatı düşmüyor... sabit kalıyor...

bilgisayar parça fiyatını örnek gösterdim... başka şeylerdede geçerli bu. dolar çıktımı fiyatlar yükseliyor... dolar 5 tl fırsatçılar 25 tl zam yapıyor... ama dolar düştümü,, indirim yok fiyatlar sabit kalıyor yada yine çıkıyor... nasıl bir ekonomidir bu :S

deliveli

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
..cavüz kacınılmazsa zevk alcaz kardeş

ahmet07, ben halkın budistleştigini yani bu dunyada ne kadar sürtersek sonrasında
o kadar cennetten guzel yer alacagını dusunduklerine inanmaya basladım.
Yani kısaca gerzek üstü bir toplum olduk.

ahmet07

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aldığımız hiçbir mal, fazla dayanmıyor... fason bozuk mal satıp duruyorlar.
(Yemek yediğimiz hiçbir lokanta ayakta kalmıyor. max 2-3 ay içinde kapanıyor. yada sahibi değişiyor. yada bozuk bayat vs vs ürünler satıyorlar ee müşteri olmayınca.)

YER ANTALYA;
pazarlarda bile 30-40 tlden aşağı sweet shirt yok. oda yok büyük beden satmıyorlar. 3 yıldır bana birşey almıyorduk sonunda lc waikikiden 20-30 tl ye düzgün birşeyler bulabildik.

domates biber vs vs alıyoruz ertesi güne dayanmıyor.
sabah peynir alıyoruz akşama krem peynir gibi oluyor.
zeytin alıyoruz, 3 gün sonra buruş buruş oluyor.
3-4 yıldır tazen balık yiyemiyoruz. pazarlara süpermarketlere gelen balıkların hepsi bayat. taze balıklar içkili lokantalara satılıyor... satamadıkları balıklarıda pazarlara gönderiyorlar. 6 aylık balık satıyorlar. dondurarak buz içinde saklıyorlar.

bir elektronik eşya alırken defalarca sağına soluna ortasına paketine kağıdına naylonuna kadar bakıyorum. çünkü hiçbiri birini tutmuyor. ucuz olunca hemen bozuluyor, pahalısı zaten 10 katına denk geliyor. onunda bir garantisi yok.

en sonunda paranoyak oldum =)

deliveli

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1) Sgk yı duman ettiler sevgili liderlerimiz kendilerinin silikon paralarından liposuction lara kadar ayda 25000 tl e kadar sms leri bedava bize gelince gazi'nin takma bagacagının bile en boktanını veriyor sgk (vitrin mankeni bacagı gibi), paran varsa git iyisini al diyo bide utanmadan

2) pazar ateş pahası birde utanmadan senelik eflasyon %8.2, aylık negatif diye dalga geciyorlar tv de bazı tipler ALLAH'a şükür demezmi , ULAN BU SİZE AZ BİLE, sürünün
altınızdaki donu alsınlar diyesin geliyor

3) Benzin konusu zaten
http://www.opelim.net/forums/laf-lafi-aciyor/108431-petrol-3-80-olsa-ne-olur-d-9.html

ve

http://www.opelim.net/forums/laf-lafi-aciyor/108917-benzine-zam.html

baslıgında tartışılıyor

4) Egitim desen rezaletin bini bir para, sorular satılır, okullara zorla din dersi konur orada gayrimuslim ögrenci varmı yokmu bakılmadan, lise ogrenci yerleştirmede 100 km öteye ögrenci kaydı yaptırılır bilgisayardan, neden mi cunku halkın parası yok devlet okulu ya buna razı olacan yada imam hatipe gelecen diyor KUZU KUZU, yada paran vars yolla özel okula senede 30.000 tl bayacan diyor.

5) Bakın gecmişdeki yapılan ve göreceli hataları Gergenekon, Salyoz, HIRKIZLIK olaylarını hic konusmadım sadece halkdan konuları yazdım

Sizce bu halk bütün bu olanları HAK EDİYORMU

Cevap: Şu ana dek %10000 evet ve 2015 secimde yine verirse
sürünsünler beter olsunlar diyorum