Sizce ekonomik durumunuz nasıl ?

alionur54

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cidden kafam dagınık durumda, bir yandan ağlıyoruz piyasa cok kötü diye
gorunmez enflasyon diyoruz, sgk katkı payları giderek artıyor bugun
özel bir hastaneye gittiginde 50-73 tl civarı muayene masrafı oduyorsunuz
cogu ciddi tahliller hesaba dahil bile degil. Devlet hastanelerine gitsen
fizik tedavi yada baska tedavilerde 1-2 ay hatta diger tedavilerde birkac ay
sonraya randevu alıyorsunuz. Öte yandan saglıkda reform dan bahsediliyor.
Super hastaneler acılınacak deniyor seçim önceleri ama gazetelerde baklıyorsunuz
cogunda temel var sonrasında icraat yok, cunku soranda yok. Yuzlerce insan
madenlerde öldürülüyor buna kader deniyor. Sonra bu sehirdeki insanlar o sehirde
yine aynı partiye oy veriyor. Bir yandan vatan millet deniyor, nato üslerine
amerikan askerlerine laf sokanlar bundan daha beterini yapıyor.

Son halka : Suriyeliler artık calısma iznine sahip olacak ????

Bunun sonucu : Bizim genclerimiz issiz kalacak, ozellikle dogurda ev kiraları
300 tl den 1000 tl lere cıktı cunku bu insanlar bu paraları ödüyorlar

ve sonunda hersey guzel deniyor.

Sonuc: Deveye diken bizim halkı iffet misali kafayı sıkıştırıp Öpen makbul

:rakir::maden:
.
3 .4494

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Eklentideki resmi görüntüleyemezseniz diye birde link ekliyim dedim. :D

http://i.hizliresim.com/W6W9qm.png

W6W9qm.png

Akif aynı şeye ben de şahit oldum. Ben Tosya'lıyım, Tosya'daki o güzelim pirinç tarlaları ithal pirinç nedeniyle şimdi boş duruyor. 4-5 TL'ye mazot alan çiftçi ithal pirinçle nasıl rekabete girsin ki? Pirinç tarlası hazırlamak çok zordur, zemini dümdüz olacak, o zemini düzeltmek çiftçi için maliyetlidir. Bir zamanlar o tarlaların hazırlanmasında tarım ve köy işleri müdürlükleri yardımcı olurdu, şimdilerde o işleri yapmıyorlarmış, peki o zaman o ağır makineleri, aletleri tarım ve köy işleri ne için alıyor? Sergilemek için mi? :(

akifguzen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Akif aynı şeye ben de şahit oldum. Ben Tosya'lıyım, Tosya'daki o güzelim pirinç tarlaları ithal pirinç nedeniyle şimdi boş duruyor. 4-5 TL'ye mazot alan çiftçi ithal pirinçle nasıl rekabete girsin ki? Pirinç tarlası hazırlamak çok zordur, zemini dümdüz olacak, o zemini düzeltmek çiftçi için maliyetlidir. Bir zamanlar o tarlaların hazırlanmasında tarım ve köy işleri müdürlükleri yardımcı olurdu, şimdilerde o işleri yapmıyorlarmış, peki o zaman o ağır makineleri, aletleri tarım ve köy işleri ne için alıyor? Sergilemek için mi? :(

Evet Tosya nın pirincini bilirim. Çokta güzeldir. Sadece rengi nedeniyle piyasada rağbet görmüyor. Pirinç olayının her şeyi zor. Yerini hazırlaması, dikilmesi, hasat edilmesi, bakılması vs..vs..vs..

Bu ülkede yiyici yada yedirici olacaksın. O zaman sıkıntı yaşamazsın. Ne zaman ki üretici olursun o zaman herkes sana düşman olur.

osman duman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bizim gibi bir ülke

1) Gencleri duyarsız, bilgisiz, vurdumduymaz, cahil yaparak
2) Kimyasal yollar ile gencleri uyuşturarak (cin tuzu, ve diğer şeker türevleri)
florür icerikli her tur besin ve icecek (vucudun zerre florur e ihtiyacı yokdur
biriken florür uzun vadede beyinde hasara yol acar)

3) Kadınları tv programları ile hayattan koparıp aile baglarını sayıflatmak

Butun bu şeyler ile toplumlar hayattan soyutlanıp ulkeler parcalanıyor

ahmet07

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
boşta bir miktar param var, foto makinesimi alsam, yeni en son oyunları ultra ayarda oynayabileceğim bir bilgisayarmı toplasam diye düşünüyorum. aslında pcp havalı tüfek alacaktım ama, yabancılar çok pahalandı. yerli bir firma var ordan aldığım düz kırma havalı tüfeğin plastiği 1 yılda renk attı...

bu yılın başında 1050 tl olan foto makinesi şuanda 1900 tl...
1.5 yıl önce 1500 tl civarı parçaları olan bilgisayar bu yıl 3500 tl...

bu nedir yav ?

aga 50 tl artık çerez parasına gidiyor. kendimi mutlu etmek için bir süpermarkete giriyorum çikolata vs vss... 50 tl ile çıkıyorum :S

YER ANTALYA ; meşhur çarşamba, cumartesi pazarları var burda 50 tl den aşağı sweet shirt yok. gerçekden yok. 2 yıl önce 5-10 tl den alırken, burun kıvırırdım. fazlasını sevmediğimi çöpe atardım. Lc waikikide bile 20 tl ye sweetshirt varken pazarda yok.

2. el araç arıyorum adam 23.000 tl ye 2004 ford fiesta satıyor, 26 bin tl ye 2004 model fiat palio satıyor :S

hele halk pazarlarına gittikçe iyice sinirlerim bozuluyor. 1.5 TL köy yumurtası... 3 TL domates. yazında böyleydi sebebi dışarı gönderiyorlarmış. 1 KG fasulyeye 10 tl diyince içimden küfür ede ede uzaklaştım oradan...

artık çoğu ev eşyasını sıfır alamıyoruz. mesela son 8 yıldır 2. el halı. ikinci el mobilya, alıyoruz evde. LANET olsun s..tiri b.ktan halıcılar metre kare hesabı halı satan en kötü halı mağzalarında bile 500 tl den aşağı düzgün bir salon halısı yok. nerdeyse sıfır olarak kendimiz aldığımız mobilya yok.

hükümet yüzde 10 zam yaptıkça köylü takımıda yüzde en az 50 yüzde 100 zam yapıyor ... ne b.ktan bir ekonomidir bu ? hâlâ ekonomi güzel diyen varsa .................

akifguzen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Köylü takımıda derken?

ahmet07

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ekleyeceklerim var, hepsini bir kerede yazmayım dedim daha çok şeyler var yazacaklarım ama işte, herşeyde burda yazılmıyor.

bu yaşa geldim evlenemiyorum para yok.. param yok...
tamam var kendime yetecek kadar, ıvır zıvırı karşılayacak kadar var. şimdi yetiyor ama ek birşeyler çıkarsa yetmiyor...

ne yapayım bende bir karı alıp bim a101 gibi süpermarketin birinde çalıştırıp 600-800 tl ek gelir yapıp öylemi evleneyim ?

ileri görüşlü birisiyim. boşu boşuna elin insanının hayatını neden karartayımki, zaten doğru dürüst maddi durumum iyi değil... geçmişim yok........ geleceğim yok....................

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Giderlerimiz artarken gelirimiz devamlı geri gidiyor bir de buna cebimizdeki paranın alım gücünün azalması eklenince insan ister istemez ağzını bozuyor. :( .

ahmet07

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sosyal hayatım iyice düştü. bu yaşta metin2 oynuyorum. yaşımı çaktırmıyorum ama :) orasıda çoluk çocuk dolu küfür edip edip duruyoruz birbirimize =) ama hesap banlatma olayı var

1-2 yıllık emek, 12 yaşında bir çocuğun sinirlendirip ekran görüntüsü alıp banlatma kapasitesi kadar...

en sonunda metin2 tryi bıraktım. bu halde oynanmaz bu oyun dedim. gittim artık metin2 ingiltere yükledim, hemde ingilizcem gelişiyor az az =) fazla küfürde yok. olsa ne olurki normal birşey, fk... fk yazıp duruyorlar oda etkilemiyor fazla xD

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ülkeyi tarıma bile muhtaç hale getirmek işin fıtratında var ;).
Allah(cc) ülkemi cahil müslümanlardan korusun,cehalet o dur ki ne Kuran okur anlar ne hadis bilir ama kıt aklı ile parti seçer birilerin iki lafının ardından gider.Alimlerde ya susup günaha ortak olur yada iman satıp reyine göre fetvalar verirler.Ülkede sorun alimlerde milletedir.Alimler bildiklerini söylemez millete dinini öğrenmez gider birilerin sünnetinin ardından. kısaca bunu söylerim.dedim ya bildiklerimi yazsam öyle bir zamandayız ki emri bilmaruf suç oldu münkeri söylemek suç oldu