Sizce ekonomik durumunuz nasıl ?

osman duman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
temmuz 2014 , elektrik kwh ucreti 0,0240312 (faturada birim fiyat denen) vergi haric
kasım 2014 elektrik kwh ucreti 0,0266733 (faturada birim fiyat denen) vergi haric

%11 net zam 4 ayda gelen gizli zam, ???? ama bunu konuşan yok türkiye ucuyor ??
faturada buna bakan varmı ?

137 kwh e 50 tl vermişim (0,3649 tl/kwh her tur algı vergi koygu dahil) temmuzda
217 kwh e 89 verdim bu ay (0.41 tl/kwh her tur alı vergi koygu dahil) bu ay

%11 haşırtıngen ???

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 22:51 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 21:03 ----------

http://www.hurriyet.com.tr/dunya/27605502.asp

Beyaz Saray Ermeni halısını çıkardı

"Ermenilerin 1915 yılı olaylarının simgesi olarak gördüğü "Ermeni Yetim Halısı" olarak da bilinen "Gazir Halısı", Beyaz Saray Ziyaretçi Merkezi'nde "ABD'ye teşekkür: yurt dışındaki Amerikan cömertliğinin minnettarlığı olarak başkanlara üç hediye" başlıklı sergide, iki diğer eserle teşhir edilmeye başlandı. Serginin açıldığı merkeze gelen ABD'de yaşayan bazı Ermeniler halıyla fotoğraf çektirdi. Halı, 23 Kasım tarihine kadar sergilenecek."

haydi buyrun bakalım PKK dan sonra birde ermeniye verelim super ötesi olsun
adamların bizleri azeri kardeşleri kestigi kalmasın birde bizimkiler karadenizi
versin oraya, ya tabi versin özellikle RİZE bence ermenistana verilmeli :))))
malum en yuksek AKP oy oranı oradan hayret hic şaşırmadım

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
temmuz 2014 , elektrik kwh ucreti 0,0240312 (faturada birim fiyat denen) vergi haric
kasım 2014 elektrik kwh ucreti 0,0266733 (faturada birim fiyat denen) vergi haric

%11 net zam 4 ayda gelen gizli zam, ???? ama bunu konuşan yok türkiye ucuyor ??
faturada buna bakan varmı ?

137 kwh e 50 tl vermişim (0,3649 tl/kwh her tur algı vergi koygu dahil) temmuzda
217 kwh e 89 verdim bu ay (0.41 tl/kwh her tur alı vergi koygu dahil) bu ay

%11 haşırtıngen ???

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 22:51 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 21:03 ----------

http://www.hurriyet.com.tr/dunya/27605502.asp

Beyaz Saray Ermeni halısını çıkardı

"Ermenilerin 1915 yılı olaylarının simgesi olarak gördüğü "Ermeni Yetim Halısı" olarak da bilinen "Gazir Halısı", Beyaz Saray Ziyaretçi Merkezi'nde "ABD'ye teşekkür: yurt dışındaki Amerikan cömertliğinin minnettarlığı olarak başkanlara üç hediye" başlıklı sergide, iki diğer eserle teşhir edilmeye başlandı. Serginin açıldığı merkeze gelen ABD'de yaşayan bazı Ermeniler halıyla fotoğraf çektirdi. Halı, 23 Kasım tarihine kadar sergilenecek."

haydi buyrun bakalım PKK dan sonra birde ermeniye verelim super ötesi olsun
adamların bizleri azeri kardeşleri kestigi kalmasın birde bizimkiler karadenizi
versin oraya, ya tabi versin özellikle RİZE bence ermenistana verilmeli :))))
malum en yuksek AKP oy oranı oradan hayret hic şaşırmadım

sigara içen biri değilim ama nedense halıyı gözünce yanında bir sigara yakıp elimden üzerine düşüresim geldi:)

bizm millette arap sevdası olduğu sürece adam olmaz hacca gidenler bilerler bizim milleti alışveriş yaparken nasıl kovduklarını ama cahil halk hala arap sevdasında:mad:

osman duman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
http://www.memurlar.net/haber/490593/

"Doğalgazda tehlike çanları!
Bakan Yıldız, "Rusya'dan gelen gaz 42 milyon metreküpten 27 milyon metreküpe düştü. Bu iyi bir şey değil" dedi."

rusya DOGALGAZ'ın borusunu daha KIŞ gelmeden kesiyor amac türkiye ve AB
ülkelerini sıkıtıya sokmak ve SİZ KİMSİNİZ ÜLEN SİZ BEN OLMAZSAM DONARSINIZ
demek. Bizimkiler ise bunu ZAM YAPALIM MİLLET AZ YAKSIN olarak algılıyor.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şikayet yok beyler ekonomi harika millet zengin neye şikayet ediyorsunuz?
bana ülkenin durumunu açıklamaya bu resim yeter başdaki açız diyenlere meclisdekilere de bu yeter fazla söze gerek yok
835790.jpg

Onlar utanmayı unuttu.Allahın verdiği en güzel duygu haya dır o gitti mi ne iman ne bilmem ne kalır dilediklerini yaparlar.Yazınca siyaset oluyor yazmasan içine atıyorsun Ama ben Müslüman olarak utanıyorum ve soruyuyorum Kuran okurlar Resulallah(sav) hadisini okurlar ama hiç biri ona uymaz amel etmek içlerinden gelmez ne hikmettir? Ben evirip çeviriyorum Kurana uyar tek tarafını göremiyorum şu anki müslümanın.
Ömer(ra) Eba Zerr (ra) cennetle müjdelenenler yanlış da bizim müslümanlarmı (haşa) doğru yolda? misal verincede Osmanlının batmasına sebep olan dünya sevgisi ihtişam lüksü örnek veriyorlar ama asla 1800 öncesini değil.Yazacak öyle Ayetler ve hadisler varki bırakın başdakileri,ardından gidenlerin ahvalini yazardım ama neyse. Eğer yazımda hata varsa silinebilinir. Çünkü müslüman olarak utanıyorum gelinen noktada,İşte bu gelinen noktada müslümanın dünya mal ile imtihanı ve kaybetti azdı nefsini ilah edindi.Sırf kaybetmekle kalsa iyi idi,kaybolan yolzlaşan algı ile islamın adı oldu işte gücüme giden bu.İslamı kullanan örnek olmalı idi sevgi hoşgörü saygı yaşayışı hali hareketleri ile,yoksa ciklet gibi ucak aksaraylar arabalar diye kendi rezil olur işte,İlahi ceza ama anlasalar keşke .BU ümmet cihadı ermi bil marufu unuttu suçlu toplumdur. Allahın(cc) emri emri bil maruf annehil münkerdir. Allah(cc) idarecileri severse ona alimler akiller verir o yanlışda olursa ikaz ederler birbirlerini kurtatırlar,Allah İdarecileri sevmezse ona akiller verir birbirlerini ikaz etmez azdırırlar birlikte helaka giderler.
Kusura Bakmayın nasihat insana herdaim gerekir.
Ömer(ra) ülkesi zenginlikleri kasaları dolunca korkar,sahabeleri toplar ve Bende nefis taşıyorum,olurya nefsim galebe gelir yamulursam ne yaparsınız? sahabeler hep birden kılıçlarını çekerler işte seni bu kılıçla doğrulturuz ya emirel müminin derler. Ömer(ra) ağlayarak secdeye kapanır Allaha yalvarır. ya Rabbi arkamda bu ümmet oldukca ben sapıtmam demiştir(yani halk emri bil marufu yaparsa Kuranla amel ederse toplum kurtulur idareci kurtulur.Ama bu terk olunursa azdıranda azdırtanda helak olur iman gider işte bugünün müslümanı bunları unuttu. Sanıyor ki tek namaz oruç ile kurtuldu,Ölümüne kadar cihad emri ne oldu? en büyük cihat Emri bil maruf annehil münker ne oldu? yazacak çok şey var ama bu müslümanım diyene ibretlik ders olarak yeter,örenkleri ayet hadisle çoğaltabiliriz. Bu yazıma hiç bir müslümanım diyen siyaset diye kızamaz, gerçekler acıtır ama BU benim fikrim değil Allahın ve Resulünün sahabenin bize emanetidir.Bu zamanda Kuran okunmuyor amel edilmiyor sorun burda.saygılarıma
1.jpg

Eba Zerr(ra) muaviye saray yaptırdığında merak eder gider bakar muhteşem saray,Çıkar Muaviyeye (korkmadan boynu kellede çünkü o Allah resulüün halakı ile eğitimini almış kınayanın kınamasından korkmayan ve diri iken cennetle müjdelen sahabedir) ey Muaviye eğer bu sarayı kendi paran ile yaptırdın ise israfdır isrfda haramdır,ammma eer milletin parası ile yaptırdın ise hırsızlıktır der.Evet O muhterem zaat Allahın en büyük Cihadı zalim sultana sen zalimsin diyerek cihadını yapmıştır.
Ebu Bekir(ra) kızına hediye gelir kendi halifedir.Kızına çıkışır ey kızım baban bu makamda olmasa idi o hediye sana gelecek mi idi der yollatır çünkü makamda hediye rüşvettir.Diyorum ya müslüman Allahın kitabını terk etti azdılar azdırdılar. Maide süresi 62.''Onlardan çoğunu, bilerek günah işlemede, zarar vermede, düşmanlıkta ve köklerini kurutan ve insanî değer bırakmayan haramı, rüşveti yemede yarış ederlerken görürsün. Yapmaya devam ettikleri fiilleri ne kötüdür.'' devami maide süresi 63 ''Gerçek dindarların ve din bilginlerinin, onları herkesçe bilinen günahların sözcülüğünü, savunuculuğunu yapmaktan, yalan söylemekten ve köklerini kurutan ve insanî değer bırakmayan haramı, rüşveti yemekten men etmeleri gerekmez miydi? Yapmakta oldukları düzenbazlıklar ne kötüdür.'' şimdi şu anki müslümana nasıl tehtid ediyor Rabbimiz? yani gidecekleri yerin cehennem olduğunu bildiriyor.İşte Kuran okurlar ama akıl etmezler,onunla ameli terk ettiler sanıyorlar ki namz oruc hac bitti müslümanlık. Ama onlar kendilerini hakda sanıp helaka gidiyor.İslam bu yaşayış ve bu günkü müslümanı hali değildir.Kimse ne islama ne Kuran dil atmasın atılacksa sözde müslümanlara atsın.BU dün onların tekelindeki light islam değildir

Son düzenleme:

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Şimdi bu babanın durumuna baksın 550 kişi birden utansınlar biraz yüzleri varsa ama onunda olduğunu sanmam...

Kendilerine geldiğinde bu 550 kişinin tamamı elleri hava da ama vatandaşa geldiğin de kaşları bir gözleri iki oynayanlar...

Sözlerim size bu yalan dünya da kimse toprak altına bir şey götürmedi. Bu dünya Kanunu Sultan Süleyman'a kalmadı ki sizlere kalsın...

Bu garibanlar yattıkları yerde huzur bulacaklar eğer ki yalan dünya da cehennem varsa ve bu cehennem ateş ise sizler yüzünden diğer günahkarlara yer kalmayacak bilesiniz.

osman duman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende onu diyorum muslumanlar yuzunden musluman olmayanlara yer kalmaycak
cehennemde kapıda kuyruk olacak :)))) bu dunyada muslumanın muslumana ettigini
yahudi yapmıyor be. Kac yahudi 300 muslumanı kamera önünde kesiyor, kac yahudi
sen aslında gercek yahudi degilsin deyip kendi dininden birini öldürüyor. Buna , IŞID'a
yada bu tiplere YAHUDİ oyunu diyenlere sözüm, "OĞLUM SİZDE ÜRETİM ESNASINDA HERKES GİBİ BEYİN VERDİLERMİ VERDİLER; E YAVRUM ONU KULLANSANA",

Azıcık AKILLI olda, yahudinin, hristiyanın seni kullanmasına izin verme. Sen izin verdigin
sürece burnun pohtan kanında toprakdan silinmez, seni MAYMUN gibi oynatırlar.

Benim şimdi tek beklentim, cevremde bu partiye oy verenlerin suratına HARKKKKK diyip
tükürmek icin APO 'nun salınmsı yada özerklik ilanı. Cevremde VATANPERVER oldugunuy
söyleyip bu partiye oy veren ve bu 2 madde olursa MHP e oy veririm diyenler. KÖRSÜNÜZ OĞLUM KÖR, inşallah siz haklı cıkarsınız akti taktirde bu ülkede ciddi kaos olur.

tamerkiral

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben 1200 lira maaş alıyorum. Zenginim ben... her şey güllük gülistanlık... arabama gaz yetiyor... sigara param fazla fazla... ay sonuna param bile kalıyor... bol bol harcıyorum ay sonuna param bile kalıyor... üstelik patron maaşımı asgarı ucretten yatıyor.. helali hoş olsun..

osman duman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tamerkiral, şaka mı , ciddiysen akıl zekanıa bir baktır derim.
Ha tabi bu arada hukumetin yaptıgı " ölümü gösterip (işsizlik) sıtmaya razı ediyor (asgari ücret)". Bu arada şunu diyip bir ülke halkı hakkettigi gibi yaşar, nasıl abd emeklileri dunyayı geziyorsa HAKKEDİYORLARDIR, bizimkiler böyle adamları başımıza taşıdıkları icin 700 tl i
HAKKEDİYOR (sözüm bazı emekli site sakinleri haricinde) , sözüm bu partiyi sevip oy veren
ve yokluga kuzu kuzu koyunca razı olanlara.

akifguzen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben uzun zaman önce siyasilere saydırmayı bıraktım. Suç siyasilerde değil. Onlara oy verenlerde. Bu ülke üretim yapması gereken bir ülke. Bu ülke yurt dışından mısır arpa buğday alacak bir ülke değil. Bu ülke yurt dışına mısır arpa buğday satacak bir ülke. Fakat çiftçinin üreticinin emekçinin durumu bu ülke de malum.

Ben aslen Kastamonu/Cide liyim. Bir dönem piyasada çokça rastladığım Çin sarımsakları vardı. Bir süredir göremiyorum. Neyse bir yaz tatilinde memlekete gittim. Marketten sarımsak alıcam ama sarımsaklar bir garip. Hepsi aynı kalıptan çıkmış gibi. Bir baktım markette satılan sarımsak Çin sarımsağı. Ne var bunda demeyin. Kastamonu nun Taşköprü diye bir ilçesi vardır ve bu ilçe sarımsağı ile meşhurdur. Burada ki üreticilerin çoğu ürünlerini değerinde satamamaktan şikayetçi. Sebebi üreticinin kendi şehrinde ki market bile Çin sarımsağı satar olmuş.

Bu sarımsak mevzu ile alakalı kendi çektiğim bir resmi ekliyorum. Markete sarımsak almak için girdim. Reis markasının sarımsağını aldım baktım üretici firma reis Kastamonu Taşköprü falan. Neyse tam sepete atarken menşe ülke dikkatimi çekti.

Abi nasıl bir mantıktır bu. Sen tut dünyanın öbür ucundan sarımsak getir Türkiye ye. Artık hangi sınır kapısından hangi gümrükten girdiyse üşenme bunu Kastamonu/Taşköprüye taşı orda paketle ve sonra Türkiye ye dağıt. Arada sırf taşıma ve nakliye için ne kadar masraf yapıldı bilmiyorum ama bu masraflar ürünün satış fiyatına mutlaka yansıtılıyor. Bu kadar masrafa rağmen yerli üreticinden daha ucuza mal oluyor ve daha çok kar bırakıyor.Dolayısı ile yerli üretici de kan ağlıyor. Nasıl bir iş bu yaa?

Ekli dosyalar

• image1.jpg
    image1.jpg
    19.1 KB · Görüntüleme: 25