sis farı bilgi

IceBreaker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selam arkadaşlar 2002 astra ya sis farı taktırdık bu akşam.kablo tesisatı vardı orjinal-(yada o kablolar başka bi tesisat için mi acaba ama tam sislerin yanında ve sis lambasının soketine göre )- .Tesisat falan çekmedik..kablo bağlantılarını yaptıktan sonra sisler aynmadı.Far anahtarının altındaki düğme sis farları için mi ben öle düşünüyorum.o düğmeye bastığımda gösterge panelinde yandığını gösteriyor fakat sisler aynmıyor.Acaba başka bi düğme olmasımı gerekli yanması için.Yada sigorta kutusunda sigortsamı yok.Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kardes o dugme arka sısı yakıyor kırımız sıs işaretı yanar ekranda kırmızı arka demek. yesıl yanması lazımkı zaten orjınal sıs farı olmayanlarda ön sıs farı dugmesıde bulnumaz dugme cekmen lazım

FAB

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
far düğmesinin altında 2 düğme olur.soldaki ön sis sağdaki arka sis.

torsion

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
turuncu arka sis
yeşil ön sis

halilakel

Kayıtlı Kullanıcı
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
elektirikçiye arka sislerin düğmesinden hem ön hemde arka sislerin kontrol edilecek şekilde bağlantı yapman yada bir ön sis lambası düğmesi taktırman lazım...

invisibleagle

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dostum eğer araçta daha önceden ön sis farı yoksa o düğme sadece arka sis lambası içindir.Onun öne taktığın sisleri yakmasını istiyosan sigorta kutusunda değişiklikler yapman lazım.Mesela role takacaksın ve arka sisi yakan sigortayı bulup kablolarını öne çektiklerinle değiştireceksin.Birde 15 amperlik sigorta fişi yerleştirirsen iyi olur, ısınmayı önler.Çektiğin kabloların kolon kablosu olmamasına dikkat et

IceBreaker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
far lambasının kutusunu söktüm.evet ön sis lambasının düğmesi yok.anahtar bulurum. ayrıca lambayı yakmak için gerekli butonda yok.devrede yeri var elektronikçi olduğumdan elimde buton var oraya buton takarım oda sorun değil.acaba bu işelmleri yaptıktan sonra yanar mı? yoksa sigorta paneline eklemem gereken sigortalar var mı ?
(birde sigortaların neye ait olduğunu nasıl anlayabilirim şema gibi bir belge yok.sadece plastiğin üstüne sigorta noları var o kadar neyin neye ait olduğu belirtilmemiş )

invisibleagle

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
en basit yöntem şu: Kaputu açacaksın,sigorta kutusuna birisi kulağını dayayacak.ikinci kişi arka sisi yakıp söndürecek.yaktığı sırada çıtlama sesi çıkar.Sesi dinleyerek hangi sigorta olduğunu bulabilirsin.Lakin ben öyle buldum :)

astroid

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
IceBreaker' Alıntı:
far lambasının kutusunu söktüm.evet ön sis lambasının düğmesi yok.anahtar bulurum. ayrıca lambayı yakmak için gerekli butonda yok.devrede yeri var elektronikçi olduğumdan elimde buton var oraya buton takarım oda sorun değil.acaba bu işelmleri yaptıktan sonra yanar mı? yoksa sigorta paneline eklemem gereken sigortalar var mı ?
(birde sigortaların neye ait olduğunu nasıl anlayabilirim şema gibi bir belge yok.sadece plastiğin üstüne sigorta noları var o kadar neyin neye ait olduğu belirtilmemiş )
hangi sigortanın nereye ait olduğu aracın kitabında yazıyodu yanlış hatırlamıyorsam