Simota & yakıt tüketimi

CorsaC31

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selam arkadaslar =)
aracıma simota marka açık hava filtresi taktım.aracım 2001 model comfort paketli 1,4 benzinli opel corsa.taktırmadan önce test edememiştim ama hava filtresi taktırdıktan sonra test ettim ve aracım 101 km de 8,2 ltre benzin yaktı.sizce bu anlattıgım duruma göre normalmi? Sitede arkadaslar 20 22 kurustan bahsediyor agzım acık kalıyor yani bende hava filtresi var ve bu hava filtresinden çok memnunum yakıt tüketimi artsada.çünkü bu filtre hazneli oldugu için ses çok tatmin edici çıkıyor ve vites geçişlerinde haznesinde bulunan hava sıkıştıgı için birazda olsa blow off sesini andırıyor =) bu her arabada oluyormu bilmiyorum ama benim corsada ve kuzenin honda crx de oluyor =) aşşağıya temsili resimleri koyucam.yorum yaparsanız sevinirim =)

Ekli dosyalar

• ws-251l-2.jpg
    ws-251l-2.jpg
    7.8 KB · Görüntüleme: 50
  • images.jpg
    images.jpg
    10.1 KB · Görüntüleme: 42

efedkr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
20 22 kuruştan bahsedenler aracını sert kullanan dizelcilerdir, benzinde öyle bi rakam zaten mümkün değil :)

CorsaC31

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla ben bu aractan önce 85 model toyota hilux 4x4 kullanıyodum :) o dizel olmasına ragmen hatta kırsal mazot kullanmama ragmen bunun 2 katı yakıyodu =) o yuzden takmıyorum 30 35 kurusu =)