sabit plaka

vectra1.6

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar sizlere bir sorum olacak. kimilerine göre 1 ocaktan sonra mevcut plakanız şahsın üzerinde olacak yani plaka sizin olacak, diğer bir söylenti ise aracın üzerinde sabit kalacak diyor. bana mantıklı gelen aracın üzerinde sabit kalması ama tam detaylı bilmiyorum. bilgisi olan varsa bizi aydınlatabilirmi? saygılar.

CeyCeyX

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
sahsin uzerine plaka ilginc olur..
tc kimlikden sonra plakan ne :=_?=)

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o zman plaka kodlarının hıc bır anlamı olmaz

Mel-a-ku

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
rısklı ıslerle mesgul ınsanlara ters duser bu durumlar. sureklı plaka ve araç değişikliği gerekli olan mesleklerde yani. bence uygulanamaz boyle bırsey

kustooo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o diil de ben de başka bişi duymuştum. yeni yasa tasarısı vardı ya hani şu hız limitleri artacaktı fln. o tasarının içinde bi maddenin de artık yeni plaka alırken plaka secemeyeceimiz, sıradan plaka verileceği yönünde oldugunu duymustum. hiç işime gelmedi :D

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merak etmeyın sıra ısı parayla hallolur ;)

S

selocan77

Bilgi Girilmemiş
Öyle bişey olacağını zannetmiyorum.En azından kısa ve orta vadede zor.

ftsncr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1 ocak itibariyle noter satışları trafik şubelerinde yapılacak. 1 ocak itibariyle birçok değişim olacak. bunlardan biri de bu plaka işi. artık arabayı sattığımız zaman arac üzerinde ki plaka degişmeyecek. 34 fts 01 plakalı aracın var ve arabanı sattın hakkaride ki birine. normalde hakkari plaka olması gerekirken 1 ocak itibariyle plaka aynı kalacak. sadece aracın dosyası aracın gittiği şehire gidecek.araç hurdaya ayrılana kadar plaka aracın üzerin de kalacak. burda ki amaç kırtasiyeciliği ortadan kaldırmak. yani ikinci el araç aldıgın zaman sadece ruhsatta tescil kısmı değişecek. ve noter satışı trafik şubesinde olacagı için hemen orada aracı üzerine almış olacaksın. şöförler odası git ek-5 formu al doldurtdur falan filan ..(bu arada TAKİPÇİ denen olayda ortadan kalkacak). yani işin zahmeti kalkacak ve masraflar buyük oranda azalacak. cok güzel bir sistem olacak. yeni plakayı sadece sıfır araç aldıgında alabileceksin ve burda da merkezi sisteme geçilecegi için mernis kayıtların da ki adresinin oldugu şehire ait plaka alabileceksin. umarım anlatabilmişim dir:)