s40

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yeni kasa s40 dan bahsediyorsan kardeşim yürüyenine kadar herşey focus.. motor da öyle sadece kupa farklı..
güzel araç biz yaklaşık 5 yıl bindik 1 kere map sensörü tozdan arızalandı memlekette o kadar başka sıkıntı çıkarmadı son 2 yılı lpg li kullanıldı yaklaşık 160,000 de satıldı..

http://www.opelim.net/forums/showthread.php?t=48612

burda canavar..

evet motoru focus motoru varmış arabada %90 fiyatta anlaşılırsa ve araba denildiği gibi değişensiz boyasızsa alınacak ama donanımı gıt beni fitil etti :D

arif06-eski

Misafir
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Beğendiğim araçlardandır S40. Hele beyaz rengi çok yakışıyor. Evladiyelik bir araç fakat yetkili servis ücretlerinin pahalı olduğunu duydum. Yedek parça, çıkma parça, 2. el, bakım gibi sorunlardan dolayı Ankara-İstanbul gibi büyük şehirlerde rahatça binilir bence.

carlossertvurdu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dizellerindeki 1.6 motor, focus 1.6 tdci motor diye biliyorum..
Ayrıca S40 ın hatchback i sayılan c30 un tasarımına da bayılıyorum..
İyi seçim, şimdiden hayırlı olsun..

exclusive

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vectranın denki s60
s40 ın pek bir ayrıcalığı yok focusa volvo amblemi yapıştırmışlar gibi bişey...

ern1402

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Gecmişte 1.6 d s40 sahibi olmuştuk , arka bagaj kapagının yay ı bozulmuştu , onu zar zor bulabildik , demem o ki parca konusunda fıyatları pahalı bırde yetkılı servıslerı az denecek kadar oldugu ıcın mecbur bır parca bozuldugunda el mahküm onlara gıdıyosunuz... ama onun dısında volvonun kendısı herkez bılır cok saglam arabalar ıcıne bındıgınızde güveni hissediyorsunuz... Dizayn ve konfor olarak tatminkar .. eğer 1.6 dizel modelini alırsanız ford focus motoru kullanılıyor o araclarda.

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
araç alındı arkadaşlar. 235 km yol yaptım. koltuğu çok rahat vectramın koltuğundan sonra ona eş değer geldi. direksiyonu çok sert ve gaz pedalıda çok sert geldi. yol tutuşunda sıkıntısı yok. yalnız otobanda gelirken yanımdan geçen araçların rüzgarlarından biraz fazla etkilendi. opel arabaları gibi 1.ve 2. viteslerde araç resmen ölü 3.viteste biraz kendine gelir gibi oluyor 5.vitese gelince araba 4000dd'da 120 gördü.bana göre 5.vites arabada çok kısa geldi. yakıt olarak izmirden izmitte otobana girinceye kadar 6.6 lt ortalama. izmitten'de karabük'e 6.2 lt ortalama ile geldik.uzun yolda yakıt gayet iyi gibiydi ama şehir içinde benzinli o araca binmek imkansız :) o yüzden bugün brc lpg takıldı.
donanım olarak bir garip araba yağmur sensörü far sensörü 8 airbag süper bir ses sistemi var ama sis farı hız sabitleyici kararan dikiz aynası yok :) dayımızda aracını çok sevdi gayet memnun :) yalnız s40'dan inip vectra'ya binince pamuk gibi geldi arabam. sınıf farkı sınıf farkı diyesim geldi :D

ömerfaruk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1,6 motorla 1,2 nin zayıf olması normal, bir arkadaşta 200 hp turbosu vardı ki uçak uçak :D yakıtıda şehirler arası makuldu ama şehiriçi bu şartlarda zor!