Radyatör patladı.:(

melabaaa

Kayıtlı Kullanıcı
37-Kastamonu
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar. bayram sonrası araba hafif hafif su eksiltiyordu memlekete varınca hallederim dedim ama olmadı manisa da suyu boşalttı.

neyse inci opel özel servis diye bi yere gittim
radyatör için behr marka taktılar antifreeze ile beraber toplam 300 tl
masraf ödedim
sizce nasıl?

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Bende bayramdan önce sızıntı vardı bende işi sağlama almak için radyatörcünün yolunu tuttum adamlar tamir edelim dedi tamir için 80 TL dediler benim araç otomatik klimasız bende yenisini sordum 200 TL işçilik ve antifiriz dahil yenisi ile değiştirdim. Marka belli değil kendileri imal ediyorlar. Şu anda memnunum sızıntı ve eksilme kalmadı.

omero72

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
behr alman markasıdır, yani markası belli olmayan yan sanayi birşey değil o bakımdan toplam 300 lira normal görünüyor

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Aslında buna benzer durumları yaşamamak için değiştirmek en güzeli diye düşünüyorum. Şimdi benim araç 94 model bir araç sürekli dış etkenler ile iç içe olan bir parça söz konusu bunu ne kadar tamir ettirsen nafile bir yeri tamir olur başka bir yerinden sorun çıkarır bende bu düşünce ile değiştirdim şimdi kafam rahat en az diyorum 5 yıl daha gider. Allah kaza bela vermediği sürece. Ama araçlarda sadece su kullanılmasına çok karşıyım özellikle su dolaşım sisteminin canına okuyor sonra da malum son bir dünya masraf.

omero72

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sadece su kullanılırsa içerden pas yapmaya başlıyor ve o da zamanla içersini eskiterek sızıntılara ve bozulmalara yol açıyor.

Benim arabada sıkıntı yaşamadığım konulardan biri radyatör suyudur cunku Mazda radyatör suyunu FL22 adı altında kendi üretip satıyor hatta su ile önceden karıştırılmış olarak satıyor böylelikle gelişigüzel katılan şebeke suyundaki problemlerin de önüne geçmiş oluyor.

RespecT

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Radyatör işi basit değil göründüğü gibi.
Bakır radyatör zaten pahalı , aliminyum , breezing sistem(bakır gibi çapraz örgü) dedikleri de öyle.
Ama taiwan-çin olarak var daha ucuzları.
300 TL Behr +antifriz+işçilik için içinizin rahat edeceği bir rakam.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Sadece su kullanılırsa içerden pas yapmaya başlıyor ve o da zamanla içersini eskiterek sızıntılara ve bozulmalara yol açıyor.

Benim arabada sıkıntı yaşamadığım konulardan biri radyatör suyudur cunku Mazda radyatör suyunu FL22 adı altında kendi üretip satıyor hatta su ile önceden karıştırılmış olarak satıyor böylelikle gelişigüzel katılan şebeke suyundaki problemlerin de önüne geçmiş oluyor.

Evet bak bu konuda haklısın bazı antirifirizler için su koymaya gerek olmadan direk kullanmak için yeterli. Bende çok kullandım. Ama işte ikinci el araç alımlarında ilk sahiplerinin ne yaptıklarını anlamak çözmek mümkün değil. Bizim insanımız bir gariptir zaten. O yüzden ikinci el araç alırsam eğer direk 2000 TL bir kenara bakımları için koyuyorum. Çünkü içim ve kafam rahat etmeyecek. Huyumu biliyorum. Kendi gözümle görmem gerekecek. Yapılan işlemleri.

multispace

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
internetten baktım da 165 tl behr radyatör. 30 tl de antifiriz desek 195 eder.. gerisini işçilik almışlar.. radyatör işçiliği için 100 tl fazla bir rakam.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
internetten baktım da 165 tl behr radyatör. 30 tl de antifiriz desek 195 eder.. gerisini işçilik almışlar.. radyatör işçiliği için 100 tl fazla bir rakam.

Takılır iken ben yanında idi sadece iki vida ve iki hortum vardı. Sökmeleri pek uzun sürmedi bile takmaları da bir kaç dakika içinde taktı adamlar öyle hava alma vs durumu da yoktu. Doldurdu tamam. :)

multispace

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Takılır iken ben yanında idi sadece iki vida ve iki hortum vardı. Sökmeleri pek uzun sürmedi bile takmaları da bir kaç dakika içinde taktı adamlar öyle hava alma vs durumu da yoktu. Doldurdu tamam. :)

abi görünen köy kılavuz istemez