opelle basım dertde:))

opc line

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Orhan bence ocagina incir agaci diken opel degil lpg, nedir bu milletin lpg den cektigi yahu bende iki yil önce 2004 model 530 i aliyordum nerdeyse, lpg taktiracaktim ,ne iyi etmisimde almamisim .. cdti almakla dogru bir karar verdigime inaniyorum..Allah kolaylik versin ne diyeyim..

yunus_polis

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
saol kardesım ama opelın parcası da cok pahalı bızım gıbı memur adamın neyıne opel :())))

korzobom

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
opeller zaten sorunlu bır de lpg takıldıgı kadar daha da sorunları artar...

kahramans

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle şunu belirtmeliyim ki, bir aracın yakıtı ne ise odur... Alternatifi yoktur...
Yani anlatmak istediğim, siz benzin ile çalışan, benzin ile hareket eden, benzin ile duran ve bu şekilde tasarlanmış bir araç alıyorsunuz. Sonra da LPG taktırıyorsunuz. Araç bakıyor, "Ya ben yıllarca İskender yedim, nerden çıktı bu bisküvi" diyor. Önce bi bisküviyi tanımaya çalışıyor. Mecbur olduğu için yiyor. Sonra vücut dirençsiz düşmeye başlıyor. Yavaş yavaş zayıflıyor, sonra ölüme doğru ilerliyor, sonra da bazen ölüyor, bazen de sahibine yüklü miktarda masraf çıkararak ameliyat oluyor.

Arkadaşlar, hep söyledim, söylemeye de devam edeceğim.
Eğer, ucuz olsun, LPG'li olsun, parçasını da bakkaldan bulayım diyorsanız Şahin ve Doğan sizin için mükemmel seçim.
Eğer, bunlar olsun ama konforu da olsun, arızası olunca azcık fazla tutsun ama konforu Şahin'den iyi olsun diyorsanız Renault alın.
Eğer, sesi falan beni rahatsız etmez, az yaksın ama güzelliğini de seçeyim diyorsanız Dizel alın...
Az binerim ama öz binerim, veya ben yakıta para harcarım ama arabamı arıza yaptırıp başıma bela almam diyorsanız Opel vs alabilirsiniz.

Kısacası, arkadaşlar, LPG her araca zarar verir, kimine az, kimine çok, belli bir zaman sonra ise hepsine... Bunu göze alıyorsanız şikayetçi olmamalısınız.

Lütfen oturup bir düşünün...

OMEGAMV6

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
lpg de güzel olur ama anlaşılan oki bir usta katliamı daha aracı satmayacaksan sistemi komple söktür yada atiker ci başka ama iyi bi ustaya git.baktır.tanıdığım 4 opel atiker kullanıyo hiç sorun yok usta iyi.

hakar06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yazın aracıma lpg taktırmayı düşünüyordum. Artık kararımı verdim kesinlikle taktırmam. Az biner öz binerim aracıma lpg taktırmam.

mustafa57

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar bence ya usta hatası yada bu sorunlar benzinde ikende vardı ancak LPG takılınca dahada kendini belli etmeye başladı. Bende de 1 yıldır atiker var Allah nazardan korosun ne arıza lambası yandı nede başka bişey çok memnunum tavsiye ederim . usta çok önemli başka bir ustayada göster

yunus_polis

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet usta cok onemlı ımıs bugun sanayıye gıttım arabanın durumunu ogrenmek ıcın opeldekı usta motorda hıcbır sıkıntı yok dedı sorun tupde tupun enjeksıyon gırıslerımı ne varmıs onlar hatalı olabılır dedı atıker takan baska bı ustaya gıttık baktı ve baglantıların sorunlu oldugunu sokulup takılması gerektıgını soyledı sımdılık sorunu ne oldugu goruldu fakat pazartesı bırakacagım arabayı tesısatı bastan asagı kontrol edecekler ve tekrar bakacagız duruma ama arkadsların dedıgı gıbı lpg kar degıl tamamen zarar baska bırsey demıyorum ben

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
bu sorunlar benzinde ikende vardı ancak LPG takılınca dahada kendini belli etmeye başladı.
benim lpg ustası da aynen böyle söylerdi.kulakları çınlasın.
sorunu çözemeyince son açıklaması bu olmuştu.gerçekten çok teknik ve mantıklı:D

yunus_polis

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
okıcan ama adam dogru soyluyor cunku bır tek usta demedı arabaya montaj eden harıc tum 5 usta bunun tesısatında sorun var dedı hepsımı yanlısdır sence