opelle basım dertde:))

yunus_polis

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadslar ben antalyadan orhan 2005 model astra enjoy marka otomobılım var aracıma bırbucuk ay once atıker marka lpg taktırdım (taktırmazolaydım) aracın arıza lambası yandı ayrıca teklemede vardı ama barız bı tekleme ozel servıse gıttım bana atesleme bobını bujılerı bıde sılındır ıle ılgılı bır sorun oldugu bunların degısmesı gerektıgı sılındırınde acılması gerektıgını soyledıler ve 900tl masraf cıkardılar bu arada aracı makıneye baglattıgımda sılındır 1234 de tekleme var arızası verıyordu baska bı ustaya goturdum o usta ıle baska bı opel servısıne gıttık orada yenı bujılerı taktı baska bı atesleme bobını taktı ama yıne aynı arızayı gosterıyordu ve tekleme hala vardı sonra lpg cıye gıttım bu sorun benzınde cok fazla olmuyordu lpg yı takan usta benzınde kullan eger sorun lpgde ıse tekrar bakarız dedı aracı benzınde kullandım yıne arıza lambası yandı tekrar gıttım sanayıye ustaya durumu anlattım usta tesısatda sorun oldugunu dusundugunu tesısatın bastan asagı kontrol edılmesı gerektıgını soyledı sonra opel servısıne gıttım bana aracın enjeksıyonlarını ve bujılerı degıstırelım sonra bıdaha kontrol edelım dedıler bıraktım ama cok umudum yok bu konuda bana yardımcı olabılecek arkadaslarım varsa sevınırım opel ocagıma ıncır agacı dıktı

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
geçmiş olsun.eski aracımla yaşadıklarımın aynısı:) ben sattım yeni araç aldım.anla artık durumu.umarım senin sorunların çözülür.
benzindeyken ve lpg işleminden önce saat gibi çalışan makina lpg den sonra su motoruna dönüşmüştü.sinirlerim yıprandı.3 kuruşluk tamirci ve lpgcilere dert anlatmak zorunda kaldım.
imkan vardı gittim sıfır araç aldım.ekonomi olsun diye lpg seçeneğini düşünmüşütüm.sıfır araç alınca ekstra 10 bin tl daha harcamış oldum:D

adilbey

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
okican peki aracınızı satarken alıcıya aracın bu sorunundan bahsederek mi sattınız yoksa söylemedenmi?

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
öncelikle aracı benzine aldım ve lpg nin tüm elektrik bağlantısını sigortadan söktüm.araç birkaç günde kendine geldi zaten.daha sonra ilanla gelen arkadaş test sürüşünü yaptı.ben araçta lpg olduğunu ancak verimsiz çalıştığını ve araca uyumsuz olduğunu söyledim.o şekilde satın aldı.
lpg yi kullanmaya başlayınca önce tekleme ve güç kaybı oluşuyordu.daha sonra 2.3.günde silindirlerden biri devre dışı kalıyordu.
ara. 2008 fiat palio speedgear modeldi.
tam otomatik olan araç lpgdeyken stop ediyordu.otomatik araç stop eder mi:)

adilbey

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle tebrik ederim alıcıya karsı durust olusunuzu ve keskın zekanızı.Bende aracı yenı aldım sayılır.Satıcı al gotur baktır falan dedı baktırdım tech 2 de bişey cıkmadı aldım.Sonradan arızalar patır patır dokulmeye basladı yada yenılenmek ısteyen seyler.SAtıcıyla ırtıbata gırmek ıstedım fakat adam telefona maillere cevap vermedı ne yazıkkı.Kendısı de yuzbası :)

yunus_polis

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla bende senın gıbı satacagım bıktım artık ne yapacagımı en son care sokturecegım lpg yı bu arada aracın pıyasa fıyatı hakkında da bılgısı olan varmı

adilbey

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ayrıca benı aracta otomatık ve gaza gecerken stop edıyor bazan hava soguk oldugu zaman.Stop edınce halıyle surate gore 5-10 mt yol alıyor arac d viteste sorun teşkil edermı acaba ileride bu?

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Allah kurtarsın arkadaşlar hepinizi.Çok sinir bozucu bir durumdu.Şimdi tekrar aklıma geldi.
İzmir trafiğinde otomatik araçla stop ede ede gitmek pek kolay birşey değildi: )