corsa c, 2005, 1.2, 30.000 de eksantırık mılı kırıldı

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim sözüme gediniz..fabrika hatasi..bu problem avrupada da var..yapilacak islemler bunlarin resmini toplayip hep birden opele sikayet olarak bildirmeniz..ve sonucta masraflarini karsilamalari..budurumda türkiye pasif..bakin bir ailenin kazasi toyotaya 8 milyara mal oluyor ve araclari toplatiyor tamir icin..nicin olsada olmasada tüm araclarin parcasini degistiriyorlar...türkiyede opel servisleri ne hikmet ise müsterinin pesinden kosmuyor...neden??? duyarsizligimizdan...müsderi velinimet degil yolunacak kaz gözü ile bakildigindan..bu tepkiyi hepimiz servislere versek almassak gitmessek bakin ne oluyor...onlarin cebinden birsey cikmyorki? sonucta sikayetde bulunacak birkac lira fax mektup...
unutmayin birlikten güc dogar..ucuza ilam edeyim diye ispanyaya fabrika acmasini bile (corsalari) caresine de bakar sorumlulugu üzerine alir

Gawain

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kırıgın onden resmini ekledim

Ekli dosyalar

• 07022010134.jpg
    07022010134.jpg
    82.6 KB · Görüntüleme: 51

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim sözüme gediniz..fabrika hatasi..bu problem avrupada da var..yapilacak islemler bunlarin resmini toplayip hep birden opele sikayet olarak bildirmeniz..ve sonucta masraflarini karsilamalari..budurumda türkiye pasif..bakin bir ailenin kazasi toyotaya 8 milyara mal oluyor ve araclari toplatiyor tamir icin..nicin olsada olmasada tüm araclarin parcasini degistiriyorlar...türkiyede opel servisleri ne hikmet ise müsterinin pesinden kosmuyor...neden??? duyarsizligimizdan...müsderi velinimet degil yolunacak kaz gözü ile bakildigindan..bu tepkiyi hepimiz servislere versek almassak gitmessek bakin ne oluyor...onlarin cebinden birsey cikmyorki? sonucta sikayetde bulunacak birkac lira fax mektup...
unutmayin birlikten güc dogar..ucuza ilam edeyim diye ispanyaya fabrika acmasini bile (corsalari) caresine de bakar sorumlulugu üzerine alir

aynı fikirdeyim..

Gawain

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben şimdi 3-5 yere mail attım güzel, uzun ve detalyı bır sekılde.
cevap gelir mi bilmiyorum.
normalde olması gereken eger bır daha kırılırsa bunun kendılerı tarafından karsılanacagını duymak ıstıyorum.
bunu duysam yine rahatlarım. su an aracı kullaıyıorum ama dedıgım gıbı saatlı bır bomba gıbı yıne kırılma ıhtımalı cok yuksek. ve bu her kırıldıgında buna 2000 tl para vermek tam enayılık yanı.

celalyayla

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracımı yeni aldım 2004 corsa c 1,2 benzinli araç rolantide çalışırken motor arabayı sallıyor titreme yapıyor devir saati 5 ile 10 arasında gidip geliyor kendi kendine. 1 vitesden 2 ye geçişte gaz verirsem sirkeleme yapıyor acemi sürüşü gibi gidiyor fakat gaz vermezsem yumuşakca debriyajı bıraktığımda silkeleme yapmıyor. 3 vitesten sonra hiç yapmıyor. acaba benim egzantirik milimdemi kırılacak gawain de aynı sorunu yaşamış 1 ay sonra mil kırmış araca yardım lütfen ne yapmamız gerekir şimdiden bi ustaya gitmelimiyim??

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşın attığı fotoğraftan tam çıkartamasam da kırığın olduğu yerler siyah görünüyor, malzeme içerisinde boşluklar varmış da orayı zayıflatmış gibi,
ben sertlik sorunu sanmıştım ama malzeme yapısı sorunlu gibi, siz bi ustaya gösterin ama kam mili değil de sizin sorun rölantide gibi, egr, enjeksiyon vs. oralarda biyerde olabilir sorun

simsim opel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar eğer motora su kaçmış olsaydı aracın sadece exantrik mili kırmakla kalmaz motor bloğunada zarar verirdi kaldıki aracın exantrik mili kırması sonrası bu aracın subapları eğilmiş olup motora bu sebepten zarar vermiş olma ihtimali çok yüksek yani milin kırılması bazen fabrikasyon bir nedenden kaynaklanabiliyor bu nedenden dolayı bu arızxayı fazla düşünmeyip gereği yapıldıktan sonra rahat rahat aracınızı kullanabilirsiniz saygılar

simsim opel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracımı yeni aldım 2004 corsa c 1,2 benzinli araç rolantide çalışırken motor arabayı sallıyor titreme yapıyor devir saati 5 ile 10 arasında gidip geliyor kendi kendine. 1 vitesden 2 ye geçişte gaz verirsem sirkeleme yapıyor acemi sürüşü gibi gidiyor fakat gaz vermezsem yumuşakca debriyajı bıraktığımda silkeleme yapmıyor. 3 vitesten sonra hiç yapmıyor. acaba benim egzantirik milimdemi kırılacak gawain de aynı sorunu yaşamış 1 ay sonra mil kırmış araca yardım lütfen ne yapmamız gerekir şimdiden bi ustaya gitmelimiyim??

bence bi servise giderek ateşleme bobinini kontrol ettir çünkü bu arıza genelde ateşleme bobini , egr valfi , veya boaz kelebeği kirlenmesinden kaynaklanıyor ama genelde ateşleme bobini saygılar

simsim opel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kırıgın onden resmini ekledim

kardeşim farkında isen exantrik mili demirinin içinde havalı bir bölüm yani demirin demire değmediği bir pürüzsüz ve çizgisel bir bölüm var ve bu durum sadece fabrika kaynaklı bir hatadan dolayıdır yani dökülerken oluyor bunlar ve hepsinde böyle olma ihtimali çok az saygılar

celalyayla

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
servis enjektör tıkalı ve boğaz kirli olabilir dedi bide motor zincirinden ses geliyor gerdirilmesi gerekiyormuş tamir takımımı ne varmış 450 tl masraf çıktı karşıma :(