alikaracahan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar Aracım Opel Astra H 2008 Essentina

Aracımın arızası öncelikle kumandası ara sıra çalışmıyordu ve aracım açık kalıyordu sadece manuel olarak şoför kapısını kilitliyordum, diğer kapılar açık kalıyordu. Gece de diğer kapıları her kapının yanındaki kilit yerinden tek tek kilitleyip eve çıkıyordum. Tahmin edersiniz ki tam bir işkence.
Neyse internetten biraz araştırdım Kuman’da pili dediler değiştirdim olmadı , Kuman’da anahtarı dediler anahtarcıya götürdüm sıkıntı çıkmadı sinyal veriyor dedi. Beyinciye gittim bilgisayara bağladı beyinde sinyal alıyor veriyordu. Usta birini aradı direksiyon altındaki cim modülünden olabilir dedi o oda orayı söktü tamam dedi , 400 lira istedi 300 e bağladık .

Araç iki hafta sorunsuz çalıştı. Sonra yine aynı oldu. Ustanın yanına gittim . Sorunu tekrar anlattım , bana biz bunu yapmadık biz imbobilizerini yaptık dediler. Ben sorunun imbobilizer olmadığını kumandanın çalışmadığını anlatana kadar uğraştım, tekrar cim modülü söktüler taktılar olmadı tekrar söktüler uğraştılar olmadı. Ben dedim ki bazen direksiyona hafifçe vurduğumda çalışıyor dedim ozaman biraz daha uğraştılar .

Tevafüken kontağın oraya tornavidanın arkasıyla hafifçe vurdu. Kuman’da çalıştı sonra kontağı taktık geri çektik yine çalışmadı. Ozaman arızanın kontak termiğinden kaynaklandığını söyledi ve anahtarcıya gitmemi söyledi. Anahtarcıya gittim ustaya direk kontak termğinde sorun olduğunu söyledim O da bana hiç yağladınız mı dedi bende hayır dedim. Bir tane VD45 yağlayıcı aldım 20 lira onu anahtar soktuğumuz delikten biraz sıktı diğer gün yine sıkmamı söyledi dediği gibi yaptım arıza giderildi, içindeki kontak termiği bazen takılıyor dedi onun için araba uyku moduna geçmiyor kontak üzerinde gibi algılıyor ve teyp de kapanmıyor araçta kilitleme yapmıyor dedi ve bir ücret talep etmedi. Bütün sorun buymuş arkadaşlar beni biraz uğraştırdı ama gerçek arızayı bulmamız iyi oldu, sorunu olan arkadaşlar için yazma ihtiyacı hissettim, malum piyasada usta diye bir sürü insan var ama hep deneme yanılma yöntemiyle yapıyorlar arızayı. sorusu olan arkadaşlar olursa buradan yanıtlayabilirim.

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Bu Paylaşım için teşekkür ederiz Ali bey...iyifikir