Opel Astra geç çalışma ve benzinde tekleme sorunu

r3mu5ty

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaslar forumda yeniyim. Bu ariza sayesinde araniza katildim. 3-4 gundur bir sorunum var bunun hakkinda bilgi almak istiyorum.

Onceden aracim tek marşta calisirdi.
3-4 gundur 3-4 kere marsa basiyorum cok gec calisiyor. Benzinde giderken arac gaz yemiyor tekleme yapiyor. Performans yerlerde. Ancak arac benzinli iken stop etme yok. Sadece gec calisma ve gaz yememe var. Cok nadir gaz yiyor.

Aracim Atiler sirali lpgli. Yaklasik 2 aydir benzin almiyorum. Yakin zamanda ve dandik yerden benzin almadim.

Sorun ne olabilir? Yardimlarinizi bekliyorum.

2001 opel astra 1.6 elegance
Mobil'den

Stormingful

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaslar forumda yeniyim. Bu ariza sayesinde araniza katildim. 3-4 gundur bir sorunum var bunun hakkinda bilgi almak istiyorum.

Onceden aracim tek marşta calisirdi.
3-4 gundur 3-4 kere marsa basiyorum cok gec calisiyor. Benzinde giderken arac gaz yemiyor tekleme yapiyor. Performans yerlerde. Ancak arac benzinli iken stop etme yok. Sadece gec calisma ve gaz yememe var. Cok nadir gaz yiyor.

Aracim Atiler sirali lpgli. Yaklasik 2 aydir benzin almiyorum. Yakin zamanda ve dandik yerden benzin almadim.

Sorun ne olabilir? Yardimlarinizi bekliyorum.

2001 opel astra 1.6 elegance
Mobil'den

Mesajı yazalı çok olmuş, büyük ihtimal sorunu halletmişsinizdir ancak yine de yazayım :)

Bu sorun sadece benzinde ortaya çıkıyorsa kötü yakıt nedeniyle enjektörler gitmiş olabilir. LPG de de aynı sorun varsa ateşleme bobini ve kablolarını gözden geçirin derim. Zira LPG tam bir bobin düşmanı.

AstraGTwinport

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben de benzinde tekleme yaşıyordum, doğru bir ayarla düzeldi ama ustanın dediğine göre eğer sabah geç çalışma varsa regülatörünüz manifolda gaz sızdırıyordur, değişmesi gerekir.