Astra g ilk çalıştırmada tekleme ve egzoz da patlatma

Onurkrc

Kayıtlı Kullanıcı
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
Herkese merhaba aracım Astra g 10 bin km önce Komple motor yapıldı, tüpü kapattım aracı benzinde kullanıyorum. Egr iptal,araç soğukken ilk çalışmada ısınana kadar tekleme yapıyor yada 3 4 defa sert gaz verirsem tekleme geçiyor. Kalkışlarda hantal ama deviri alınca güzel gidiyor. Gaza basıp bırakınca egzoz patlatma yapıyor,yokuş aşağı kompresöre binince egzozdan patır pütür sesler geliyor sürekli.
Aracımda katalizör yoktu, katalizörü taktırdım yine sorunlar devam ediyordu bende söktürmeye gittiğimde katalizörün içi erimişti
Benzin pompası,Buji,krank sensörü, potansiyometre, ısı sensörü,hava filtresi,benzin filtresi değişti. Enjektörlere bakıldı,denemelik bobin takıldı sorunlar yine devam ediyor,araç arıza ışığı yakmıyor ,ustalar böyle kullan bişi olmaz diyorlar, yardımcı olabilecek varsa çok sevinirim şimdiden teşekkür ederim herkese.

• Beğen
Tepkiler: yakışıklı

ibaxs

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Merhabalar. aradan uzun zaman geçmiş belki lazım olur diye yazıyorum bu tür sorunlar için birde LPG ayarlarına baktırmak lazım. benzinde yapmıyor yazdığınıza göre
bir kaç video izledim aynı şekilde sorun yaşayanla LPG ayar yapılınca düzeliyor