ön teker bilyasından şüpheleniyorum, yardım..

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Arkadaşımız konusuna yorum yazmadı ama bizim yorumlarımız dan sonra ne yazacak? çok merak ediyorum... :)

multispace

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
orjinali pahalı ama yan sanayisi bir nebze daha ucuz

skf marka orjinali.. vectra b arkaların tanesi 250 tl idi

ELEGANCE06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar değerli cvplarınız için teşekkürler.
herhangi bir ustaya henüz göstermedim ama;
sanırım abs li astra g lerde, ön teker bilyaları porya bilyaları olarak değişiyor. bu sebeple biraz pahalı gibi. 85-95 tl gibi. ama daha kaliteli olanlar ise 200 tl civarında gibi.
tek rulman, bilya şeklinde değişirse biraz daha uygun olur sanırım.

alperuzi

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
giderken "vu...vu...vu" diye ses geliyorsa, ve bu ses hıza göre hafif değişiyorsa bilya gitmiştir. Bir de sağ veya sola hızlı virajlarda hangi tarafa doğru dönüşte kesiliyor ise ses, o tarafın bilyası gitmiştir.

Ben de 2 hafta önce değiştirdim ön ikisini. Hatta değiştirirken fren disklerini de değiştirdim, çünkü onlar da sökülüyor nasılsa.

Ama vectralarda sadece porya içindeki rulman değişiyor ve fiyatı daha uygun. Sadece porya içinden sökülmesi için 25TL x2 idi yanlış hatırlamıyorsam.

multispace

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
giderken "vu...vu...vu" diye ses geliyorsa, ve bu ses hıza göre hafif değişiyorsa bilya gitmiştir. Bir de sağ veya sola hızlı virajlarda hangi tarafa doğru dönüşte kesiliyor ise ses, o tarafın bilyası gitmiştir.

Ben de 2 hafta önce değiştirdim ön ikisini. Hatta değiştirirken fren disklerini de değiştirdim, çünkü onlar da sökülüyor nasılsa.

Ama vectralarda sadece porya içindeki rulman değişiyor ve fiyatı daha uygun. Sadece porya içinden sökülmesi için 25TL x2 idi yanlış hatırlamıyorsam.

Bu dediğiniz ön bilyalar için geçerli dimi

ELEGANCE06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

astra g lerde de poryanın içindeki rulman(bilya) değişiyorsa biraz daha ucuza kapatırız, iki ön teker rulmanını değiştirrim. ama komple porya bilyası şeklinde değişirse tanesi 95 tl. sadece arızalı olan tarafı, yani sol ön tekerden şüpheleniyorum, onu değiştiririm.
bende ön diskleri ve balataları değiştirmeyi düşünüyorum, ikisinide aynı zamanda değiştireyim, işçilik olarak daha uyguna mal ederiz.

kayıboyu11

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
peki araçları böyle vu-vu-vu diye diye kullanmanın hiçbir riski yokmu

cihanakdemir

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
peki araçları böyle vu-vu-vu diye diye kullanmanın hiçbir riski yokmu

Bizim eski doğanda sol arka teker kilitlemisti. 100le giderken savrulmaya başladık. Babamın ustalığı sayesinde kazasız kurtulduk. Aks dislisini de diferansiyele bağlı olduğu için yedi.

Tamam araclarimiz doğan-sahin değil ama nerede ne zaman olacağı da belli değil. Değiştirin kurtulun.