ön teker bilyasından şüpheleniyorum, yardım..

ELEGANCE06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhabalar arkadaşlar, ustalar.
otoyol gibi sessiz yollarda ön sol teker tarafından uğultu sesi geliyor. ben bilyadan şüpheleniyorum. daha önce böyle bir sorunu olan arkadaşlar, fiyat ve değiştirmem gereken parça konusunda bilgi verirmisiniz.
aracım 2001 astra g elegance, abs li.
saygılar.

cihanakdemir

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
Lastikciler sesi dinlesinler. Zaten varsa sesi siz de duyarsıniz. Değişecekse eğer ön iki teker bilyasini aynı anda değiştirin. Yakında zaten Öbürü de ses yapmaya başlar. Iscilikle beraber 150-200 tl arası olur tahminim. Ben de 1 sene önce ön teker bilyalarini degistirmistim. Yanlış hatırlıyor olabilirim ama 180 tl verdim galiba.

crestfallen85

Misafir
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhabalar arkadaşlar, ustalar.
otoyol gibi sessiz yollarda ön sol teker tarafından uğultu sesi geliyor. ben bilyadan şüpheleniyorum. daha önce böyle bir sorunu olan arkadaşlar, fiyat ve değiştirmem gereken parça konusunda bilgi verirmisiniz.
aracım 2001 astra g elegance, abs li.
saygılar.

Araç lifte kaldırıldıktan sonra eğer gerçekten sıkıntı var ise, tekerlekler el yardımıyla çevrilir çevrilmez ses çok rahat bir biçimde duyulur. Öte yandan, aşağıda parçanın linkini veriyorum, diğer sitelerde de araştırdım fakat bulamadım. Sadece şunu söyliyim, umarım parçanın gerçek fiyatı bu değildir, keza Audi A8 in bile parçasından yaklaşık üç kat pahalı görünüyor..

http://www.parcayedek.com/opel-yede...i-astrag-0298-0105-abssiz-skf-skfm480027.html

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Parçanın fiyatına bak ya... pes vallahi pes... arabayı parçala sat bundan daha iyi sanırım.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Birde bu malzemenin ikisi değişince nereden baksan işçilik ile 400 gayma eder. Buyur buradan yak.

crestfallen85

Misafir
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Birde bu malzemenin ikisi değişince nereden baksan işçilik ile 400 gayma eder. Buyur buradan yak.

Aslında bilinen ya da olması gereken, bu konuda, parçanın ucuz ama işçilik zahmetli ve süre alan bişey olduğundan pahalı olması gerektiği... Ancak burda parça zaten pahalı, ilk defa bu kadar değişik bi teker rulmanı görüyorum, bunun işçiliği de standart bir rulmana göre daha fazla ve pahalıdır. Allah kolaylık versin demekten başka çözüm yok... Aynı sitede Audi A8 in parçası 60 tl, A8 mi alsam ne :D

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Aslında bilinen ya da olması gereken, bu konuda, parçanın ucuz ama işçilik zahmetli ve süre alan bişey olduğundan pahalı olması gerektiği... Ancak burda parça zaten pahalı, ilk defa bu kadar değişik bi teker rulmanı görüyorum, bunun işçiliği de standart bir rulmana göre daha fazla ve pahalıdır. Allah kolaylık versin demekten başka çözüm yok... Aynı sitede Audi A8 in parçası 60 tl, A8 mi alsam ne :D

Doğan seni bilmem ama ben ileri bir zaman için araç almasına alacağım ama bu opel olmayacak :D

crestfallen85

Misafir
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Doğan seni bilmem ama ben ileri bir zaman için araç almasına alacağım ama bu opel olmayacak :D

:) Masraflarım bu aralar çok, aileme yeni üye geliyor, bir yandan yeni bi eve taşınmam gerekiyor, öte yandan bayram geldi, hepsini toplayınca bi anda çok fazla geliyor, aslında aracıma talip var ama şu esnada aşırı derecede ihtiyacım da var. O nedenle ben de şu sıkıntılı bir iki ayı geçirir geçirmez hemen satıp ya bir Japon aracı ya da eski alışkanlığım olan Fiat a dönücem... :)

ksk

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et