Düşük hızlarda ön taraftan duyulan ses

Nemo84

Kayıtlı Kullanıcı
23-Elazığ
Siteyi ziyaret et
Merhabalar arkadaşlar. Son aylarda aracımda çukurlu ve kasisli yollarda, özellikle taş döşeme yollarda düşük hızda seyrederken ön taraftan kap kacak sesine benzer sesler geliyor. Hani bagajda kap kacak olsa, sallanınca nasıl takır tukur sesler çıkarırsa aynı ses önden daha çok sol önden gibi geliyor. bazen tam metal sesi gibi de geliyor. Ayrıca gırçlama şeklinde de oluyor. Özellikle frene basıp dururken durma anındaki sarsıntıda çoğu zaman net duyuluyor. Bazen kapı gıcırtısından mıdır diyorum. Çünkü kapı da son aylarda çok gıcırdıyor. Ama o metal sesleri işin içinde girince farklı düşünüyorum. İki yıl öncesinde sol ön tarafta refüje çarpmadan dolayı taşıyıcı, porya, z rot gibi bir kaç parça serviste yan sanayi olarak değişmişti. O zamandan beri araçta rot ayarı tam olmuyor, direksiyon tam soldan geri toplamıyor. En son bir kaç ay önce de yine sol ön taraf porya bilyası uğultu yapmıştı, orijinal parça olarak değiştirdim. O zamandan beri direksiyon boşluğu artmış, araç yüksek hızlarda çukurlu tümsekli yollarda sağa sola kaçacak gibi oluyor,yokuşta vs. dönüş alırken direksiyon yer çekimi tarafına doğru düşme yapıyor. direksiyon çukurlara sert girince bazen sertleşiyor, sonra geri yumuşuyor. Bir türlü bu problemlerin kaynağını çözemedim. Taşıyıcı, amotisörler, rot kolları ve başları, burçlar, viraj demir lastikleri vs. hangi parçalarda kesin olarak sıkıntı olabilir? Direksiyon kutusunda sıkıntı varsa yapacak bir şey yok. Onun dışında maliyetsiz bir çözüm olursa bakacağım.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Kutun ara ara sertleşiyor da çukurlara girince elektrik tesisatına baktır ama kaza yapmışsın muhtemelen bozulmuş kutu opelin kutular kolay kolay bozulmaz kutunun yağını yenile bir dene sonra alt takımını komple yenilemen lazım yenile rota sok rot tutmuyor sa vurduğun tarafta şasi yamulmuştur ayar tutmaz o zaman