Odak Opelsizasla indirimi ve Mobil 1 Yağ sorunu

sergeant333

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Odak Opelsizasla indirimi ve Mobil 1 Yağ sorunu

neden güldünüz yemişler mi beni?

gradient

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Yok yanlis basmışim duzelttim

gradient

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Telefondan girince malum  002tuhaff

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sohayli link' Alıntı:
Ucuza mal etmek için traktör yağı kullanacak insan servisin önünden bile geçmez zaten fiyatlardan dolayı.
Müşteri bilinçli zaten tam sentetik yağ kullanmak istiyor ama servisin bilinci kendi kazancı için çalışıyor.

Biz bile bu listeden haberdarız ama servisin haberi yok demek ki.
Nasıl olsa anlamaz garantisi bozulur  aracın de salla.

Ama en azından faturası  olmak kaydı ile yapılabileceğini öğrendik.

sn sohayli

֖ncelikle şunu söyleyeyim ben servisleri kesinlikle savunmuyorum. Bahsi geçen servisle de en küçük alakam, diyaloğum olmamıştır bugüne kadar.

Ucuzcu da olsa detaycı da garanti süresi boyunca herkes servislere mahkum. İyi niyet politikası ile Toyota gibi garanti sonrası yaklaşımı olanlara ise sürekli muhtacız. İnsanların bilinçli olması derken her önüne sunulanı yememesini kastediyorum. Yukarıdaki listeyi bilip ona göre tavır koyabilmek gibi. Garanti sonrası oluşacak manifold hatasının ücretsiz değişimi olmak zorunda olduğunu bilmesi gibi. Servislerin neredeyse hepsi aynı. Adamına göre tavır olmayanı yok. Ayrıca mobil koyduğunu söyleyenler de ne derece doğruyu söylüyor. Faturaya yansıtmak kolay. Ben bizzat değişmeyen yağı değişti olarak gösterenini gördüm. Zaten içeriye müşteriyi almamaları çok şey anlatıyor.

sohayli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

eketen link' Alıntı:
sn sohayli

֖ncelikle şunu söyleyeyim ben servisleri kesinlikle savunmuyorum. Bahsi geçen servisle de en küçük alakam, diyaloğum olmamıştır bugüne kadar.

Ucuzcu da olsa detaycı da garanti süresi boyunca herkes servislere mahkum. İyi niyet politikası ile Toyota gibi garanti sonrası yaklaşımı olanlara ise sürekli muhtacız. İnsanların bilinçli olması derken her önüne sunulanı yememesini kastediyorum. Yukarıdaki listeyi bilip ona göre tavır koyabilmek gibi. Garanti sonrası oluşacak manifold hatasının ücretsiz değişimi olmak zorunda olduğunu bilmesi gibi. Servislerin neredeyse hepsi aynı. Adamına göre tavır olmayanı yok. Ayrıca mobil koyduğunu söyleyenler de ne derece doğruyu söylüyor. Faturaya yansıtmak kolay. Ben bizzat değişmeyen yağı değişti olarak gösterenini gördüm. Zaten içeriye müşteriyi almamaları çok şey anlatıyor.

Servise muhtaç olduğumuz konusunda size katılmıyorum.
Servis bana muhtaç, benim aldığım araç, ödediğim bakım ücreti sayesinde karnını doyuruyor. Bu bakış açısını değiştirmediğimiz sürece koyun gibi güdülmeye mahkumuz.

Ayrıca sorun araca koyulan yağ ile kesinlikle ilgili değil. Kişisel olarak tepkim de buna değil.

Buradaki problem servisin bana, garanti hususunda yalan söylerek, kendi daha çok kazanacağı yağı koymak istemesi.

Yağ ile ilgili bu durumu basitçe araştırıp öğreniyor ve tepki gösteriyoruz. Peki daha kompleks arızalarda  anlayamayacağımız durumlarda bu tutumdaki servise nasıl güveneceğiz. Bunu yapan servis Türkiyede belli bir yere geldiklerini idda ettiğine  göre kim bilir diğer servisler nasıl.

Servis benim isteğimi dikkate almıyor, mümkün olduğu halde talebimi yapmamak için garantide sorun olabilir diyerek
beni caydırmaya çalışıyor ben de bizi böyle şeylerle caydırmazsın arkadaş demek istiyorum.

Bununla beraber Opelsizasla üyelerine indirim yapıyorum deyip de diğer servisler ile aynı fiyata bakım yapıldığını arkdaşlarımıza belirtme sorumluluğunu kendimde hissettim. Bunu yapması gereken site yöneticileri olmalıydı.

Djfree

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bununla beraber Opelsizasla üyelerine indirim yapıyorum deyip de diğer servisler ile aynı fiyata bakım yapıldığını arkdaşlarımıza belirtme sorumluluğunu kendimde hissettim. Bunu yapması gereken site yöneticileri olmalıydı.
[/quote] bravooo. Su sitede en hazetmedigim bir konuydu.en sonunda dile getirildi tessekkurler.

dreamofice

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Hakikaten üçkağıtçılar ama; bakım yaptırırken motor temızlıgıde yapalım dedıler 140 tlden 80' düşürdük kampanya var dıye ballandıra ballandıra anlattılar içeridekı plastık kısmada koruyucu sürüyoruz falan dedıler ok yapın dedım sonra autowawı aradım 30 tlye yapıyorlarmıs ayak ustu 50 tl gecırmısler; zaten 500 tl verdıgımız bakımıda dısarıda en fazla işcılık dahıl 300'e yaptırırız ,elimiz mahkum 2 yıl yaptıracagız ama sonrasında bıraz zor görüşürüz.

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

dreamofice link' Alıntı:
Hakikaten üçkağıtçılar ama; bakım yaptırırken motor temızlıgıde yapalım dedıler 140 tlden 80' düşürdük kampanya var dıye ballandıra ballandıra anlattılar içeridekı plastık kısmada koruyucu sürüyoruz falan dedıler ok yapın dedım sonra autowawı aradım 30 tlye yapıyorlarmıs ayak ustu 50 tl gecırmısler; zaten 500 tl verdıgımız bakımıda dısarıda en fazla işcılık dahıl 300'e yaptırırız ,elimiz mahkum 2 yıl yaptıracagız ama sonrasında bıraz zor görüşürüz.

Bakım zamanı motor temizliği için Odak mı size fiyat verdi ve ne zamandı acaba?
Çünkü bildiğim kadarıyla bir süredir bakıma Odak'a giden tüm üyelerimize motor temizliği ücretsiz yapıldı ve yapılmaya devam ediyor.
Yanlış hatırlamıyorsam Temmuzun 7'si yada 8'inde 30.000 bakımım için Odak'taydım. Benimle birlikte servise forumdan iki araç daha bakıma gelmişti.
Ben dahil üç aracada ücretsiz motor temizliği yapıldı.

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

MeRt link' Alıntı:
Bakım zamanı motor temizliği için Odak mı size fiyat verdi ve ne zamandı acaba?
Çünkü bildiğim kadarıyla bir süredir bakıma Odak'a giden tüm üyelerimize motor temizliği ücretsiz yapıldı ve yapılmaya devam ediyor.
Yanlış hatırlamıyorsam Temmuzun 7'si yada 8'inde 30.000 bakımım için Odak'taydım. Benimle birlikte servise forumdan iki araç daha bakıma gelmişti.
Ben dahil üç aracada ücretsiz motor temizliği yapıldı.
045thumbsup 045thumbsup 045thumbsup
Bakimda motor temizliği benim bildigimde hediye ediliyor.