Odak Opelsizasla indirimi ve Mobil 1 Yağ sorunu

Djfree

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Odak Opelsizasla indirimi ve Mobil 1 Yağ sorunu

Sohayli arkadasimizin yazisinin belli kismini alinti yapmistim. Tamda benim dusuncelerimi yazmisti. Katilmamak elde degildi.

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt:

Siz servislerde ne kadar problem yaşadıysanız ben ve yönetimdeki diğer arkadaşlarımın diğer birçok serviste belki iki katı problem yaşamışızdır. Burada bahsetmeye çalıştığım işin kolayına kaçıp da hemen yönetim hatalıya getirmek. Biz burda ne yaptıysak menfaat gözetmeden üyeler için çaba gösteriyoruz. Şimdi tartışmanın yönetim üzerinden şekillenmesini istemiyorum.
Asıl mesele bu problemin çözüme ve açıklığa kavuşması.

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt:

Şimdi Balkan larda yapılan bakımın fiyatları da gözükecek şekilde fiyatını,paylaşır mısınız ve kaç lt yağ kullanıldığını bize belirtir misiniz sn sohaylı ?

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sohayli link' Alıntı:
Keşke konunun başından beri konuşulan mevzular ile ilgili durumu da açıklığa kavuştursanız.

Yapıldığı iddia edilen indirimler ile ilgili mesela. Yazdığımız onca bakım ile ilgili mevzu.  Biliyorum Odak forumun sponsoru  bunu yapmak sizin için zor ama bir umut işte bendeki :)

Peki, ben bu konunun çözüme kavuşması ve forum üyelerimizi bilgilendirme adına size şu şekilde yardımcı olabilirim;

İsterseniz özelden, isterseniz genel alanda (bu başlıkta) benimle Balkan serviste gerçekleştirmiş olduğunuz bakımın faturasını paylaşmanızı rica edeyim.
Eğer bana fatura kopyanızı gönderebilirseniz bende Odak ile bu konuyu daha somut bir şekilde tartışıp durumu açıklığa kavuşturabilirim.
Ama eğer Balkan serviste nelerin ücretlendirildiğini, bakımınızda hangi işlemlere ne oranda indirim yapıldığını yada kullanılan yağın ve miktarının durumunu öğrenemezsem Odak ile karşılaştırma yapamadığım için size yardımcı olamam.

Mesajımda belirttiğim gibi, eğer bana fatura kopyanızı ulaştırabilirseniz ben bizzat Odak ile görüşüp tüm detayları bu başlıkta açıklığa kavuşturacağım.

dreamofice

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

B֜LENT link' Alıntı:
045thumbsup 045thumbsup 045thumbsup
Bakimda motor temizliği benim bildigimde hediye ediliyor.
Hediye falan edilen bir sey yok ,bakimimi odak ya da balkanda yaptrmadim surtasda yapildi balkan ve idak 520 civari fiyat cekerken ki aracimi balkandan aldim ven 490a yaptrdim demek ki odak ole indirim falan yapmiyormus neyi tartisiyorsaniz hala anlamiyorum fiyatlar ortada aracima yapilanlar: balans ayari cam suyu , polen mazot filtresi karter yag tapasi hava filtresi yag filtresi balata spreyi sarf malzeme 5w30 dexos2 4lt gm yag =490 odak 520 verdi ve balans ayariyla spreyde yoktu hala odak indiim yapiyor demek artik komik olur arkadaslar ama detayli motor temizligide yspiyorsa o zsman hakkini yememek lazim
  detayli motor trmizligi ve ic plastik kisim korumasi icinde 80 tl verdim , bunu odaga sormadim atakoy ve balkan buislem icin plastik koruma olmadan 70lirs fiyat verdi

dreamofice

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Sunuda soykemek istiyorum yag konusunfa ayni tavri sadece odak degil direk servislerde gosteriyor ben atakoy ve balkana sordum ve onlarda garantinin bozulacagini soylediler ; atakoy kesinlikle tercih edilmemeli bakima 600 lira cektiler ve ilgiszler ben istde bakim yaptrsam odagi tercih ederim indiim falan yaptigi yok kabul edelim cunku 5servisle konustum atakoy haric asagi yukari ayni fiyati verdiler ama odak daha cok ilgilenir gibi biz izlenim birakti o yuzden odagi tercih ederim ve diger servuslerden daha cok guven veriyor bence, servisler ticari kuruluslar oldugu icin indirm falan beklemek xaten hata olur.

gkny

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bir kere erdemir servise gidin odak servisi mumla ararsınız

ercub

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

tam 15bin bakimina girecegim gunden birgun evvel bu basligi actigi icin sn.sohayli'ye tesekkur ederim. ben telefonla odaktan 590 balkandan 580 erdemirlerden 560 tl fiyat almistim. sadece atakoy mobil 1 kullandigini ve 610 tl liste fiyatindan 560 tlye dusebileceklerini soyledi. biraz daha kastirinca 540 fiyat verdiler. neyse konuyu okuyunca direkt balkani aradim ve mobil 1 yag ile bakim fiyatini 500 tl olacak sekilde anlastim ve cuma sabahi servise gittim.servisi bolumunu gorebilen bir yerde bulunan camdan,aracimi seyrederken, gorevli arkadasin getirdigi malzrmeleri gordum ve asagi indim. ben inene kadar arkadas dexosu koymustu bile. mobil 1 diye anlastik dedim ama teknik eleman gelip dexos mobil 1 aynidir muhabbeti vs. sonucu ve fazla gec kalmama endisesi ile ok verdim islem devam etti...
  sn. sohayli,,  faturanizdaki birsey dikkatimi cekti. kullanilan yag olarak 5w-30 yaziyor. mobil 1, 0w-40 diye biliyorum..hatta araca inip faturama bakicam 5w-30 mu diye..siz konulan yagi gorebildiniz mi? ya da mobil 1 koyduklarina dair teyit alabildiniz mi?

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sohayli link' Alıntı:

Fatura fotoğrafı için teşekkür ederim.
Odak ile görüşüp konunun detaylarını öğreneceğim.

Yalnız benimde dikkatimi çeken durum Ercan abi'nin de söylediği gibi yağ kısmı oldu.  ::)
Ayrıca faturaya da 5 Lt yağ kullanıldığı yansıtılmış.  ::)