Neden Astra j yi seçtiniz?

D

drwaverunner

Bilgi Girilmemiş
Ynt: Neden Astra j yi seçtiniz?

trk_187 link' Alıntı:
arkadaşlar merhaba,
tesadüfen forumu takip etmeye başladım... Yeni Astra 1.3 CDTI Sport almayı dusunuyorum.... Yeni Astra seçiminize dair tecrubelerinizi paylastıgınız icin cok tesekkur ederim.... bugun test surusu yapma imkanı elde ettim( arac 1.6 115bg cosmo idi) araç hakikaten guven hissi vermekte ve konforlu oldugunu hissettiriyor... ancak ic mekan bunaltıcı ve dar geldi. özellikle arka bölge cok basık.... bir de iki yıl garanti  süresi beni dusunduruyor.... sevgili arkadaslar cok kararsızım... lutfen bana araçla ilgili(özellikle CDTI kullanıcıları) olumlu ve olumsuz goruslerinizi bildirirseniz cok sevinirim.....daha once honda ve corsa kullandım. bu araçları kullanan arkadaslar da yeni astra ile bir kıyaslama yaparlar ise cok sevinirim. saygılarımlaaa. hepinize hayırlı yolculuklar dilerim

Sn. trk_187,

Hoş geldiniz.

Tanışma bölümümüzde kendinizi tanıtır mısınız?

http://www.opelsizasla.com/forum/index.php?topic=2.0

Murat.Dursun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

trk_187 link' Alıntı:
arkadaşlar merhaba,
tesadüfen forumu takip etmeye başladım... Yeni Astra 1.3 CDTI Sport almayı dusunuyorum.... Yeni Astra seçiminize dair tecrubelerinizi paylastıgınız icin cok tesekkur ederim.... bugun test surusu yapma imkanı elde ettim( arac 1.6 115bg cosmo idi) araç hakikaten guven hissi vermekte ve konforlu oldugunu hissettiriyor... ancak ic mekan bunaltıcı ve dar geldi. özellikle arka bölge cok basık.... bir de iki yıl garanti  süresi beni dusunduruyor.... sevgili arkadaslar cok kararsızım... lutfen bana araçla ilgili(özellikle CDTI kullanıcıları) olumlu ve olumsuz goruslerinizi bildirirseniz cok sevinirim.....daha once honda ve corsa kullandım. bu araçları kullanan arkadaslar da yeni astra ile bir kıyaslama yaparlar ise cok sevinirim. saygılarımlaaa. hepinize hayırlı yolculuklar dilerim

Eski aracım Corsa idi. Tabiri caizse eşekten indik ata bindik. Corsa sınıfının en iyi araçlarından biri idi ama bu bir üst sınıf araba. Ancak Astra J ile Corsa ile Astra arasında bence 1 değil 2 sınıf farkı var.  dancee

Corsa ufak araç olması sebebi ile heryere rahatlıkla girip park edebilirsiniz. Bunun yanında hafif olması 90Bg'lik motor ile 1.6Lik arabalara kafa tutabilmenize imkan tanıyor. Evden çıkış saatimiz aynı olan ve karşı sitemde oturan Auris'i her gün yokuş yukarı tokatlıyordum , adam deliriyordu. :D

türk_187

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.umithc.blogspot.com

murat bey corsa da cok enteresan bir araba idi. hakikaten aracımla 1.6 motor araclara kafa tutabiliyordum. yol tutusu, yakıt tuketimi, izolasyonu sınıfına gore cok ileriydi... aslında ben fanatik bir honda civic hayranıydım...10 numara araç ama sehir ici yakıt tuketimi yaklasık 10lt:/100km. istanbul'da yasıyoruz. dun kayınpederimin civic'i ile(arac daha 2000km de) 25km'lik bir sehir ici yolculugu yaptım.. benzin ibresi hemen iki cubuk dustu. yuh dedim.... bir de yeni astranın tasarımı 10 numara olmus. beni cok etkiledi.... ancak, 1.3 dizel motor gucu, aracın agırlıgı, ve ruzgar sesi beni biraz dusunduruyor. corsa'da ses 140dan sonra baslıyordu.o yuzden bir karsılastırma istemistim.... aracımı sabırsızlıkla bekliyorum.... 

erdem2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

corsayla astra arasında konfor olarak dağlar kadar fark var. astra çok daha oturaklı ve yere sağlam basan bir araba. performansa gelince aynı 1.3 motora sahip iki araç aralarında yaklaşık 400 kg fark var, corsanın kalkışlardaki şahlanmasını astrada görmek imkansız

1

1423

Bilgi Girilmemiş

her araba ses alır.bazıları azıcık ses duysa bu araba neden ses alıyor diye neredeyse satacak.kimileri astraya mest olacak. SN trk_187,corsa size göre 140'dan sonra ses yapıyorsa astra daha hoşunuza gidecektir eminim.1.3 cdti sizi bunaltmaz,ekonomikliği sayesinde 95hp performansı bile çok keyifli gelir eminim.aklınız sürekli ne kadar yaktı bu araç diye meşgulse bence 1.3 cdti.

türk_187

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.umithc.blogspot.com

Sn 1423,
haklısınız.... muhtemelen yeni astradan beklentimiz cok oldugu icin bu tip sesleri bile duymak istemiyoruz.... iyi seyirler

warlordares

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Diğer başka bir foruma yazdığım cevabı tekrar yazmak isterim

Kütahya'dayım arkadaşlar(2 tane siyah var. ikiside benzinli, ilk dizel benimki zannımca). Pazar Uşak'dan sipariş verdik. Şubat sonu ya da Mart başı teslim. 1.3 J Siyah Sport + Classic III 1.4 Siyah Otomatik. Ben doğru tercih yaptığıma inanıyorum. Önceden Vectra kullandım iki araba(1993 1.8 ve 1999 2.0 CD). Hali Hazırda Ford Ranger kullanıyordum - 2.5 XLT 4x2(Babamın)... Şimdi kendi arabamız oldu artık. Eşimle gezeceğiz. Önemli olan yakıt tüketimiydi bir de konfor. Bence bu araba bunları sağlayabilecek kalitede. Kaldı ki Opel'in yol tutuşunu kullandığım arabalardan da biliyorum.

Ford'da geçen diyalog. OTOKOÇ

- Abi Ford Focus'a neden ESP TCS koymuyorsunuz. Niye para veriyoruz(1.750 TL)

- Ben Hem Opel Astra hem Ford Focus kullandım Valla Ford hiç savurmaz ESP ye felan ihtiyacı yok.

Sanki doğubanktan garantisiz mal alıyoruz. Garantisi benim abi modundalar..

- Peki bu Cmax den 16 tane getirmişsiniz içinde Sony ses sistemi olan sonra Fiesta(32 bin TL) nın aynısını getiriyorunuz deve fiyatına satıyorsunuz (55Bin TL). Full mü bu araba

- Abi full, bence bu konsol sony den çok yakışmış

- Aga neresi full hani panaromik tavan

- abi o TXP paketinde.

Ben bu yüzden Opel'den şaşmam.... Ayrıca Astra J konusuna gelince başlarda biraz tuzlu gelmişti. Sonra düşündüm; Haftada en az üç kez Eskişehir-Kütahya arasında yol yapacağım mecburen yakıt tüketimi önemli. Yılda ortalama 20000 km üzerinde yol yapacağım için dizel almalıydım. Mercedes, BMW alamam daha genciz :D.... Sonra Çekik Gözlülerin bazı arabalarını severim (Subaru Impreza sadece). bunun dışında Fransız arabalarından sadece Renault ama bu sefer Megane çok hoşuma gitmiş olmasına rağmen içi hoşuma gitmedi ve performansı düşük geldi. Sonra Ford Focus baktım yukarıdaki diyalog sonra kasa değiştirecek. Yine Koç Kazığı. Sonra OPEL Astra dedim bu 1.3 motor çekmez felan dediler daha kullanmadım ama yorumları okuyunca dedim bu. Gitti aldım geldim. AMA ARAÇ gelmedi daha... Dört Gözle Bekliyoruz.. Bu arada dün Astra Sports Toruer Gördüm Siyah İnci Uşak Da... 1.6 Turbo modeliymiş. Valla 27 santim daha ucun araç. Full donanım ile gelmiş Cosmo modeli(navi yok) 50000 tl istediler. Ayrıca aracın dizeli yokmuş arkadaşlar.

BAKUTA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

hayırlı olsun hocam doğru tercih!

Gökhan_55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

neden astra? Çünkü golf kalitesini bozdu, A3 pahalı ve modası geçmiş; Leon'un kullanıcı portföyü oldukça düşmüş; mazda 3 aklımın ucundan dahi geçmedi geçmezde....+

opel'i satan arkadaşımdı:) opeli tanıyordıum... ve astra'nın al benisi...

türk_187

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.umithc.blogspot.com

sn 1423, merhaba 5000km'ye ulaştınız mı? ;D  walla ben ilk sene fazla km yapmayı dusunmuyoru..... aracıma her bindigimde km sayacacına sırıtarak bakmayı tercih edecegim..... puha ha ha haaaa.... yaw beklemek ne kadar heyecan verici..... siz de beklediniz mi arkadaslar..... hatta bu konuda bir konu açalım.... rasta_occasion