Neden Astra j yi seçtiniz?

BAKUTA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
daha araba almamışlara fikirlerimi paylaşmak istiyorum.

01.12.2010 tarihine kadar yapılan incelemeler;

1) önce toyotaya gittim 41.500 milyar bomboş ötesi bir corolla ve 2 3 seneye yeni kasası çıkıcak bir araba hiç bir özellik yok hiç içime sinmedi azcık özellik ekletiyosun 47 oluyo ama yinede bomboş gibi çelik jant bile hala yok!dış görünüşüde pek güzel değil ve toyotayı kafamda eledim.

2)megane asla bu arabalarla kıyaslancak kalitede bir araba değildir fakat az yaksın pek tat almasamda olur tasarruf olsun diyosanız alınacak bir arabadır ne biliyim 35 milyara ford fiesta alıcağınıza 37 milyara megane dizel alabilrsiniz az çok nedemek istediğimi anladınız.

3) focusda düşünüyordum fakat biliyosunuz yakın bir zamanda yeni kasası çıkıcak okadar bekliyemiceğm için kafamda eledim.

4) golf lere baktığımda ise bomboş dizel bir golf 45.000 lira şuan ve direksiyondan ses açma özelliği bile yok özellik bir üst paketini alıyosunuz 50 milyar veriyousnuz hala çelik jant bile yok astra sport özellklerinde almak istedinzde araba oluyo size 55 milyar falan o fiyatlara çıkabldikden sonra çok daha güzel arabalar var zaten(ASTRA Cosmo) o parada dış görünüşü astradan daha kötü bir arabaya verilmez bence.

ben dizel motor 1.3 95hp aldım.arkadaşlar biz tasarruf için bu arabayı alıyoruz ve tasarruf yaparken çokda keyif alabileceğimiz bir arabadır astra.
1.3 kısmına hiç takılmamak gerek sonuçta hacimdir sonuç üretilen enerjidir.190 tork ise gayet yeterlidir.inş. düşüncelerimin sizede bir faydası olur...

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Neden Astra j yi seçtiniz?

teşekkürler paylaşım için
ben de aracı almadan önce benzer düşüncelerde idim
doğru kararı verdiğimi düşünüyorum ben de, hiç pişman değilim

GöKHaN2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bu yazılaranları okuyanlar daha iyi kararlar verirler umarım.BAKUTA bilğilerini bizmle paylaştığın için teşekkürler.

ulas79

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et

ben temmuzda bayileri gezmeye başladım ilk olarak fiat bravo nun dizeline baktım en dolu haliyle 48500 dediler yaş otuz küsur ama baba yanımızda dediki ''oğlum iyi düşün biraz dolaşalım '' iyi dedim sonra seat leon dizele baktım bana bomboş geldi içi çok sıradan ondanda vaz geçtim zaten vw e hiç bakmadım golf beni cezbetmiyodu,peugeot a baktım 308 en dolu dizeline babam boşver fransızı dedi iyi dedim , hyundai i30 bakmaya gittim araç baya doluydu deri döşeme sunroof falan yine babam kore arabası napacan dedi babamla hyundai den çıktık dönerken opelin önünden geçiyorduk yavaşladı ''niye opele girmiyosun'' dedi bende çok pahalı yeni astra baya tuzlu dedim ''olsun oğlum bir bakalım  arabayı almandan alacan mecedes , bmw , opel bunlar aynı ayarda markalardır girelim bir bakalım'' dedi (bu arada babam almanyada işçi olarak çalışmış bu yüzden alman araçlarını hem sever hemde çok iyi bilir birde emekli olunca galericilik yaptı deneyimi çok tabi ) iyi söz dinliyelim dedim.içeri girdik karşımda siyah bir astra j cosmo vardı babam baktı ''oğlum alman dedinmi duracan bak içi bile baktığımız araçlara 100 basar mercedes kadar kaliteli araç yapmışlar'' dedi ben zaten vuruldum ama nette fiyatlar çok uçuktu neyse müşteri temsilcisi geldi dedim ''astra için fiyat alacaktım nette bana uygun enjoy var fiyatı düşük'',adam ''beyfendi şu an kampanya var ben size fiyat çıkartayım birde aracın özelliklerini anlatayım'' dedi fiyat çıkardı baktım çok uygun özellikler desem sport taki standart özellikler diğer araçların opsiyon diye sunduğu özellikler enjoyu fiyat listesini görünce kafadan eledim 1,6 cosmo otomatikle 1,6 turbo sport arasında kararsız kaldım sonra aracın ağırlığına baktım araç 1500 kg dedimki nasıl olsa otomatik alacan dizelin otomatiği yok benzinli turbo at ile atmosferik at tüketimi arasında fazla fark yok (daha 1,4t gelmemişti türkiyeye) gençsin al bi turbo sport dedim kendime ve 48000 e anlaştık, aracı ağustosta aldım ve iyikide almışım.(baba sözü dinlemek lazımmış yani)  ;D

GöKHaN2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Evet herzaman büyüklerin bir bildiği vardır. :)

akın2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

offf ya  180 hp alayına gider yaparsın dancee  bazen keşke onu alsaydım dediğimde olmuyor değil hani... ama gel gör ki onda da bir depo ile şehir içi 1000 km ye yakın gidemiyorsun. 

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sn Ulas79
Gerçekten babanıza bu konuda minnettar olmalısınız
zira ben de ilk defa bir araba fuarında eşimle dek gelmiştim opel astraya
ve gözümüz başka araç görmemişti
3 ay sonrada astramıza kavuşmuştuk

tiamol

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ben 3 senedir Belcikada yasiyorum. cogunuzun da bildigi gibi arabalar buralarda Turkiyeye gore ucuz ama arabaya Turkiyeden daha cok  ihtiyac duyuyorsunuz. bu yuzden geldigim hafta 350 euroya  1992 model hyundai pony aldim. her tarafi curuk falandi ama 20.000 km yaptim tek masrafi eksoz kaynattirdim 15 euroydu. binmeye devam ediyordum ki kayinco arabayi pert etti. sonra 1998 model polo aldim. zamanla burada palazlanmaya baslayinca 99 model bmw 318i aldim allah var hic sorun cikarmadi ama benzinli olmasindan dolayi onu da satip 2005 model astra H aldim. o da 1.7 cdti idi ama beygiri cok daha dusuktu . opelle ilk tanismam buydu. balata ve periyodik bakimlari disinda hic masraf cikarmadi hatta Turkiyeye bile birlikte gittik geldik. buralar hep duzluk oldugundan aracta guce fazla ihtiyac duymuyorsunuz ama Turkiye yollarinda rampalari gorunce benim astra cirmalamaya basladi :) almancilar yanimdan bmw mercedes audilerle gectikce ben de kendi kendime eve varir varmaz guclu bir araba alacam dedim. velhasil 2001 model MTech 320d aldim. musterisi cikinca onu da 1 ay icinde sattim ve sifir bir arac almaya karar verdim. ilk olarak nissan qasqai  (nasil yaziliyosa artik) baktim aralik ayiydi 2009un. fiyati cok iyiydi ama makyajlanacagini duyunca vazgectim. gonlum hep insignia daydi ama bos modelini almak istemiyordum dolusu da bana tuzlu geliyordu. sonra isyerinden bir arkadas yeni astrayi gordun mu dedi aksam eve gelip internette astrayla ilgili ne kadar yazi varsa okudum ne kadar video varsa seyrettim, seyrettikce de hayran oldum ve ertesi gun de siparisimi verdim.

GöKHaN2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Hocam elinizden baya araba geçmiş sizin.Maceralarınız boldur. :)Bana kalırsa içinize sinen araç sizin için en iyi  ve en güzel araçtır diye düşünüyorum.Bmw mercedes audi olsa hani hayırda diyemeyiz tabii  8)

NewPa1n

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.opelsizasla.com

Benim aklımda araba almak yoktu zaten yeni ve 0 bir araç almıştım, Opel bayisinin yanından geçerken önünde bir araç çarptı gözüme, kimseye bişey demeden arabayla opele daldım. araçtada ailem, soruyolar oğlum nereye dedim 1 sn bidaha aşık oldum galiba :)
astrayı ilk gördüğümde orda tek bişey dedim bu aracı alıcam. 4 aylık aracımı sattım ve toplamda 5 ay arabasız kaldım sonunda gittim Astramı aldım hayatımda verdiğim en iyi kararlardan birisiydi, araca her binişimde koltuğun beni sarması, ön konsolun karizması ve kontağı çevirdiğimde aracın göstergelerle ve motorundan gelen homurdanmasıyla bana Hazırım demesi.