Navitech QX-B512 Primo 5

memodogan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Navitech QX-B512 Primo 5

ekran resmi çok hoş durdu opel logosunun üstüne gelen ikonları da kenara çektim. kabloyu da siyah patafixle sabitledim.
1002367z.jpg

hocam yeni aldım cihazımı modeli naviitech QX-B512 Primo ...
üstte resimde arkaplanı eklemişsiniz çok güzel.. ben de ekledim ama simgelerin yerleri nasıl değiştiriliyor ana ekranda, sağa sola çekip ortayı boş bırakmışsınız resimde...  bi türlü bulamadım.. yardımcı olursanız sevinirim çok teşekkürler...

hllb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

memodogan link' Alıntı:
hocam yeni aldım cihazımı modeli naviitech QX-B512 Primo ...
üstte resimde arkaplanı eklemişsiniz çok güzel.. ben de ekledim ama simgelerin yerleri nasıl değiştiriliyor ana ekranda, sağa sola çekip ortayı boş bırakmışsınız resimde...  bi türlü bulamadım.. yardımcı olursanız sevinirim çok teşekkürler...
ikonun üstüne basılı bekleyin, köşede ufak bir simge çıkıyor ondan sonra parmağınızla sürükleyin. ben bazılarının yerini değiştirmek için önce alttakileri ikinci sayfanın boş yerlerine sürükledim.

tomacco

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Abi ben makinayı baya bir kurcaladım radar eds gibi uyarıları gösteren bir yer ayar yok.Senin yöntemi uygulayacağım.

tomacco

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

speedcam için bizim cihazlarda uygunluk sanıyordum ayarlarda mevcutmuş.
Halil abi dediğin siteden indirdim zipli klasörüde kopyaladım.Sonrasında yoldan geçerken nasıl ekliyoruz.forumda anlatmışlar ama tam anlaşılmamış sanırım.
Ben wallpaperı değiştiremiyorum.Cihazımda sdmmc kart takılı değil illa takmak mı lazım kartı?yani resim dosyalarında gözüküyor ama wallpaper kısmında cihazın içine attığım resim yok.
[img=800x262]http://img714.imageshack.us/img714/2990/ekranalntsttp.png[/img]

Cihazla ilgili bir inceleme:
http://devrekarti.blogspot.com/2011/10/navigasyon-cihazlar-nedir-dogru.html

tomacco

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Radarları ve ışıksız kamera takip sistemlerini deneme fırsatım olmadı.Acaba sistem bunlarıda algılar mı?

hllb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

kusura bakma epeydir forumu fazla takip edemediğimden arada yazdıklarını ancak gördüm. arada sorular olmuş ama sonra hepsini cevaplamışsın :) son soruya gelince o yüklediğimiz speedcam listesi var olan harita üzerine işleniyor, yani cihazın bir şey algıladığı yok aslında. ama dilersen kendin ekleyebiliyorsun. yukarılarda kısaca tarif etmiştim sanırım harita üzerinde bir yere dokunup işaretledikten sonra alt ortadaki menüyü açıp oraya radar vs ekleyebiliyorsun. bir çok yer için radarlar işli zaten. verdiğim linkte bir de kmp dosyası vardı onuda google earthe yüklersen radarların yerlerini gösteriyor. o görünenlerin hepsi bu yükleme ile cihazda var.

bir de geçen gün fark ettim ki büyük ana yollardan çıkarken ekrana farklı bir resim çıkıyor. ankarada, eskişehir yolundan gelip şehir merkezine döneceğim zaman ekrana ana yoldan çıkışı gösteren bir resim geliyor.

tomacco

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

hllb link' Alıntı:
kusura bakma epeydir forumu fazla takip edemediğimden arada yazdıklarını ancak gördüm. arada sorular olmuş ama sonra hepsini cevaplamışsın :) son soruya gelince o yüklediğimiz speedcam listesi var olan harita üzerine işleniyor, yani cihazın bir şey algıladığı yok aslında. ama dilersen kendin ekleyebiliyorsun. yukarılarda kısaca tarif etmiştim sanırım harita üzerinde bir yere dokunup işaretledikten sonra alt ortadaki menüyü açıp oraya radar vs ekleyebiliyorsun. bir çok yer için radarlar işli zaten. verdiğim linkte bir de kmp dosyası vardı onuda google earthe yüklersen radarların yerlerini gösteriyor. o görünenlerin hepsi bu yükleme ile cihazda var.

bir de geçen gün fark ettim ki büyük ana yollardan çıkarken ekrana farklı bir resim çıkıyor. ankarada, eskişehir yolundan gelip şehir merkezine döneceğim zaman ekrana ana yoldan çıkışı gösteren bir resim geliyor.
Evet abi son dediğini bende fark ettim.
şehir dışına çıkarsam trafik ışıkların olmadığı yerlerde bulunan radarları gösterecek mi diye bir deneme yapacağım.
Çok güzel sistem ama. :)
kmp dosyasını indirmedim.sonuçta yolda bakacağımız navi olacak yine.