Motordan Yağ Sızdırma Problemi

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Bence farklı bir iki yere daha göstermekte fayda var.

Abdullah18

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşım sakın ihmal etme hemen çaresine baktır. bende de oldu. ustaya götürdüm gerek yok dedi. kaçırabilir dedi ve sonuç; 100-150 km sonra pistonun biri yok. krank falan dağılmış halde. toplam maliyet 4500 tl. sava abinin dediği gibi başka bir ustaya daha göster. ama bu yağ kaçagını ihmal etme. benim canım yandı seninde yanmasın

Ekli dosyalar

• 25062012113.jpg
    25062012113.jpg
    94.6 KB · Görüntüleme: 40

pehepe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşım sakın ihmal etme hemen çaresine baktır. bende de oldu. ustaya götürdüm gerek yok dedi. kaçırabilir dedi ve sonuç; 100-150 km sonra pistonun biri yok. krank falan dağılmış halde. toplam maliyet 4500 tl. sava abinin dediği gibi başka bir ustaya daha göster. ama bu yağ kaçagını ihmal etme. benim canım yandı seninde yanmasın

Sizede geçmiş olsun.. dediğiniz gibi başka bir kaç ustayada göstermek lazım.. anlaşılan bir an önce yapılması gerekiyor..

yalçın yılmaz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
karteriniz eğilmişse ve ondan yağ kaçırıyorsa conta değiştirmek böyle durumlarda kurtarmıyor ve ustalar karteri komple değiştirmeyi tercih ediyorlar ama bu işlem için motorun inmesine gerek yok ki.arabayı lifte alıp alttan karteri değiştirir.

pehepe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
karteriniz eğilmişse ve ondan yağ kaçırıyorsa conta değiştirmek böyle durumlarda kurtarmıyor ve ustalar karteri komple değiştirmeyi tercih ediyorlar ama bu işlem için motorun inmesine gerek yok ki.arabayı lifte alıp alttan karteri değiştirir.

Hocam karterde değil asıl problem üst kapak contasında dedi. ama heralde ustada iş sağlam olsun diye karteri değiştirmekte fayda gördü. ama araştırmalarıma rağmen bu işler için motorun inmesine gerek olmadığını gördüm... Dürüst bir ustaya gitmeliyim galiba. bu güzel ülkemde bir işten anlamayınca kazıklamaya bakıyorlar sağolsunlar :)

Son düzenleme:

cihanakdemir

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
Ne üst kapak, ne de karterin değişiminde motor inmesine gerek yok. Usta değilim, ne de ustaların işine karışırım ama ustanız baya bilgiliymiş (!)