Motor nasıl temizlenir ?

luci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu konuda tecrubesi olanların yardım etmeleri mümkünmü ?
kendi imkanlarımızla tazyikli su olmadan bu motorun üstündeki yağ ve toz kalıntıları nasıl temizlenir bildiğiniz bir temizleyici madde varmı ?
bir de herhangi bir zararı olurmu

senolbilgin74

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
motor en iyi gaz yağı ile temizlenir.basınçla gaz yağı püskürtülür sonra silinir. kendin hiç uğraşma, hava kompresörü olan her usta yapar. kendileri de değil çıraklar 10 dk da pırıl pırıl yapıyor.

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kardeş hıc dokanma derım ben tazzıklı su zararlı. cesıt cesıt maddeler dokuyorlar onlarda zararlı hortumla sensorlere zararlı. ıslak bezle sıleceksın dostum sımezsende bence hıc dokanma

CeyCeyX

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
git bi servise canavar gibi yapiyolar walla

Chndti

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Opel servislerinde temizleyici spreyler satılıyor 15 ytl fiyatı.Motorun uzerıne komple puskurtup beklıyorsun kir akıp gidiyor.Fabrikadan çıktığı gibi oluyor.

kurt.ibrahim

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Ben serviste temizletmk istedim ilk önce yapmak istemediler.Yapmazsanız sizin ozaman dışarıdan faklı bir özelliğiniz yok dediğimde astrammm mın dediğigibi sensörlerin ve beynin riske edileceğini söylediler. Temizlediler ama beni orada bir saat tutular . Hava ile kuruttukları halde . Artık temizletmeyi düşünmüyorum en güzeli insanın ulaşa bildiğiyere kadar kendisinin temizlemesi.:pon:

kurt.ibrahim

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Chndti' Alıntı:
Temizlik yöntemleri nedir.Spreymi zararlıymış?

Normal araba yıkamasında kullandıkları tazyikli su .Yıkadıktan sonra havalı boya tabancası ile ayrı bir sıvı atılıyor ,sonrada hava ile kurutuyorlar.;) ;)

M

mdellal

Bilgi Girilmemiş
Ben kendim ıslak bezle arada sırada da gaz yağıyla silerek temizliyorum fırsat bulursam ... :good: