Marşı bastıktan sonra çok geç çalışıyor

ugurbaysal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.ugurbaysal.xm.com
İlk çalışma için gaz kelebeğini ve boğazı açtırıp temziletmen işe yarayabilir:good:ama lpg de sorun hakkında bişe diyemeyecem.araba gaz yemiyorsa çok da yakar zaten.lpg nin bi anlamı kalmaz ki:(yanlış anlama ama voltran sıralı sistemden dertli olan çok malesef:(ama çözüm bulunur bence.belki motor beyni ile lpg beyni arasında bir uyumsuzluk olabilir.gaz ayarı çok kısıksa da yapar bak bu yumulma hadisesini.araba lpg de hep mi böyleydi yoksa yeni mi oldu?

yeni yapmaya başladı. aslında ben kaşındım. bi ara nadiren tekleme yapıyodu. ben de bi göstereyim diye götürdüm. götürmez olaydım. 300 ytl masraf çıkarttılar. neyse verdim parasını yaptırdım. o günden sonra bi daha ayar tutmadı. ecu değişti. yine düzelmedi. en son götürdüğümde sen motora bi baktır dediler. motora bakan da silindir kapağı açılması lazım felan demeye başladı. ben de uyuz oldum aldım arabayı. şu an benzinde kullanıyorum zaten. araba benzinde geç çalışmasının haricinde canavar gibi. şu an lpg ye geçmiyor bile. açıkcası götürmeye de korkuyorum artık. voltran maalesef böyleymiş. ama benim aldığımda üzerinde vardı bu sistem. yoksa ben asla voltran taktırmazdım. imkanım olsa basıp gidecem izmire takan adamı bulup ağzıma geleni söylicem. ben motordan felan pek anlamam. bu silindir kapağı açılcak dediği sanırım motor tamirine giriyor. lakin anlamadığım motorda bir sorunum olsa benzinde de sorun olması gerekmezmiydi?

eyup01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çekişi benzinde süper. ama lpgde gaz yemiyor. hatta şöyle bi gariplik var; gaza birden yüklenince araba stop etme noktasına geliyor ama yavaş yavaş verirsem gazı yavaş yavaş yemeye başlıyor. ama dediğim gibi benzinde çekişte ve gaz yemesinde bir sıkıntı yok. sadece ilk çalıştırmada çok geç alıyor. lpg de sağlam bir sorun var ama hala çözemediler. denizlide voltrana bakan tek yer var. lpg nin garantisinin devam etmesine rağmen hala sorunum bi türlü çözülmüyor. tesisat izmir montajı. ve işçilik iğrenç. komple değiştirmek de şu an için mümkün değil benim için. öneriniz varmı?

İşin açığı senin lpg ecu ayarın bozulmuş. lpg ustana ayarlat bişey kalmaz.
:good:

ugurbaysal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.ugurbaysal.xm.com
İşin açığı senin lpg ecu ayarın bozulmuş. lpg ustana ayarlat bişey kalmaz.
:good:
kaç kez götürdüm ama hala bişi yapamadılar.
son kez götürcem bugün. olmassa komple söktürecem. Bu mesejı okuyan herkese söylüyorum. SAKIN VOLTRAN SIRALI SİSTEM LPG TAKTIRMAYIN. TANIDIKLARINIZA DA TAKTIRTMAYIN.

37OPEL37

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.suatin.gezegeni.com
Ustalar daha iyi bilirler ancak kelebekten olabilir. Bende de buna bir benzer problem olmuştu kelebeği temizletince düzeldi.

erhanpiskin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşım bende de aynı sorun vardı. Ayrıca Bende de voltran var. Dün enjektörleri değiştirdim garantiden. Şuanda geç çalışma problemi yok ayrıca lpg nin programını tekrar yüklet. Bu ikisini yaptıktan sonra
emin ol geç çalışma problemi kalmaz.

gokhanese

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abiii bende anlamadım alakası varmı bilmiyorum,dediğin gibi almıyor araç bas bas bekleki alsın..sonra bir çözüm marş motoru yenilendi çok şükür şuan rahatım ondan olabilir mii çok fazla bilgim yok ama yinede benim yaptığımı söledim :)

yucel66

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben yucel bendede 1998 model vectra cd var aynı sorun bendede var bazen tek marşta alıyor bazende 5 veya10 .15 saniyede çalışıyor lpg arabamın çekişi süper yakıtıda uygun ama işte bi sorunu geç çalışması bir önerileriniz olursa sevinirim teşekkürler

berkay1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bendede bu geç çalışma olayı var ve ne yaptımsa gideremedim. Benzinle bindiğim anda hiç bir problem yok, taki nezaman lpg ile binmeye başlasam sabahları ve bekleyince akşamları geç çalışma oluyor. Bir kaç defa lpg kalibrasyonu yaptırdım, carbon clean yaptırdım, benzin pompası ve buji kablolarını orjinali ile değiştirdim, bujileri değiştirdim, olmadı olmadı olmadı.

Bu sorun çoğu kimsede mevcut ve bu konu ile ilgili bir çok konu açılmış durumda. Demekki kimse çözüm bulamıyor. Bunla ilgili tüm konuları araştırdım ve kesin bir çözüm olmadığını gördüm.

ankarakazan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı durumdan bende rahatzısım sırf bunu düzeltebilmek için ateşleme sisteminde ki hemen hemen herşeyi değiştirdim bujilerim,egr ,ateşleme bobinim, katalitik konvertörüm,lpg ayarım ve lpg filitrelerim, marş ve şarj motorlarımın bakımı, tech 2 de hiçbir sorun görünmüyor artık tek düşüncem benzin pompası idi berkay 1 onuda değiştirdiğini söylüyor demekki artık yapacak bişey kalmıyor geriyee :(((