Aracım kafasına göre geç çalışıyor yardım???

erdem/astra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba Arkadaşlar

Aracım 2000 model astra cd

Aracım 2 yıldır kafasına göre geç veya erken çalışıyor. Demek istediğim şudur ki sabah ilk çalıştırmada tık diye marşı hemen alıyor çalışıyor ama gün içerisinde diğer çalıştırmalarda 5-6 sn bekleyip çalışıyor yada tık diye hemen çalışıyor. Yani kafasına göre erken veya geç marş alıp çalışıyor. Sorun lpg den denildi bütün lpg sistemi yenilendi 700 tl harcandı ama düzelmedi sorun. Özel opel servisi makinaya bağladı hata kodu falan çıkmıyor. onlarda sorunun nerde olduğunu bilemiyorlar.

Sorun nerdedir acaba.

aracım şu an 125.000km de 75.000km de 2007 de lpg takıldı

panzeropel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba Arkadaşlar

Aracım 2000 model astra cd

Aracım 2 yıldır kafasına göre geç veya erken çalışıyor. Demek istediğim şudur ki sabah ilk çalıştırmada tık diye marşı hemen alıyor çalışıyor ama gün içerisinde diğer çalıştırmalarda 5-6 sn bekleyip çalışıyor yada tık diye hemen çalışıyor. Yani kafasına göre erken veya geç marş alıp çalışıyor. Sorun lpg den denildi bütün lpg sistemi yenilendi 700 tl harcandı ama düzelmedi sorun. Özel opel servisi makinaya bağladı hata kodu falan çıkmıyor. onlarda sorunun nerde olduğunu bilemiyorlar.

Sorun nerdedir acaba.

aracım şu an 125.000km de 75.000km de 2007 de lpg takıldı
Size tecrübeyle sabit tek önerim var.Eğer daha önce denenmediyse LPG'yi tetikleyen elektriği başka yerden almayı deneyin.Mesela araçta sis farı var ise sigorta kutusundan sis farının bağlantı yerinden alıp denenebilir.Sizin sorununuzun aynısını yaşamış olup,bu şekilde çözmüştü ustam.
Umarım bu kadar basittir sorun.

erdem/astra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
size tecrübeyle sabit tek önerim var.eğer daha önce denenmediyse lpg'yi tetikleyen elektriği başka yerden almayı deneyin.mesela araçta sis farı var ise sigorta kutusundan sis farının bağlantı yerinden alıp denenebilir.sizin sorununuzun aynısını yaşamış olup,bu şekilde çözmüştü ustam.
umarım bu kadar basittir sorun.

lpg 2007 de takildi hİÇ bÖyle bİr sorun yoktu 2 yildir bu sorun Çikti lpg elektrİk baĞlantisindan mi yapmiŞtir sorun dİyorsunuz?

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geç çalışma problemi genelde lpg varsa ilk lpg de aranır fakat siz o işlemleri zaten yaptığınız için sorunu araçta aramak gerek. Herzaman geç çalışıyor deseniz (lpg yi eledigimiz için) benzin geri kaçıyor derdim. Arada geç çalışma ısı sensörü arızasını işaret ediyor gibi. Arada sensör sinyal göndermiyor ise motor zengin karışım ile çalışmak için yakıt karışımını ayarlayacak ve zor çalışacak.

panzeropel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hakan beyin dediği durumlar da olabilir.Onları da bir gözden geçirmek gerek.Yine de lpg'yi tetikleyen elektriği de denemekte fayda var diye düşünüyorum.

erdem/astra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracım 2 gündür özel opel servisinde. Aracı bırakın bizde 2-3 gün kalsın dediler bende bıraktım. Kontrol edip bilgi verecekler.

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Lpg enjektor kablo baglantilarindan ayrilip deneyip lpg yu elemeliydiniz.lpg de sirun yok ise :
Benzin pompasi ,depo icindeki kisa hortum,depo icindeki geridonusum valfi,benzin filtresi,benzin enjektoru kutugundeki basinc kontrolu islemleri yapilmali sorun yoksa
Isı sensoru degistirilip denenmeli daha da olmazsa subaplardan olur diye dusunuyorum motordaki kablo ve hortum kontrolleeide yapildiktan sonra.
Ha bir de kumanda da immobilizer hatasi varmi kontrol edilmeli arac cihaza baglanip immo hatasi varmi bakilmali.
Servisten sonuc alamazsaniz bu noktalari kontrol ettirin

SM-G9250 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

erdem/astra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Servisten cikti aracim gene ayni sorun devam ediyor. Kafayi yemek uzereyim nasil çözülecek bu durum anlamadim. Enjektorler temizlenmis Boğaz mi ne varmis o temizlenmis. Arabanin gidisi gayet güzel olmus ama gec calisma gene ayni devam ediyor

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

osman duman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
erdem/astra benim 2011 de sattıgım renault clio da benzer problem oluyordu
benzinli araba 2 tane resmi reno servisine gittim sorunu bulamadılar bende arabayı bi şekilde sattım kurtuldum. Umarım senin arabada sorun bulunur benimki tam işe yetişcem acilen cıkmam lazım CIK CIK CIK diyo tık yok ama 15 dk sonra geliyorum cart diye calısıyor araba demek sorun renualt lara özgü degil genel bir sorun olabilir çözümü bulursan bilmek isterim