Marşı bastıktan sonra çok geç çalışıyor

levent03

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
slm arkadaşlar aracım 2001 astra elegance sedan aracım geç çalışıyr aracımın tüm bakımları yapılıdır aracta brc marka tüpte mevcuttur ama nezaman marşa bassam geç çalışıyor aracım şarj dinamosu marş dinamosu bakımları mayıs 2011 de yapıldı akü de aynı zamanda degişti kışa girerken arza lambası yandı ve geç çalısma olayı meydana geldi benzin filitresi degişti elektrik bobini degişti olmadı nedeni ne olabilir yardımcı olursanız sevinirim bu iş bende artık takıntı hale geldi şimdiden bana vakit ayırdıgınız için tşkler msn adresim :kardeslevent@htmail.com

cobra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araç geç çalışıyor diyen arkadaşlar, 3-5 liraya bir oktan artırıcı alın ve benzin deposunun içine boşaltın. Bakın araçta geç çalışma kalıyormu...

rgunhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba sabah benzinde çalışmama sorunu bende de vardı.Sanayinin altını üstüne getirdim en sonunda iyi bi usta çözdü sorunu.benzin pompasında bi sübab varmış o eskimiş.benzinin birazını geri depoya akıtıyormmuş.Ona bir baktır

balamirkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar benim de 2010 1,6 enjoy sedan h kasa var. Lovato tüp üstünde. Diğer astralar tek martta sanayisinde çalışıyor. Benimki ilk önceleri 2 saniyede anca çalışırken şimdi her an her yerde maraş bastığı zaman ses geliyor ama bir türlü çalışmıyor. Sonra tesadüf çalışıveriyor. Hiç belli olmuyor. Tüp ustası şunu dedi"300km boyunca 4000devirde ve sadece benzinde çalıştır. Ya da 500tl ver servis program atsın" dedi. Böyle bir sorun başına gelen var mı?

rgunhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar benzini geriye kaciriyormus.Benzin pompasının orda bi valf varmış o benzini geriye saliyormus

10ur56

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba 2004 opel meriva aracımda son zamanlarda bazen geç çalışma ateşleme de uzun süre bekleme. bazen tek marşta çalışma durumu ile karşılaştım. Ayrıca geçenlerde araç çalıştıktan sonra stop etmeye yakın devir düşürdü sonrasında kendi kendine gaz vererek toparladı. Aracımda lpg var ama hiç benzinsiz çalıştırmam en az çeyrek depor benzin vardır. 10000 bakımını yeni yaptırdım. Filtreler değişmesine rağmen bu şekilde sorun yaşayan varmıdır?

ixsan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu konuda bende derliyim arkadaşlar, 1995 Model 1.6 16 v astra var bende de.
Sabah motor soğukken çok geç alıyor, gaz pedalına basıp çekerek ve hatta gazı kökleyerek çalıştırıyorum, sanırım gaz gelmiyor motora, motor ısınıp lpg ye geçerken de bazen stop edecek gibi motor titriyor hatta bazende stop ediyor. Ama sonrasında gaz da da benzinde de güzel devam ediyor. Motor ısındıktan sonra bir yerde durup çalıştırınca hemencecik alıyor.
Sizce sorun ne olabilir yada başından geçen?

efendy06

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Teknik bilgilerim diyor ki, araç zaten ilk benzin ile çalışıyor. Belirli bir sıcaklıkta gaza geçiyor.
Yani ilk çalıştırmada yaşanan bu sorunun lpg kaynaklı olmaması gerekiyor.