Aracım bazen çok geç çalışıyor nedendir?

erdem/astra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba Arkadaşlar;

Aracım 2000 astra cd. 110.000 km de. son 1 aydır aracım çok geç çalışıyor marşı geç alıyor bazen çalışmıcak diye çok korkuyorum bunu neden yapar acaba.
sıfırdan beri kullanıyorum hiç yapmadı böyle yeni çıktı bu durum sorunu nedir. yardımcı olursanız çok memnun kalırım.

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu sorunun onlarca nedeni var. konu hakkında bilgilendirilmek istiyorsanız sorununuzu daha açık yazmanız gerekir.
aracınızda lpgli mi değilmi, geç çalışma sadece soğukken mi oluyor yoksa her zamanmı

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
örneğin benim aracımda ilk aldığımda geç çalışma sıkıntısı vardı. sorun lpg de çıktı yaptırdım. burda birçok konuda lpgde iken geç çalışıyor yazan arkadaş oldu bende tecrubemi paylaştım.
geçenlerde aracına hiç lpg takmamış bir arkadaş aracım geç çalışıyor yazmıştı. sıkıntısı benzin pompasının hortumundaki yırtık çıktı.
sorunu açık bir şekilde yazarsan aynı sorunu yaşayanlar ben şöyle çözdüm diye yardımcı olacaklardır.

erdem/astra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bildiğin çalıştırdığında marşı geç alıp çalışıyor. önceleri anahtarı çevirir çevirmez çalışan arabam şimdi her zaman bunu yapmamakla beraber geç çalışmaya başladı.
lpg var ama çalışırken ilk benzinde çalışıyor. lpg yi kapattım benzine aldım gene yapıyor araba soğuk olsun olmasın bunu kafasına göre bazen yapıyor.
sabah ilk bindiğimde soğukken yapmıyor bazen yapıyor. biraz gideyim araba ısınsın bırakayım soğusun yapıyor bazen yapmıyor bende anlamadım.

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
bildiğin çalıştırdığında marşı geç alıp çalışıyor. önceleri anahtarı çevirir çevirmez çalışan arabam şimdi her zaman bunu yapmamakla beraber geç çalışmaya başladı.
lpg var ama çalışırken ilk benzinde çalışıyor. lpg yi kapattım benzine aldım gene yapıyor araba soğuk olsun olmasın bunu kafasına göre bazen yapıyor.
sabah ilk bindiğimde soğukken yapmıyor bazen yapıyor. biraz gideyim araba ısınsın bırakayım soğusun yapıyor bazen yapmıyor bende anlamadım.

Lpg enjektörleriniz kaçırıyor olabilir. Siz benzine de alsanız, araç benzinde marş alsa, enjektör kaçırıyorsa ilk çalıştırma problemli olur. Tespiti için, lpg yi, tamamen bitirin yada tanktaki vanasından kapatın, o şekilde deneyin.

Sorun büyük ihtimal düzelecektir, ve lpg enjektörlerinizi değiştirin. Düzelmez ise düşük ihtimal motor sıcaklık sensörüdür. Ama arızalı olsa her soğuk çalıştırmada yapar, arada bir bozulup düzelebilir de. Dediğim gibi lpg enjektörlerinden emin olun önce.

erdem/astra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dediğinizi yapacam lpg yi bitirip öyle çalıştırcam soğuk ya da sıcak bakalım düzelecek mi.

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Benzin pompası ya da benzin hortumunda yırtık v.s. olabilir. Babamın aracında da aynı sorun vardı. Araya araya benzin pompası hortumundaki yırtık çıktı. Yenilendi, düzeldi.