Makyajlı kasa ilk izlenimler

Cebelli59

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Nihayet aracıma kavuştum (1.4 T AS Sport O.Beyaz), bu benim ilk arabam daha önce sadece pederin 2009 A6'sını kullandım. İlk olarak olumsuz yönlerinden bahsedeyim, malzeme kalitesi pek iyi değil çok fazla sert plastik kullanılmış, yolcu koltuğunda ayar olmaması oturan herkes de ilk dikkati çeken şey oldu. 1.4 T tatmin edici ancak yakıt tüketimi gerçekten çok fazla. Lastik sesi çok fazla hissediliyor, ya da bana öyle geliyor. Ses sistemi fena değil ancak, arka hoparlörler çok zayıf ya hatta arka hoparlörlerden ses gelmiyor mu diyenler oldu. Bagaj işlevsellik açısından çok zayıf. Ayrıca yedek olarak kauçuk paspas vermemişler buna anlam veremiyorum, işimiz gereği dünya kadar araba alıyoruz ve değiştiriyoruz her seferinde yedek paspas veriyorlar(Renault,Vw,Hyundai).

Olumlu yönlerinden bahsetmek gerekirse, lastik ve jant ebatları kendi sınıfına göre biraz büyükçe, bu benim hoşuma gidiyor bulunduğum yerde yol yok denilecek kadar az yollar çukurlarla kaplı, fazla hissettirmiyor. Gaza biraz fazla yüklendiğim de gelen turbo sesi hoşuma gidiyor. Bazı arkadaşlar lastiklerinin Hankook olduğunu yazmış benimkiler Goodyear. Sport'un direksiyonu gerçekten çok güzel Astra almamdaki önemli etken buydu sanırım.
Daha çok olumlu yönü var ama yazarken akla pek gelmiyor, olumsuz yönler daha akılda kalıcı :)

BİLDS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Makyajlı kasa ilk izlenimler

Aracınız hayırlı olsun.  Ben de kasım ayında makyajlı 1.4 sport manuel almıştım. Zevkle kullanıyorum.

Her aracta görülebilecek hafif çıtırtı ve sol ön kelebek camından gelen rüzgar sesi dısında sıkıntım yok dıyebılırım.

Sizin otomatik vites oldugu için sanırım daha fazladır ancak benımkınde şu an ıcın 2700 km yaptım ortalama yakıt 6.9 gösterıyor. yani 340 kurus km'de.  Bana normal geldi dıyebılırım.

Kaucuk paspas konusunda haklısınız ben de extra para ödeyerek almıstım. İyi ki de almışım şu yagmurlu, çamurlu gunlerde halı paspasın halini dusunemıyorum.

Arka hopörlerinize bi baktırın ya da ayrlarına bakın derim. ևünkü benimkinin arka hopörlerinden gayet güzel ses gelıyor, problem yok.

Lastik sesi stablize yollarda evet duyuluyor ama otoban veya kaymak tabir ettigimiz duzgun yollarda hıcbır sekılde duyulmuyor.

Aracımızın direksiyonu, jantları, lakaları hissettirmemesi , dizaynı ve performansı tabiki olumlu özellikleri.

Bu arada o Hankook lastik sahiplerinden biri de benim. Sizin goodyear hayırlı olsun : ))

Bir de navigasyonunuz var mı bilmıyorum ama geri görüş kameralı vs guzel bı cıhaz ön paneli ınanılmaz tamamlıyor dıyebılırım. Ben iyi ki almısım dıyorum naviyi. tavsıye ederım.

dreamofice

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Cebelli59 link' Alıntı:
arka hoparlörler çok zayıf ya hatta arka hoparlörlerden ses gelmiyor mu diyenler oldu.

Aracınız hayırlı olsun. Arka hoparlörlerın ses sevıyesını ayarlayabılıyorsunuz ben 5 yaptım mesela ve gayet tatmın edıcı.

ToBeCaReFuLL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Aracınız hayırlı olsun. Her marka aracın olumlu ve olumsuz yönleri vardır. Bunların hepsine dikkat etseydik hiç birimiz araç sahibi olamazdık herhalde.

BİLDS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

2 aydır kullanıyorum. Aracım 2450 km'de İlk izlenimlerim özetlemek gerekirse.

1- Öncelikle Astranın iç ve dış dizaynına diyecek yok. C segmentinde hiçbir arac eline su dökemez. Herkesin ilgisini çeken bi araç. Birçok kişinin dönüp baktıgını görmek hoş bi durum tabiki.

2- Ben makyajlı sport direksiyonu ve jantları özellikle begendim. Direksiyon oldukça şık ve yumuşak. Arac hızlandıkça yol tutusundan dolayı sertleşiyor ki bu da güzel bi durum.

3- Gerek kalkışlarda, gerek ara hızlanlamarda aracın performansı tatmin edici. Gaza yüklendiginde aracın şaha kalkar gibi kendini öne atıp sırtımı koltuga yapıştırmasına bayıldım dogrusu.

4-Yakıt olarak gerek kış şartları, gerek aracın yeni olması itibarıyle şu an 6.9 ortalaması var. km'de 340 kuruşa gelıyor. Bu veri şehir içi ve dışı ortalamasıdır. Şehirler arası 100-110 la giderken Cruze Controlde 4.5- 5.5 arası gidip gelıyor. Bu da oldukça iyi bence.

5-Lastik basınclarını kesinlikle ön arka 30-32 olmasını tavsıye ederım. Bu basınclarda oldukca yumusak. Daha fazlasında Lakaları vs hissedebilirsiniz.

6- Kış şartlarında klima çalıştırmıyorum. Aracın kaloriferi motor sıcaklıgını kısa sürede içeriye verıyor. Otomatik iklim kliması olması da ayrı bi konfor. İsteyen istedıgı dereceyi ayarlayabılıyor.

7-Şu ana kadar herhangi bi problemle karşılaşmadım. İnşallah da karşılaşmam. Navigasyonun Geri görüş kamerası gayet iyi. TV belli yerlerde güzel cekıyor ancak verıcı zayıfsa problem. Genel olarak ön paneli tamamlayan renkli ekran, şarkı dinlerken kliplerin dönmesi vs gayet guzel. Tavsıye ederım.

8-Hiç mi eleştirecegim yanı yok? Evet bıcok Astrada olan ama bazı arkadasların benım aracımda oyle problem yok dedigi rüzgar sesi durumu benım aracımda da mevcut. Arac 100 km hıza vs ulaştıgında sol kelebek camının ordan hafif bi rüzgar sesi duyuyorum. Sanırım tek çaresi müzik sesi. İçerde müzik varken duyulması imkansız tabi : ) Bir de bazen belli bölgelerden hafif cıtırtı vs duyuyorum. Zaman zaman kayboluyor, zaman zaman gelıyor.

Burock3427

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Aracınız hayırlı olsun Allah tadını çıkarttırsın.

Olumsuz ızlenimlerinizin bir çoğu C sınıfına genellenebilecek şeyler hoparlölerle ilgili olan hariç. A6 dan sonra yani D sınıfı hele bir de premium bir markanın aracından sonra yine premium sınıf olmadıktan sonra her C sınıf araçta bu eksiklikler hisedilirdi. Ses sistemi hakikatten zayıf Astraların o konuda haklısınız.

Bir de Astra değilde başka bir C sınıf araca binseydiniz içerideki ambians sizi ağlatırdı hüzünden...

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

hayırlı olsun.arka hoparlorun sesi açılabiliyor diye biliyorum.paspas konusunda haklısınız.ama çok pahalı bişe değil illa orjinal  almanıza gerek yok internette satılıyor kışın işinizi görsün yeter.bagaj konusuna gelince HB araca göre bence gayet iyi.HB alıp bagaj eleştirmeniz ilginç geldi :)

corsa_1990

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

hayırlı olsun çok büyük bir sıkıntı olmadıkça olumsuz yönleri fazla kafanıza takmayın derim.Aracınızın keyfini çıkarın.

Cebelli59

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

dreamofice link' Alıntı:
Aracınız hayırlı olsun. Arka hoparlörlerın ses sevıyesını ayarlayabılıyorsunuz ben 5 yaptım mesela ve gayet tatmın edıcı.

Arka hoparlör ses ayarı derken faderi kastediyorsunuz sanırım. Fader'den ses yoğunluğunu arkaya verdiğimde ses kalitesi inanılmaz düşüyor cılız bir ses geliyor. Bunun bir çözümü yoksa arka hoparlörleri değiştireceğim çünkü sesi açtığımda tüm yük benim kulaklarıma biniyor :)

Burock3427

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Cebelli59 link' Alıntı:
Arka hoparlör ses ayarı derken faderi kastediyorsunuz sanırım. Fader'den ses yoğunluğunu arkaya verdiğimde ses kalitesi inanılmaz düşüyor cılız bir ses geliyor. Bunun bir çözümü yoksa arka hoparlörleri değiştireceğim çünkü sesi açtığımda tüm yük benim kulaklarıma biniyor :)

Aynen dediğiniz gibi oluyor. Ses sistemi bu kalite ve fiyatta bir araca yakışmayacak kadar yetersiz.