LPG'de silkeleme

BURAK53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
zaten lpg komple iptal edildi benzinde yapıp yapmadığını denemek icin. benzinde kullandım 1 hafta kadar, lpg deki kadar hissettirmiyor silkelemeyi. alakası varmı bilmiyorum ama sıcak havalarda ara sıra oluyor, kışın daha fazla oluyordu:hıh:
kardesım benım de aynı problem var benzındeyken az yapıyor sogukken cekış de dusuyor sılkeleme yapıyor lpg tesısatını elden gecırdım nafıle lpg problem kalmadı tek problem ateşleme bobını dendı bı onu degısmedım degısırsem problem ortadan kalkacıgını söyledıler benzınde o kadar bellı etmez dedıler lpg gecınce anlasılıyor gercektende öyle lpg yapıyor 2 sene bırsey yoktu cıft tırnak boshc bujı ve yag fılıtresı kelebek bogaz anjeksıyon temızlettım duzeldı gıbı oldu tekrar yaptı başka carem kalmadı ateşleme bobınınden kaynaklı denıyor tehk2 ateşleme bobının bır gözune az voltaj gelıyor dendı 1 sene evvel bu ılerler cekış duşer yakıt artar sallama yapar dedı usta gercekten dedıgı cıktı delphı bobın alcam bujılerıde tek tırnak yapcam para elıme gecınce rahatsız edıcı bı arıza gercekten :(

DAVUDOĞLU

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynı sorun bende de vardı.Aracımda silkelenme son günlerde belirgin şekilde artmıştı.Ateşleme bobini değişti.Şimdi en ufak silkelenme yok.

multicdti

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bujilerden olabilir ya da filtreden olabilir veya gaz ayarından

kemal erim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet arkadaşlar sorun ateşleme bobini. Biraz hazırlıksız yakalandık bobini internetten alsaydık daha hesaplı olacaktı. Vakit olmadiğından ve araç daha çok teklemeye başladığından parçacıdan almak zorunda kaldık. Opel shop'ta Xep moton için delpi marka 180 TL olan bobini pazarlık sonucu 205TL alabildik. Bobinin markası Delpi. Bu markanın kalite yönünden GM ile arasınada fark varmıdır. Bildiğim kadarıyla GM'e bobini delpi yapıyor