lpg subab arızası

wave61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: lpg subab arızası

bence harun hocamın aracı eskimemeli benzin fiyatı 10 lira da olsa garajın gözbebeği o  rasta_occasion

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

der link' Alıntı:
Arkadaşlar merhaba,
Bursa'da opel servisinde Lpg takılıp subap erimesi nedeniyle servise gelen astra j var mı sorusuna servisteki arkadaş astra j lerde henüz bu sorunla gelen kullanıcı olmadığını ama eninde sonunda geleceklerini ifade etti.
50 bin 60 bin yaptıktan sonra 2-3 binlik masraf yapılsa bile lpg çok çok karlı olmuş oluyor..
40 binde anca kendini amorti etmiş oluyor hocam zaten lpg sistemi.2-3 bin deyip geçmemek lazım bence çok yüksek bir rakam.en azından bir 100 bin dayansa güzel olur :)

ray55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sallierim link' Alıntı:
40 binde anca kendini amorti etmiş oluyor hocam zaten lpg sistemi.2-3 bin deyip geçmemek lazım bence çok yüksek bir rakam.en azından bir 100 bin dayansa güzel olur :)

ben bugun şartıyla lpg tüm masraflar dahil 2 bil lirayı buldu..

yılda ortalama 15000 bin kilometre yapsak. 15000 X 0,40=6000 tl benzin almış olursunuz.
aynı şartlarda lpg ise 15000 x 0,25 =3750 tl. neticede 1 yılda yada 15000 kilometrede kendini fazlasıyla amorti etmiş olur..

Eylemee1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ray55 link' Alıntı:
ben bugun şartıyla lpg tüm masraflar dahil 2 bil lirayı buldu..

yılda ortalama 15000 bin kilometre yapsak. 15000 X 0,40=6000 tl benzin almış olursunuz.
aynı şartlarda lpg ise 15000 x 0,25 =3750 tl. neticede 1 yılda yada 15000 kilometrede kendini fazlasıyla amorti etmiş olur..

Hiç benzn yakmıyor mu lpg taknca

ray55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Eylemee link' Alıntı:
Hiç benzn yakmıyor mu lpg taknca

yakmaz mı...
ama ardaki farkı lpg fiyatını yüksek benzin fiyatını da alçak tutarak tuttuk..
ama ister inan ister inanama ben lpg takdıralı tam 17 gün oldu. 700 km yol yaptım benzin ibremde hiçbirşey eksilmedi.. ilk çalışmada benzin calışıyor 1 dk sürmeden lpg geçiyor..
daha sonraki calışmaların %80 lpg ile calışıyor..

chn124

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
plus.google.com

Kisin biraz zor hocam % 80 LPG yakması. Hele bir de benim gibi hergun kısa mesafe yaparak okula geliyirsaniz. Sattigim araçta LPG vardı. Ortalama 1000 kmye yakin yapıyordum ve aylık 50 tlkik benzin alıyordum. Ha tabiki o halde bile LPG karlı. Ama birgün lpgden ötürü üst contayi taktik. Bir yılda yaptığım tüm tasarruf ustaya gitti. Biraz da sans ve iyi ustalık isi LPG.:D

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ray55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

cihan seker link' Alıntı:
Kisin biraz zor hocam % 80 LPG yakması. Hele bir de benim gibi hergun kısa mesafe yaparak okula geliyirsaniz. Sattigim araçta LPG vardı. Ortalama 1000 kmye yakin yapıyordum ve aylık 50 tlkik benzin alıyordum. Ha tabiki o halde bile LPG karlı. Ama birgün lpgden ötürü üst contayi taktik. Bir yılda yaptığım tüm tasarruf ustaya gitti. Biraz da sans ve iyi ustalık isi LPG.:D

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

valla şu anda araç bu şeklilde işlem görüyor.. birde usta eğer aracınızı cok zorlamazsanız yani 2-3 saat 130-140 ve üzeri giderseniz en kısa zamanda sübaplarda sorun başlar.. bunu da en kötüsü 20-30 bin kilometre ..
gene hesap yapıldığında sübaplar için yapacağın masraf en fazla 2 bin lira olsa  dahi gene kardasın..
tabi bu benim şahfi fikrim:)

harunhoca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Kulağımı çınlatan tüm sevgili arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Benzin, benim için sadece bir yakıttan ibaret değil, yakıttan çok daha ötesi. Nasıl diyeyim, bir yaşam felsefesi, bir varoluş denklemi, bir kültür, bir paradigma, bir zorluklara direnme konusunda bir sıçrama taşı, bir zorluklara ve olumsuzlara karşı başkaldırı, bir özgürlük ifadesi... Ne bileyim sadece yakıt olayı değil. Bu arada diren harunhoca başlığı teklifi oldukça yerinde bir teklifti  special_Yeah

ray55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

harunhoca link' Alıntı:
Kulağımı çınlatan tüm sevgili arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Benzin, benim için sadece bir yakıttan ibaret değil, yakıttan çok daha ötesi. Nasıl diyeyim, bir yaşam felsefesi, bir varoluş denklemi, bir kültür, bir paradigma, bir zorluklara direnme konusunda bir sıçrama taşı, bir zorluklara ve olumsuzlara karşı başkaldırı, bir özgürlük ifadesi... Ne bileyim sadece yakıt olayı değil. Bu arada diren harunhoca başlığı teklifi oldukça yerinde bir teklifti  special_Yeah

tebrikler hocam..