lpg subab arızası

sparta

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mrh aracım 1.6 astra sedan araca 6bin km de iken landirenzo lpg taktırdım . araç şu anda 55 bin kmde ve sabahları ve motor soğukken stop etme yapıyor ısındıktan sonra hiç bi sorun yok ayrıca su eksiltme yapıyor antifiriz koydurdum bir ay sonra sogutucu koyun ikazı verdi. arızanın subab arızası olduğu söylendi ve lpg ruhsata işli olmadığı için landirenzonun garantisi karşılamıyormuş . servis 3bin lira gibi bi maliyet çıkardı özel usta ise bin liraya yapacak oldu daha sonra yağlama kiti takalım diyorlar bilgisi olan yada aynı sorunla karşılaşan  varmı ve tavsiyeleriniz

velidurmuş

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: lpg subab arızası

sparta link' Alıntı:
mrh aracım 1.6 astra sedan araca 6bin km de iken landirenzo lpg taktırdım . araç şu anda 55 bin kmde ve sabahları ve motor soğukken stop etme yapıyor ısındıktan sonra hiç bi sorun yok ayrıca su eksiltme yapıyor antifiriz koydurdum bir ay sonra sogutucu koyun ikazı verdi. arızanın subab arızası olduğu söylendi ve lpg ruhsata işli olmadığı için landirenzonun garantisi karşılamıyormuş . servis 3bin lira gibi bi maliyet çıkardı özel usta ise bin liraya yapacak oldu daha sonra yağlama kiti takalım diyorlar bilgisi olan yada aynı sorunla karşılaşan  varmı ve tavsiyeleriniz

Bnm dayioglununda 55 binde cortlamisti garantiden yaptirdi maliyetide yanlis hatirlamiyorsam 1250 tl idi

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

Hocam bence subap değil. Su eksiltmesini LPG regülatöründen yapıyordur diye tahmin ediyorum. Subap erimesiyle su eksiltmenin alakalı birşey olduğunu hiç duymadım.

Motor soğukken stop etme sorunu da rölanti kelebeği veya gaz kelebeği ile alakalıdır diye düşünüyorum. Büyük ihtimalle rölanti çünkü araç zaten benzinle çalışıyor soğukken. İyi bir ustaya gösterdiğinizde yine subap mı dediler? Çünkü subap erimesinde motordan çatır çutur ses gelir diyorlar.

Geçmiş olsun.

Sent from my iPhone using Tapatalk

revelation

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt:

Regülatör ve LPG donanımından  kaynaklanan bir işi nasıl da Subaplara yonlendirirler. Subaplarda bir sıkıntı olsa su eksiltmez.

O simdi asker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Subap eritme olayı varsa araç devirlenmede baya sıkıntı çeker. yani pat pat hızlanmaya başlar.su eksiltme konusuna gelince aynı sorun bende de vardı devirdaim pompasında iğne ucu kadar kaçak olduğunu tespit ettik. 150 TL CMS marka takınca düzeldi

wave61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sparta link' Alıntı:
foruma
welllcommee

ray55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

valla forumdaki arkadaşları tebrik ederim.. araçlarımızda ne gibi sorun olduğunda doğru tahmin ve analizle servisteki , sanayideki ustalardan cok ama cok daha iyi bilgiye beceriye sahipler..
ben sizler sayesinde arabanın nasıl arıza ve ne gibi cözümler olacağını ustaya yada servise sormadan direk formdan öğrenebiliyorum..
isimleri alımda olanlar mücahit,bülent,Wewolf,rec vede daha cok arkdaşlara teşekkür ederim kendi adıma..
iyiki bu siteye üye olmuşum..
iyiki astra almışım..

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ray55 link' Alıntı:
valla forumdaki arkadaşları tebrik ederim.. araçlarımızda ne gibi sorun olduğunda doğru tahmin ve analizle servisteki , sanayideki ustalardan cok ama cok daha iyi bilgiye beceriye sahipler..
ben sizler sayesinde arabanın nasıl arıza ve ne gibi cözümler olacağını ustaya yada servise sormadan direk formdan öğrenebiliyorum..
isimleri alımda olanlar mücahit,bülent,Wewolf,rec vede daha cok arkdaşlara teşekkür ederim kendi adıma..
iyiki astra almışım..
Sizde iyiki varsiniz bizde tesekkur ederiz.  bravoo

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

ray55 link' Alıntı:
iyiki astra almışım..

Hocam nazikliğiniz için çok çok teşekkürler. Size katılmakla birlikte ben de tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum. Gerçekten çok bilgilendirici, kaliteli paylaşımlarından dolayı. Dün -adı lazım olmayan- bir forumda vites altı ve kapı kolu LED'e 400-500 TL vermeye hazır arkadaşlar görünce bir kez daha forumumuzu sevdim. Orhan'la bize maliyeti sanırım 10 TL'yi geçmedi :D

Sent from my iPhone using Tapatalk