LPG ne kadar kârlı? <<< hesap kitap içerir

we[AGRA]

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cvp: LPG ne kadar kârlı? <<< hesap kitap içerir

İşleteceğim evet haftaya.

adRe j

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

we[AGRA]' Alıntı:
Arkadaşlar şu anda Atiker Gold Otomatik Yağlmalı Sistem montajı yaptırıyorum. Neye niyet neye kısmet. Hayırlısı bakalım :)

Hayırlı olsun diyorum öncelikle :)
Konuda LPG nin karsız olduğunu anlatırken bi anda LPG montajına başladınız ilginç oldu :)

Ama size şu kadar söyleyim başta toplam verdiğiniz ücreti aklınıza getirmeyip 70 TL ye fulleyip bir dünya yol gidince oh be diyeceksiniz ::)
LPG montajına verdiğim ücreti ben hesaba katmıyorum o LPG sisteminin parası aracımı satarken benzinli araca göre 1000 TL daha iyi rakama gidecek sonuçta

Muayne tarihinize uzun süre varsa bence işletmenize gerek yok ben LPG takarken muayneye 1.5 yıl vardı işletmemiştim 1.5 yıl sonra haziran ayında işlettim hiçbir sorunda olmadı hatta çevirmeye dahi girmiştim işletip kurtulmakda en iyisi :)

aesoydan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

OBD li kit ise muhakkak bağlantıyı yaptırın.

SM-A710F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

leondeniz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
RE: Cvp: LPG ne kadar kârlı? <<< hesap kitap içerir

we[AGRA]' Alıntı:
Arkadaşlar şu anda Atiker Gold Otomatik Yağlmalı Sistem montajı yaptırıyorum. Neye niyet neye kısmet. Hayırlısı bakalım :)
Merhaba, Kullanım yorumlarınızı merakla bekliyorum. Çekiş ve yakıt konusunu merak ediyorum. Bende de 1.4T var, takarsam bende Atiker Gold düşünüyorum. İlk izlenimleriniz nedir?

we[AGRA]

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Sağolun arkadaşlar. Az önce 20 TL'lik deneme gazımla beraber eve geldim.  Öncelikle İzmir'de montaj yaptırdığım yer Atiker'in Bölge Bayii çok titiz işçilik ve güleryüzlü hizmetle karşılaştığımı belirteyim.

Taktıdrdığım kit Atiker Gold OBD II + Atiker Otomatik Subap Yağlama Kiti 1500+200=1700 TL'yi 9'a böldüler kredi kartına.
Yağlama kitinin manuel olanı da varmış ama usta tavsiye etmediği için taktırmadım o 100 TL idi.

OBD sistemi aktif edildi. 35 litrelik simit tank takıldı, bir büyük boyu muayeneden geçmez dendi ki bence de geçmez. Tank yukarı doğru şişkinlik yaptı bagaj ayırıcı bölmeyi kullanmıyordum artık o şikinliği gizlemesi için takarım. Bagaj biraz küçüldü yani.

Lpg dolum ağzını sağ arka tamponun siyah kısmına deldirdim. Dışarıdan bakınca görünmüyor ama dolum yapılırkende uğraştırmıyor.

Lpg göstergesini sol taraftaki çekmeceye değil kaput açma kolunun yanına görünür şekilde taktırdım. Sürekli gözümün önünde olmasını istedim lpg miktarını takip etmek ve benzine geçerken uğraşmamak için.

Tüketim konusunda yarın net bir bilgi verebilirim. Yarın depoyu fulleyip İzmir'den Bandırma'ya gideceğim çünkü.

Performans konusuna gelirsek arabada hırıltı, tekleme, silkeleme yok. Gayet net ve temiz çalışıyor, motorun biraz sesi değişti gibi.

Hızlanma olarak farazi konuşayım %10'luk performans kaybı var diyebilirim. Ama araçlarımızı hepimizi biliyoruz malum yine koltuğa yapıştırıyor, son sürat olarakta gelirken 180 yaptım bana mısın demedi.

Araç 5000 devirden sonra benzine geçecek şekilde ayarlandı, usta istersen iptal ederiz dedi ama bence bu çok iyi bir özellik.

Konumdan lpg ile ilgili şüphelerimi ve bakış açımı biliyorsunuz. Yani lpg'yi ben taktırdıysam herkes taktırsın. :D

Yarın 50 TL'lik gaz alıp 300 km yol yapma psikolojisi gerçekten paha biçilemez. Sonuç itibariyle memnunum ve tavsiye ederim. :)

realsteel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Aracı alırken bende aynı hesabı yaptım ve lpg yi aklımdan çıkardım
Ama 10000 den fazla yapsam bende taktırırdım hatta uğraşmam dizel alırdım

Tabi bu devirde ufak gördüğümüz o farklarda önemli

metinmb407

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Hayirli olsun. Bende gostergeye bakma geregi hissettigim icin lpg anahtarini cakmakligin sagina koydurmustum :)

A7 with Tapatalk

leondeniz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Merhaba arkadaşlar, uzun araştırmalar ve kararsızlıktan sonra şuan aracıma İtalyan Romano obd kiti taktırıyorum. Bakalım hayırlısı. İnşallah pişman olmayız. Öğleden sonra biter montaj. 48 lik simit tank takılıyor. Bagajda çok ciddi bir yükselti olmadı, 42 lik tank ile aynı yükselti oldu. 4-5 cm kadar. Bagaj büyük olduğu için dert etmiyorum. İzlenimleri paylaşacağım.

emir79

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

hayırlı olsun hocam, muayeneme 2.5 yıl var şuan lpg taktırsam ruhsata işletmesem ne türlü sıkıntı gelebilir başıma sırf muayene delinecek diye lpg ye sıcak bakamıyorum, mesela kasko açısından ruhsata lpg yi işletmemenin sıkıntısı olurmu?