Corsa 1,2 Lpg tavsiyesi

_KILIÇ_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar.
Yaklaşık 9 ay önce aldığım 1,2 corsama lpg taktırmayı düşünüyorum. Ayda ortalama 1000 km yol yapıyorum. Km'de şuanda 32 kuruş yakıyor şehir içinde yani 7 litre, Şehirler arasında 5 lt yakıyor oda yaklaşık 20 kuruş. Lpgde %40 tasarruf yapacagımı varsayarsam şehir için 9 lt lpg yaksam şuanki fiyatıyla 21 kuruşa geliyor(shellde 2,34 lpg). Araca en az 4 yıl daha binmeyi planlıyorum.

Dün yakın bir arkadaşımdan fiyat aldım. Brc için 2000 tl, Atiker gold odbII için ise 1300 tl . Normal atiker safefast için 1000 tl dedi ama önermedi onu Atiker gold hem yazılım olarak hemde enjektör olarak cok iyi dedi. Atiker gold kullanan varmı arkadaşlar memnunmusunuz ayrıca fiyatlar nasıl bence uygun gibi. Muayenemede 7 ay var. 7 ay sonra işleteceğim ruhsata ekstra masraf olmasın diye. Önerirmisiniz atiker goldu. Fikirlerinizi yazarsanız cok memnun olurum.

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Atiker safefast kullaniyorum aracim 1.2 motor oldugundan daha donanimsiz ve hesapli olani taktirdim ustam cok iyiydi, yaklasik 3 yil oldu.

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

_KILIÇ_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şehiriçi ve sehirdisi olcumlerinizi yazarmisiniz rica etsem.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Ah şu akaryakıt fiyatları biraz daha makul olsa da LPG ve benzeri yakıtlardan medet ummasak. Bendeki araçların bir tanesi benzinli diğeri LPG'li. Bana göre LPG'nin tek cazip yönü fiyatı, onun haricinde araca bağlanacak birşey değil.
Amaç sadece daha hesaplı akaryakıt ise LPG ye evet. Bu sistemi biraz da paraya kıyarak iyi bir yerde iyi ustalar eşliğinde yaptırmakta fayda var, yoksa geri dönüşü olmayan şikayetlerle uğraşıp dururuz.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Ah şu akaryakıt fiyatları biraz daha makul olsa da LPG ve benzeri yakıtlardan medet ummasak. Bendeki araçların bir tanesi benzinli diğeri LPG'li. Bana göre LPG'nin tek cazip yönü fiyatı, onun haricinde araca bağlanacak birşey değil.
Amaç sadece daha hesaplı akaryakıt ise LPG ye evet. Bu sistemi biraz da paraya kıyarak iyi bir yerde iyi ustalar eşliğinde yaptırmakta fayda var, yoksa geri dönüşü olmayan şikayetlerle uğraşıp dururuz.

Düzgün olmaz ise duman oldun demektir çok çektim çok abim maşallah kırk bin kere şimdi saz gibi. :D

_KILIÇ_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Haklısın savaş abi hiç sevmiyorum lpg yi ama yapacak birşey yok. Devir tasarruf devri. Daha önce atiker taktırmıştım memnundum hiç sıkıntı yaşamadım. şimdi biraz daha kalitelisini taktırmayı planlıyorum. Ama yine atiker gold obdli. Brc de taktırsam aynı ustaya taktıracagım.Ustama güveniyorum işinin ehli ve yakın arkadaşım yarın bir gün sıkıntı yaşadığımda arabayı üzerine atıp cıkabiliceğim biri yani. 2005 model 1,2 araba 2000 tl lik lpg bana biraz fazla geliyor bu arabaya.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Haklısın savaş abi hiç sevmiyorum lpg yi ama yapacak birşey yok. Devir tasarruf devri. Daha önce atiker taktırmıştım memnundum hiç sıkıntı yaşamadım. şimdi biraz daha kalitelisini taktırmayı planlıyorum. Ama yine atiker gold obdli. Brc de taktırsam aynı ustaya taktıracagım.Ustama güveniyorum işinin ehli ve yakın arkadaşım yarın bir gün sıkıntı yaşadığımda arabayı üzerine atıp cıkabiliceğim biri yani. 2005 model 1,2 araba 2000 tl lik lpg bana biraz fazla geliyor bu arabaya.

Aracın şu anda km ne?

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Şuanda 73 bin kmde nadir abi.

Km iyi şimdi yüksek km ve uzun süre benzinli araca lpg takıldığı zaman biliyorsun bir dünya sorun çıkıyor özellikle ateşleme sistemin de. Kardeşim güzel bir usta ile atıker taktır derim. Neticede ekonomi ise bu işin adı diğer markalara fazladan vereceğin para ile gaz alır haldır haldır gezersin :rakir:

_KILIÇ_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Km iyi şimdi yüksek km ve uzun süre benzinli araca lpg takıldığı zaman biliyorsun bir dünya sorun çıkıyor özellikle ateşleme sistemin de. Kardeşim güzel bir usta ile atıker taktır derim. Neticede ekonomi ise bu işin adı diğer markalara fazladan vereceğin para ile gaz alır haldır haldır gezersin :rakir:

Ağzına sağlık abi. Haklısın valla arada 500-600 tl fark oynuyor buda yaklaşık 10depo lpg ediyor:)) türkiyeyi turarım ben o lpg ile:)