Lpg Mikseri Karbüratöre Tam Uymadi

SATTUF

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar herkese merhabalar
Geçenlerde atiker marka lpg sistemini arabaya taktık (normal sistem) araç 98 model opel astra 1.6 tek noktadan enjeksiyonludur. lpg mikseri aracın karbüratörene tam oturmadı hemen yan taraftan hava borusuna delik açılarak takıldı aracın yakıt tüketimi çok fazla şehir içi 7 km'de 1 lt (gaz) tüketiyor.

Acama fazla yakıt tüketimi mikserden mi kaynaklanıyor ve aracın karbüratörene tam uyan mikser bulabililirmiyim?
Herkese teşekkürler

eyup01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar herkese merhabalar
Geçenlerde atiker marka lpg sistemini arabaya taktık (normal sistem) araç 98 model opel astra 1.6 tek noktadan enjeksiyonludur. lpg mikseri aracın karbüratörene tam oturmadı hemen yan taraftan hava borusuna delik açılarak takıldı aracın yakıt tüketimi çok fazla şehir içi 7 km'de 1 lt (gaz) tüketiyor.

Acama fazla yakıt tüketimi mikserden mi kaynaklanıyor ve aracın karbüratörene tam uyan mikser bulabililirmiyim?
Herkese teşekkürler
Abi hava filitresinden delik açılırmı hiç!! Bence o deliği kapattır uyumlu sistemini taktır lavato neden taktırmadın hiç sorun vermiyor lavatolar hem opellerle barışık bir lpg diye düşünüyorum. Araban dediğin gibi fazla yakıyor buna hav filitresinden açılan delik sebep olmuş olabilir!! veyahutta lpg ayarın zengin karışımda olabilir fakir karışıma ayarlattırırsan düzelir. Ortalama 1lt gazla 10 km gitmesi lazım!!

SATTUF

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Abi hava filitresinden delik açılırmı hiç!! Bence o deliği kapattır uyumlu sistemini taktır lavato neden taktırmadın hiç sorun vermiyor lavatolar hem opellerle barışık bir lpg diye düşünüyorum. Araban dediğin gibi fazla yakıyor buna hav filitresinden açılan delik sebep olmuş olabilir!! veyahutta lpg ayarın zengin karışımda olabilir fakir karışıma ayarlattırırsan düzelir. Ortalama 1lt gazla 10 km gitmesi lazım!!

eyup01 kardeş hava filtresi borusumu ne olduğunu bilmiyorum :confused: amma karbüratöre gelen siyah kalın bir boru ordan delik açıp gaz verdiler karbüratörü örten siyah büyük birazda yuvarlak plastik parçayla bağlantılı

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tek noktadan enjeksiyonlu sistemlere genelde oradan verirler fazla yakıtın oradan kaynaklandığını zannetmiyorum.lpg ayarından olabilir

SATTUF

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar bilgisi olan yok mu görüşlerini önemsiyorum

emp:)

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
G kasada tek nontadan enjeksiyonlu motor yok.(yurt dışında var mı bilmiyorum TR'de yok) sıralı sistem takılması gerekirdi aracınıza.

celaleddin007

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
G kasada tek nontadan enjeksiyonlu motor yok.(yurt dışında var mı bilmiyorum TR'de yok) sıralı sistem takılması gerekirdi aracınıza.

arkadaş doğru söylüyor, araca ve paranıza yazık etmeyin..

halilakel

Kayıtlı Kullanıcı
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
benim 94 model f kasa aracım çok nokta enjeksiyonluyken sizin 98 model g kasa aracınızın tek nokta enjeksiyonlu olması bana sa biraz ilginç geldi; ama mikserli sistem takılıysa araca; yani tek nokta enjektörlü bir araç için olan sisteme 4lü emülatör takılıp mikserli sistem lpg uygulanmışsa mikserin gaz kelebeği civarına yani hava filitresi körüğünün bitimine takılması normaldir; atiker bence pek iyi bir marka değil mikserli sistemlerde; sorun gaz kelebeğinin kirli olmasından, hava filtresinin yeni olmasından; bujilerin bitmiş olması ya da ateşleme sistemindeki farklı bir arızadan kaynaklanıyor olabilir; bunları bir kontrol ettirin; eğer ateşleme sisteminizde sorun varsa araç patlama yapabilir ve hava filtresinin körüğü ve etrafındaki plastik parçalar yırtılıp kırılabilir; emme manfoldunuz plastikse o da kırılabilir; dolayısıyla sistemi iyice kontrol ettirin ve araç uyum sağlamıyor ise ve çok nokta enjeksiyonluysa ki bence öyle; biran önce sıralı sisteme geçin ve muhakkak bu işleri çok iyi bir ustaya yaptırın....

SATTUF

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar araç tek noktadan ejeksiyonludur ve aracı yurtdışından geldi

otto

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sizi yanlış bilgilendirmiş olmasınlar
astra g kasalarda tek noktadan enjeksiyonlu yokki

aracın motor kodu nedir (ruhsattan bakabilirsiniz) oradan anlaşılır tek noktamı çok noktamı buradaki kargaşada çözülmüş olur.

zannediyorum siz bu konuyu birkere daha açmıştınız
oradada bu tartışma olmuştu