Atom Karınca ; Yeni Hyundai i10 1.0 Style

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Herkese merhabalar

zg46A4.jpg

Daha önce sahibi olduğumuz Fiat Linea aracın evde gereksiz durumda olması sebebi ile satmıştık. 1 hafta sonra da içimde ukte olarak kalmış ve daha önce almak kısmet olmamış Hyundai i10'u aldık. Biraz daha detay verecek olursak Style ve Elite olarak 2 farklı donanım paketi var bizim tercihim Style donanım paket oldu. Normalde Elite donanım paketli modeli daha zengin donanımlı olsa da sadece 1.2 hacminde motor ve 4 ileri tork konvertörlü domede bir şanzıman ile geldiği için tercih etmedik.
İlk günü ;
gnoN6Z.jpg

08DYYD.jpg

gnoNJR.jpg

ZWdvpZ.jpg

YMbYd6.jpg

4DlE0Y.jpg

Bunun yanında motor olarak ta 1.0 66 Beygir , 1.0 LPG 67 Beygir ve 1.2 88 Beygir (Sadece 4 ileri ot. şanzıman ile geliyor) 3 gruba ayrılıyor. Bizim de tercihimiz 1.0 LPG'siz modeli oldu.
Sebebi ise;
1- 1.0 hacminde motoru gereksiz yere telef etmemek.
2- Lpg'ye karşı olan düşmanlığım.
3- LPG'siz modelin aksine daha çok yakması.
ZWd8oo.jpg

Ayrıca renk olarak ta siyah - tarçın kombini yaptık.
GEzdbr.jpg

Birde bunun yanında i10'un sadece Türkiye'den ihraç edilmesi de gurur kaynağımız yapıyor.
Şimdi kişisel yorumlarımdan biraz bahsetmem gerekirse açıkçası çok şaşırdım. Sebebi ise en başta dış görüntü ne kadar aldatıcı olması oldu , çünkü içerideki ferah ve geniş yaşam alanı iç hacmin neredeyse heybetli Linea'nın ki gibiymiş düşüncesi yarattı. Diğer şaşırtan şey ise yakıt tüketimi oldu , daha rodaj sürecindeyken bile yakıt tüketimi ortalamasının 5.5-6.0 litre civarında gezmesi ve ilk tam dolu (40 litre) depo ile 650 kilometre yol yapması neden dizele biniyoruz diye düşündürdü beni. 3 silindirli 66 beygir gücündeki hem egzoz hemde emme portların'da bulunan değişken subap zamanlama sisteminin faydasını her devirde anlayabiliyorsunuz. Açıkçası bu kapasite de bir motorda çok fazla bir şey beklemiyordum. Fakat , son dişli oranının 4.437 olması ve hafif volan'ın etkisiyle i10 oldukça atik gidebiliyor , çokta fazla zorlamasam da yüksek hızlara da zorlanmadan çıkabiliyor. Ayrıca ilerleyen zamanlarda daha detaylı bir inceleme de yapabilirim. Sizin sormak istediğiniz , merak ettiğiniz sorular varsa mümkün olduğunca cevaplamaya da çalışırım.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Hayırlı olsun kardeşime hundai markası da ileri zaman için de ilk tercih listemin en başında bende 20 modeli hastasıyım. İleri zamanda alacağım inşallah. Ben araçta öncelikle motorun güçlü olmasından yanayım. Yakacak ama yaktığının hakkını da vercek. İt gibi yakmasına karşın eşek gibi arabalardan nefret ediyorum.

cetto

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hayırlı olsun. Allah her daim ilk günkü keyifle, kazasız belasız binmek nasip etsin.

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Hayırlı olsun kardeşime hundai markası da ileri zaman için de ilk tercih listemin en başında bende 20 modeli hastasıyım. İleri zamanda alacağım inşallah. Ben araçta öncelikle motorun güçlü olmasından yanayım. Yakacak ama yaktığının hakkını da vercek. İt gibi yakmasına karşın eşek gibi arabalardan nefret ediyorum.

Eksik olma Nadir abi , İnşallah sanada i20 almak kısmet olur. Ben aslında i20'ye baktım ama boşu da boş geldi açıkcası. İmkan var ise Style donanım paket alınmalı oda 46.000 civarına geliyordu bende sağlık memurlarına sağladıkları indirim ile 33.000 liraya bunu aldım , birde kasko inanılmaz ucuza geldi. Bizde kelepir düşüncesiyle aldık. Bunun yanında güçlü motor hastalığı bende de mevcut biliyorsun , motor güçlü olduktan sonra fil gibi yaksa da önemli değil bana görede. Hatta i10'u almadan önce Era'yı da satarak E46 3.30 i almayı düşünüyordum baya da araştırdım ama öncelikli tercihimin manuel olması ve neredeyse bütün Bmw'lerin turşu ve LPG'li olması vazgeçirdi beni bu fikirden. Bilmiyorum Era'yı sattığım zaman i10'un yanına bir hafta sonu eğlencesi getirebilirim.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Birde işin bir garip kısmı kasa hemen hemen corsa ile aynı. Elin eskisini kendine yeni etmek yerine kendin eskitmesi gibisi yok bence. Güzel tercih güzel fiyat güzel günlerde kullanasın. Şimdi benim istediğim aracın ötv düşünce senin aracın fiyatına geliyor hatta bir kaç binde düşük oluyor. İşte burada benim aracın yasal zamanının dolması.

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Birde işin bir garip kısmı kasa hemen hemen corsa ile aynı. Elin eskisini kendine yeni etmek yerine kendin eskitmesi gibisi yok bence. Güzel tercih güzel fiyat güzel günlerde kullanasın. Şimdi benim istediğim aracın ötv düşünce senin aracın fiyatına geliyor hatta bir kaç binde düşük oluyor. İşte burada benim aracın yasal zamanının dolması.

:) Kasa olarak başarılı bir platform Corsa' da aynı şekilde. Ben C kasadan sonra D kasaya binince o arabada ki konfor-tutuş dengesine inanamadım. Bir aralar benimde kafamda 1.2 Corsa D almak vardı ama az önce belirttiğin gibi fil gibi yakıp , kamlumbağa gibi gitmesi vazgeçirmişti. Çok teşekkür ederim , Allah sana daha iyilerine nasip eder İnşallah.

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Hayırlı olsun, gule gule kullanın..

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kazasız belasız binin. i20 Elite 1.4 Otomatik için 50.000 istediler. O kadar para vermem bu arabaya deyip çıktım :) Ama güzel araç :) Donanım olarak full dolu.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Kazasız belasız binin. i20 Elite 1.4 Otomatik için 50.000 istediler. O kadar para vermem bu arabaya deyip çıktım :) Ama güzel araç :) Donanım olarak full dolu.

Aracın tek eksi kısmı çok yakıyor. Yakıt konusunda hundai bir adım geri de ama adamlar kasa değişimi yapacağız dediklerin de burnundan kulağına kadar değişim yapıyor. Bu durum da bana göre firmaya bir artı daha katıyor.