Atom Karınca ; Yeni Hyundai i10 1.0 Style

Rozetmen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kazasız belasız binin. i20 Elite 1.4 Otomatik için 50.000 istediler. O kadar para vermem bu arabaya deyip çıktım :) Ama güzel araç :) Donanım olarak full dolu.

Ben 1.2 manuel vites elite paket düşünmüştüm o ara kahverengi vardı 43000 fiyat çekmişlerdi Aralık Ayında.test arabasında ki 11lt/100km görünce vazgeçtim.bi de km de 25 Kuruş diyorlar o Değeri ANCA lpgde yakar.şimdin kullananlar 200 liralık benzinle 500 km ANCA diyorlar.dizel motoru çok iyi ama full Donanım yok.

NuRo

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
güle güle kullan hayırlı olsun Allah kaza bele vermesin..
i10 u bilmem ama ben yeni i20 nin kasasına bayıldım. bence çok güzel olmuş

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
güle güle kullan hayırlı olsun Allah kaza bele vermesin..
i10 u bilmem ama ben yeni i20 nin kasasına bayıldım. bence çok güzel olmuş

Nurullah bey iyi dilekleriniz için teşekkür ederim çok sağolun. :) Yeni i20'de güzel araba fakat bu tür şeyler zevk ve tercih meselesi tabi ki benim tercihimde samimi ve ruh sahibi bir araba olduğu için i10 oldu. :)

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Nurullah bey iyi dilekleriniz için teşekkür ederim çok sağolun. :) Yeni i20'de güzel araba fakat bu tür şeyler zevk ve tercih meselesi tabi ki benim tercihimde samimi ve ruh sahibi bir araba olduğu için i10 oldu. :)

Bu markanın her şeyi çok hoşuma gidiyor ama tek sevmediğim yanı yakıt ekonomisi bu firmada sıfır. Resmen yakıt düşmanı.

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Bu markanın her şeyi çok hoşuma gidiyor ama tek sevmediğim yanı yakıt ekonomisi bu firmada sıfır. Resmen yakıt düşmanı.

Benim Accent Era öyle değil abi. Accent Blue'daki 1.6 CRDi 128 beygir motordan bile daha homojen. Era'yı ne zorlarsan zorla 7 litreyi geçmiyorken Blue'da ki 1.6 CRDi ünite 11 litrelere tırmanabiliyor. Bunun yanında yeni i10'da 3 silindir olmasına karşın 5.5-6 litre civarında geziyor ve 1. vites'te dip gaz kalkışlarda anlık 35 litrelere tırmanabiliyor. :)

Son düzenleme:

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Benim Accent Era öyle değil abi. Accent Blue'daki 1.6 CRDi 128 beygir motordan bile daha homojen. Era'yı ne zorlarsan zorla 7 litreyi geçmiyorken Blue'da ki 1.6 CRDi ünite 11 litrelere tırmanabiliyor. Bunun yanında yeni i10'da 3 silindir olmasına karşın 5.5-6 litre civarında geziyor ve 1. vites'te dip gaz kalkışlarda anlık 35 litrelere tırmanabiliyor. :)

Malum benim aracım otomatik olması gerek şimdi bana 20 iyi olur lakin işte yakıt değeri çok fazla sanırım şehir içinde çok rahat 11 litre yakar zaten lpg uyuzum. Benzin ile de binmek kese ister. Bakalım zaman ne gösterecek... mitsubish düşünmüyor değilim yani hehe

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Malum benim aracım otomatik olması gerek şimdi bana 20 iyi olur lakin işte yakıt değeri çok fazla sanırım şehir içinde çok rahat 11 litre yakar zaten lpg uyuzum. Benzin ile de binmek kese ister. Bakalım zaman ne gösterecek... mitsubish düşünmüyor değilim yani hehe

Haklısın Nadir abi senin aracın otomatik olması ve Hyundai'nin ısrarla millattan öncesine ait 4 ileri tam otomatik şanzıman veriyor olması şehir içinde cep yakabilir. Ama yine de ben senin için bir araştırıcam i20 meselesini neler yapılabilir öğrenmeye çalışıcam. Mitsubishi derken Attrage'dan bahsediyorsun sanırım , onuda bir tanıdık almayı düşünüyordu fakat son durum nedir bilmiyorum fakat almışlar ise incelerim ona göre bilgi veririm.

tamer52

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hyundai artık 7 ileri DCT vitese geçiş yapıyor yeni i30 da bu vitesle geliyor ve yakıt daha da düşecek bu vitesle

GT-S6500D cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
hyundai artık 7 ileri DCT vitese geçiş yapıyor yeni i30 da bu vitesle geliyor ve yakıt daha da düşecek bu vitesle

GT-S6500D cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Zaten hundainin bu şanzuman konusunda bir atılım yapması gerek. Ya değilse bu araçlara benzin dayandırmak mümkün değil. Özellikle vites değişim aralıkları çok uzun buda aracın aşırı derecede devir alması demek aşırı devir demek ise fazla yakması. Ya değilse adamlar harbiden araç yapıyorlar. Öyle sağını solunu farını değiştirdik al sana kasa mantığı adamlar da yok.

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.2 i20 var bizde hiç yakmıyor yahu nesi çok yakıyor :D
ama servisini çok abartmışlar :D eskişehirde soktuk servise adamlara şuyu var diyorum bakarmısınız diye. benden dahamı iyi biliyorsun modundaydı eleman şiddete mağruz kalacaktı farkında olmadan. daha sokmam servisede 2 yıl garantisi var anasını satayım.