LPG Lİ ASTRA J SAHİPLERİ LPG TAKTIRALI KAÇ KM. OLDU?

alize05

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: LPG Lİ ASTRA J SAHİPLERİ LPG TAKTIRALI KAÇ KM. OLDU?

bugün sahibinden.com da gezinirken lpg'li ve 79000 yapmış bir satıcıya arıza sıkıntı var mı diye sordum. gelen cevabı kopyalıyorum.

merhaba. subap eritme olayi dogrudur ama subap yaglayici kitle bu sorunun önüne geciliyor. bide olgun lpg de taktirisaniz motor garantisi bozulmuyor. bu markanin istanbul ankara izmir adana kayseri antep konya gibi buyuk sehirlerde merkezleri var yada daha kaliteli ve pahali isterseniz ayni sistemi prins lpg de takiyor ama motor garantisi vermiyor ( sifir km araclar haric) diye biliyorum. ben lpg yi 38 binde taktirdim sun herhangibir sorunu yok. iyi geceler.

velidurmuş

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

alize05 link' Alıntı:
bugün sahibinden.com da gezinirken lpg'li ve 79000 yapmış bir satıcıya arıza sıkıntı var mı diye sordum. gelen cevabı kopyalıyorum.

merhaba. subap eritme olayi dogrudur ama subap yaglayici kitle bu sorunun önüne geciliyor. bide olgun lpg de taktirisaniz motor garantisi bozulmuyor. bu markanin istanbul ankara izmir adana kayseri antep konya gibi buyuk sehirlerde merkezleri var yada daha kaliteli ve pahali isterseniz ayni sistemi prins lpg de takiyor ama motor garantisi vermiyor ( sifir km araclar haric) diye biliyorum. ben lpg yi 38 binde taktirdim sun herhangibir sorunu yok. iyi geceler.

40 bin km yapmış daha...

Bonexxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaşlar LPG de 46bin oldu aracım. 50binde şuan, Aracıma ilk sahibi (Hanika Forum üyesidi) 4bin kmde Landirenzo Yağlamalı kit taktırmış. Aracı aldığımda 35bin km idi. 15bin km dir kullanıyorum şubat 2014 de aldım aracı. Bu kullanıma kmde 25-30 kuruş vergi  yakmak istemiyorum. Aracım otomatik vites olduğu için yüksek devirlerde çok uzun süre gitme şansım olmuyor vitesi otomatik olarak yükseltiyor zaten.LPG li Düz viteslerde dikkat edilmesi lazım bence 3000-4000 bin devirlerde uzun süre bağırttırarak kullanılmamalı bence. Gaz ayarından başka problemim olmadı. Gaza ayarı ile düzeldi. 0 alsaydım bile ilk bakımdan sonra LPG taktıracaktım. Honda Jazzımız  vardı  km 30 kuruş yakıyordu LPG taktırma gereği duymadım. Ama astra da LPG çok daha karlı. 

onurcura

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Forumdan arkadaşlar bilir 4 bin km de landirenzo yağlamalı sistem taktırdım. koca kış arabayla 4 bin km yapmıştım. lpg taktırdıktan sonra rahatça gezmeye başladım ve 9 bin kmdir lpgli kullanıyorum. şuanda bir sıkıntım yok :)

DrFuchs

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

prins vsi kit var yağlamalı gerçi yağlama olayı sorunlu adam gibi çalışmıyor 32 bin km yaptım sorun yok ortalamada km 23 krş yakıyor

wave61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

konuya hareket verelim :)

wave61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

harunhoca link' Alıntı:
Bu başlık altında hareket isteyecegini hiç düşünmemiştim.

şartlar hocam ... :( aracımı satp bu kalitede bir araç alamazdım dizele geçiş düşüncesi ile..

aracıma lpg takıp uzun yıllar kullanmayı düşünerek bu yolu seçtim.. hem borcu devam ediyor aracın..

ayda 2 depodan fazla benzin tek çalışanlı bir aileyi çok zorluyor...keyifli sürüşler dilerim..

harunhoca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

wave61 link' Alıntı:
şartlar hocam ... :( aracımı satp bu kalitede bir araç alamazdım dizele geçiş düşüncesi ile..

aracıma lpg takıp uzun yıllar kullanmayı düşünerek bu yolu seçtim.. hem borcu devam ediyor aracın..

ayda 2 depodan fazla benzin tek çalışanlı bir aileyi çok zorluyor...keyifli sürüşler dilerim..
Kesinlikle haklısın ve doğru karar vermissin bu şartlarda.  Benim durumum da seninkinden farklı değil.  Ancak ben daha az kullanarak durumu telafi ediyorum.  Kullanmak zorundaysan yapacak bir şey yok. Ben astraya kiyamiyorum.

lt818

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

1.4t aracıma 22 bin küsür km de landirenzo evo uygulandı.Şuan yaklaşık 45bin km de Maşallah ı var.Düzenli bakımları,yağlama yağı ve ayar isteklerim dışında servisine götürmedi beni sagolsun :)