Astra J 1.6 lpg arıza lambası

Mgney

Kayıtlı Kullanıcı
31-Hatay
Siteyi ziyaret et
Herkese merhabalar. Yaklaşık 1 hafta önce Astra j(2017)(117.000) araç aldım. Daha önce iki astram oldu ikisi de dizeldi ilk defa benzin-lpg kullanıyorum. Aldıktan sonra yaklaşık olarak 1000km yol yaptım hiçbir sıkıntı yoktu. Dün Petrol Ofisinden lpgyi fulledim arabayı çalıştırdığım anda arıza lambası yandı. İlk defa lpg'li araç kullandığım için ne yapmam gerektiğini bilmiyorum ve lpg li aracı nasıl kullanmam gerektiğini bilmiyorum(devir, ne kadar süre benzinde gitmem gerektiği, lpg bakımı ne zaman olur...). Şimdiden teşekkür ediyorum...

alperenmalakcı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ne arıza verdiği önemli çözüm ona göre yapılır.Rutin yağ bakımda lpg filtresini değiştirip ayar kontrol ettirmeniz yeterli ,her 20000 de bir buji değiştirin.Birde benzin ibrenizi 2/4 altına düşürmeyin ✋

Mgney

Kayıtlı Kullanıcı
31-Hatay
Siteyi ziyaret et
Ne arıza verdiği önemli çözüm ona göre yapılır.Rutin yağ bakımda lpg filtresini değiştirip ayar kontrol ettirmeniz yeterli ,her 20000 de bir buji değiştirin.Birde benzin ibrenizi 2/4 altına düşürmeyin ✋
Teşekkür ediyorum.😊Şuan nöbetteyim. Işık yanınca açıkcası biraz soğudum arabadan. Sabah direkt bi otogazcı bulup kontrol ettireceğim. Başka yapmam gereken herhangi bir şey var mıdır? Sabahları benzinde çalıştırın falan diyorlar ama bendeki tüp sıralı mı, değil mi hiçbir şeyini bilmiyorum

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Sıralıdır takamazlar diğerini olmaz arabanın ne arıza kodunu verdiğini bize söyle cevaplayalım arıza kodu okuyan bir yer bulup okuttur arızayı ya fakirde kalmış ya zenginde araba muhtemel başka sorun yoksa lpgden buda

• Beğen
Tepkiler: Mgney

Mgney

Kayıtlı Kullanıcı
31-Hatay
Siteyi ziyaret et
Sıralıdır takamazlar diğerini olmaz arabanın ne arıza kodunu verdiğini bize söyle cevaplayalım arıza kodu okuyan bir yer bulup okuttur arızayı ya fakirde kalmış ya zenginde araba muhtemel başka sorun yoksa lpgden buda
Kusura bakmayın bilmiyorum fakir ya da zenginde kalmış ne oluyor?

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Kusura bakmayın bilmiyorum fakir ya da zenginde kalmış ne oluyor?
Fakirde kalması çok büyük sorun supap yakar motora zarar içeri giren hava çok yakıt azdır zenginde kalırsa yakıt çok kalıyor hava az geliyor demektir bunda ise katalizör bozulur benzinde iken bu sorunlar çıkmaz absürt bir arıza olmadıkça LPG li araçlar da bu fakir yada zengin arızası oluyor çünkü araç beyni benzinde kendini ayarlıyor ama LPG beyni bu işlemi yapamıyor lpg enjektörleri benzin enjektörleri kadar hızlı seri davranmıyor LPG de bilgasayara bağlanıp yola çıkılıp afr ayarı yapılıyor LPG de kesinlikle 4 bin devirin üzerine çıkmayın afr ayarı olsa dahi LPG ye geçiş ısısı yaz kış 40 derece olsun

• Beğen

Mgney

Kayıtlı Kullanıcı
31-Hatay
Siteyi ziyaret et
Fakirde kalması çok büyük sorun supap yakar motora zarar içeri giren hava çok yakıt azdır zenginde kalırsa yakıt çok kalıyor hava az geliyor demektir bunda ise katalizör bozulur benzinde iken bu sorunlar çıkmaz absürt bir arıza olmadıkça LPG li araçlar da bu fakir yada zengin arızası oluyor çünkü araç beyni benzinde kendini ayarlıyor ama LPG beyni bu işlemi yapamıyor lpg enjektörleri benzin enjektörleri kadar hızlı seri davranmıyor LPG de bilgasayara bağlanıp yola çıkılıp afr ayarı yapılıyor LPG de kesinlikle 4 bin devirin üzerine çıkmayın afr ayarı olsa dahi LPG ye geçiş ısısı yaz kış 40 derece olsun
Çok teşekkür ediyorum emeğinize sağlık

• Beğen
Tepkiler: Kaan.

yoldangeçenbiri

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et
hocam probleminiz yüksek ihtimalle lpg kaynaklı. zengin karışım hatası almışsınızdır. lpg kaynaklıysa derdinizin çaresi AFR ayarı. güvenilir ve işinin ehli bir yerde AFR ayarı yaptırın. sorununuz çözülür büyük ihtimalle.

• Beğen