Lada Vesta Türkiye'de 25 bin TL'ye satılacak

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
İleride bir gün corsayı satıp alırmısın peki ? :D

bakmak gerek fotodan görüp bişey diyemem ama 25 bin tl çok iyi fiyat ben bugün aynı corsayı almaya kalksam aşağı yukarı 60 bin tlyi gözden çıkarmam gerekiyor :)

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Samara HB almaya karar verdim ama kış sezonu yolların haşat olmasından mıdır nedir piyasada uygun fiyatlı Samara kalmadı :(.

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Samara HB almaya karar verdim ama kış sezonu yolların haşat olmasından mıdır nedir piyasada uygun fiyatlı Samara kalmadı :(.

samara HB i yıllarca kullandık , hatta 3 tane degiştirmiştik , en buyuk kazamızı Lada samara ile yaptık ford taunus yandan girmişti sadece babamın omzu zedelenmişti , arabayı yaptırık kullanmaya devam etmiştik , ne gunlerdi ; debrijaj teli koptugunda bisikletimin fren telini çıkarıp arabaya takıyordu :)
Çanakkale İzmir arası cok kahrımızı cektıler tek dez avantajları yazın hararet durumları ,sıcagı hıc sevmeyen araba ,ama yınede kaz daglarında tek bır mola vererek cıkabılıyorduk.
Velhasıl Lada samaraya ve Lada Vega ya yıllarca bindik ve sagolsunlar 1 kez bile yolda bırakmadılar , 25 bin liraya ne oldugu belırsız bır araba alınacak ıse kesınlıkle bu arabayı sıfır alıp gecerim...

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Olcay ben Lada'ya memlekette cip niyetine bineceğim. Bağ/tarla yolları malum, o nedenle sağlam, parçası ucuz araç lazım, bu durumda Lada aklıma yatıyor. Kartala niyetlendim çok yakıyor dendi, Reno SW niyetlendim onlarda da LPG tüpü bagajı kaplıyor, Lada HB lerde LPG tüpü simit tip olduğunda barajda yer kaybı olmuyor, uzun eşyalar için arka koltuğu yatırıp bagajı büyütme imkanı var, uzun eşyalar içeriye sığmazsa tavan bagajına (elimde çok kaliteli eski tip tavan bagajı var) yüklerim, arada bir İzmir'e araba ile gelmem gerekirse yakıt tüketimi bakımından keseye fazla bir zararda vermez gibi görünüyor (uzun yolda LPG de 15-20 kuruş yaktığı söyleniyor), o nedenle Lada HB daha mantıklı gelmeye başladı.

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
karabükte samaralar 8 bin tl yapıyor :D senin ağzın ne konuşuyor diyorum bizim orda satanlara :D

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
İzmir'de 1990-1992 modeller 4.000-5.000 TL civarında satılıyor, bu arada bir şey dikkatimi çekti Sakarya'da (yoğun nem olan bir yer) çok Lada var, acaba Sakarya'lılar kaportası sağlam diye mi Lada'yı tercih ediyorlar ki?

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
İzmir'de 1990-1992 modeller 4.000-5.000 TL civarında satılıyor, bu arada bir şey dikkatimi çekti Sakarya'da (yoğun nem olan bir yer) çok Lada var, acaba Sakarya'lılar kaportası sağlam diye mi Lada'yı tercih ediyorlar ki?

Aslında abim böyle bir araç alıp kaportası sağlam olan motor aksamına da biraz bakım yapıldığın da çok ama çok fazla işini görür sanki.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Nadir araç zaten çoğunlukla memlekette kalacak, orada bağ ile kasaba merkezi arasında kullanacağım, ara sıra memleketten İzmir'e/Ankara'ya birşeyler getirip götürmek gerektiğinde uzun yola çıkacak o kadar.

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Olcay ben Lada'ya memlekette cip niyetine bineceğim. Bağ/tarla yolları malum, o nedenle sağlam, parçası ucuz araç lazım, bu durumda Lada aklıma yatıyor. Kartala niyetlendim çok yakıyor dendi, Reno SW niyetlendim onlarda da LPG tüpü bagajı kaplıyor, Lada HB lerde LPG tüpü simit tip olduğunda barajda yer kaybı olmuyor, uzun eşyalar için arka koltuğu yatırıp bagajı büyütme imkanı var, uzun eşyalar içeriye sığmazsa tavan bagajına (elimde çok kaliteli eski tip tavan bagajı var) yüklerim, arada bir İzmir'e araba ile gelmem gerekirse yakıt tüketimi bakımından keseye fazla bir zararda vermez gibi görünüyor (uzun yolda LPG de 15-20 kuruş yaktığı söyleniyor), o nedenle Lada HB daha mantıklı gelmeye başladı.

abi almışken hatta ladanın jipini bile alabilirsin bütçe yeterse çok sağlamlar offroadta adamlar yan yatıyor düzeltince bir bakıyorsun aracın boyası çizilmiş kaporta sağlam tek eksiği tipi güncel değil

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
abi almışken hatta ladanın jipini bile alabilirsin bütçe yeterse çok sağlamlar offroadta adamlar yan yatıyor düzeltince bir bakıyorsun aracın boyası çizilmiş kaporta sağlam tek eksiği tipi güncel değil
Çağatay bizim için bagaj durumu da önemli. Samaraların arka döşemesi katlandığında bagajı epeyce büyüyor ama Niva'larda hem bagaj (LPG deposundan dolayı) ufak hem de yakıt tüketimi fazla. Yakıt tüketimi yüzünden Kartal'dan vazgeçtim. :(